Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A spiritualizmus mit ért az...

A spiritualizmus mit ért az ösztönök kiégetésén?

Figyelt kérdés

Laikusok és szkeptikusok kíméljenek!


Előre is nagyon köszönöm!



2014. máj. 6. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Azt hogy hagyd el az alapvető ösztöneidet mint a: táplálkozás, félelem, szaporodás, életbenmaradásra való ösztönök... , mert ezekre szerintük nincs szükséged...
2014. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Előző válaszlónak:Te nem a Kereszténységről beszélsz?!

Ez az:"ösztönök kiégetése" tulajdonképpen az hogy, a gátlásaidat,félelmedet,szerelmi kötelékeket és egyéb vágyaidat amik visszatartanak a fejlődésben és károsak rád,"égesd el",hagyd hátra!

Pl.:A Keresztények által beléd táplált félelem és szexuális gátlások elégetése.A drog és alkohol fogyasztás befejezése stb...

Körülbelül erről szól.

2014. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Igen a sátánnak pont ez a célja, hogy ezeket a gátlásokat levessük....
2014. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
és vedd észre, hogy te az ösztöneidtől függetlenül létezel. ha rád tör a vágy valamivel kapcsolatban, csak lassíts le, és tegyél egy pillantást, hogy ki is az, akinek erre a valamire szüksége van? észre lehet venni, hogy a vágy tulajdonképpen nem létezik, káprázat. az, ami táplálja, nem valódi, így maga a vágy se, és annak megélése, kielégítése se igaz. de aki mindezt figyelemmel kíséri, az ott van a vágy előtt is, közben is, meg után is. arra kell figyelni. az a valódi.
2014. máj. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
4es válasz: Nesze semmi fogd meg jól
2014. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

amgí ember vagy, az ösztönöket nem tudod kiégetni, mert mindig is lesznek a hormonok miatt.

max a gondolataiddal tudod szabályozni, elnyomni, de inger hatására mindig is fellángolhat.(éhség, szex, szomjúság, félelem, szeretet és még lehetne sorolni)

2014. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
persze hogy fellángol, fel is fog. de nem a gonolatokkal kell szabályozni. nemtom miért ragad le mindenki annál hogy cogito ergo sum. szerinte descartes egy gyík volt, hogy ezt kiejtette a száján. nem cogito ergo sum, csak simán sum. nem gondolkodok tehát vagyok, csak simán vagyok. a gondolatoknak semmi köze a létezéshez. a virág a cserépbe nem létezik mert nem "cogito"??? vagy mi? semmi cogito ergo sum. elég pökhendi lehetett, ha ilyennel jött, és megreformálta "a haladás irányába" a gondolkodásunkat.
2014. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#2

Valóban,nem a gondolatokról beszélünk.Hanem az ösztönről amit ha károsnak vélek,elégetem és nem elnyomom.

7.-es válaszoló,René pedig nagyon jól filozofál:

!Cogit Ergo Sum!-Mond csak,a virágcserép gondolkodik?!Nem,tehát nem él!Viszont valóban lettezik,de René az elmére, arra a tudatra gondol amitől ember az ember!

2014. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#2

Uí.:Mellesleg René az egész világot a "Mátrixnak","Illúziónak" nevezi amit valaki vagy valami el akar hitetni velem(ünk).DE

(...Igen ám, de ha van valamiféle rendkívül agyafúrt csaló, aki állandóan megtéveszt engem, méghozzá szándékosan? Nos hát akkor aligha kérdéses, hogy én is vagyok, ha egyszer engem téveszt meg! Tévesszen csak meg amennyire tud, azt mégsem lesz képes elérni sohasem, hogy ameddig azt gondolom, vagyok valami, semmi se legyek. Olyannyira, hogy – mindent kellően megfontolván – végül is le kell szögezni: az „én vagyok, én létezem” kijelentés – valahányszor kimondom, vagy elmémmel megragadom – szükségszerűen igaz......)-René Descartes

2014. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es, ezt nem tudtam, hogy Descartes a világot, mint jelenséget káprázatnak tartja. Szabad kérdeznem, hogy erről hol ír? Szeretnék majd belenézni.
2014. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!