Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A vámpírok nemlétezésének...

A vámpírok nemlétezésének matematikai bizonyítása helyes?

Figyelt kérdés

[link]


vajon ez igaz, jól számolt a matektudós ? Vámpírhívők szerintetek ez igaz ? Mi a magyarázat?


2014. jún. 19. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a logikai bukfenc ott van, hogy nem vérfarkas vagyok és amúgy is másodikán születtem
2014. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

2^n =565870911

n=log_2(565870911)= 29,07589774 hónap, vagyis kevesebb, mint két és fél év.

Nekem helyesnek tűnik. De a vámpírokban az a jó, hogy mindig ki lehet találni hozzájuk valami új bullshitet. Pl nem mindenkit változtatnak át, akit megharaptak, vagy ezer évig is kibírják vér nélkül vagy valami más hülyeséget. Ezért olyan nehéz az áltudományos/ezoterikus/akármi dolgokat megcáfolni, mert nincs rendesen definiálva, hogy pontosan mit is állítanak.

2014. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
tudományt és a mesét fölösleges egy mondatban használni
2014. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Nagyszerű. Ez a tudós olyasmiről mondja hogy bebizonyította, amihez ő egyáltalán nem is ért, és még a fáradtságot se vette hogy utána nézzen. Akkor rájöhetett volna, hogy nem mindenki lesz vámpír akit megharapnak. Ráadásul az extrapolálás sem helyes...nincs benne logika. Remélem a saját szakterületével nem így bánik, különben elég csapnivaló tudós.....
2014. jún. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Shai-Hulud ***** válasza:

"nem mindenki lesz vámpír akit megharapnak"

Valóban nem. Viszont azok meg meghalnak. Vagyis az emberiség vagy így, vagy úgy, de mindenképpen kipusztult volna, legfeljebb nem két és fél év, hanem két és fél évszázad alatt. De már az is letelt, kétszer is. :-)

2014. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
A vámpírfszságtól én agyrohadást kapok, de itt a tudós nagyon benézte a számolgatást. Ugyanis ha léteznek vámpírok (ami szerintem nincs így, de tételezzük fel), akkor létezhetnek olyan vámpírok is, amik nem változtatják át az áldozataikat, a gyk vámpírszakértője szerint valamiféle endogén retrovírus felelős a vámpírok létéért (retrovírus persze nem tud ilyet, de ez most mindegy), feltehetjük, hogy csak a vírussal találkozott emberek kapják el a vámpírkórt és a vírus nem terjed nyállal, legfeljebb nagy mennyiségű vérrel. És akkor máris lecsökken a harapással megfertőzöttek száma. Ha hozzávesszük, hogy a vámpírok se hülyék és inkább elintézik az áldozatot végleg, ha esetleg problémás lenne számukra a populáció növekedése, akkor bizony azt kapjuk, hogy a professzor hülyeségeket beszélt.
2014. jún. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell bizonyítani, ami köztudottan nem létezik.
2014. jún. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Vámpírok természetesen nincsenek, de ez a cikk akkor is elkeserítően gagyi.
2014. jún. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A matematikával az a baj, hogy először is tudni kéne mit modellezünk vele. Viszont mivel a vámpírokról nincsen semmi kézzel fogható adatunk ezért nem lehet rájuk modellt építeni. A nemlétezés bizonyítása ebben az esetben, a modern vámpírelképzelésen alapul, amit nevezzünk Edvard modellnek.

Ez a modell kimondja, hogy a vámpírok kizárólag vérrel táplálkoznak, azonban egy felnőtt ember táplálásához 60liter vérnek megfelelő kalória szükséges naponta, ami 12 ember megcsapolását jelenti. Mivel azonban egy vámpír hétszer fittebb egy edzett sportolónál ez hétszer annyi kalóriát azaz napi 420litert vért és 84 embert jelent. (Szóljatok ha valamit rosszul mondok)

Kisebb módosításokkal ha a vér mondjuk csak drogként van jelen a vámpír életében és mondjuk lóvérrel is beéri akkor mind a bizonyítás mind a cáfolat veszett ügy.

Az egyik régi (Hollywood előtti) modell szerint a vámpír egy sírból visszatért kísértet akinek az életet hordozó anyagokat (állati il emberi vér, hús, fekália stb) kell elfogyasztania halott teste fenntartásához, ezen test elpusztítása jelenti a vámpír végét.

2014. jún. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Én fordítva okoskodnék.

Azt állítanám, hogy a vámpírok száma n>=1

és alkalmaznám rá az egy bolond százat csinál tétel indirekt állítását.

Már csak arra van szükség, hogy az n=1 állítást igazoljuk, amire ott van az én feleségem.

2014. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!