Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek mekkora igény...

Szerintetek mekkora igény lenne egy új alapítású hermetikus rendre?

Figyelt kérdés
Tudjátok, mint a Golden Dawn vagy a Luxori hermetikus testvériség... csak persze kezdetben sokkal szerényebb keretek között. Hasonló érdeklődésűek nyugodtan írhatnak.

#mágia #okkultizmus #hermetizmus #Hermes Trismegistos
2014. aug. 24. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Biztosan van, és is alapítottam egyet.

Annyira elzárt és titokkal teljes, hogy senkinek sem árulom el téziseit, így egyedül vagyok.

.

Amit hárman tudnak, az közügy;

amit ketten tudnak, az nem titok többé;

titok az, amit egyetlen ember tudott, de már ő is halott.


Én még evilágról posztolok, tehát az én egyszemélyes rendem sem egészen titok...

2014. aug. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz a hasznos választ! Ment a piros.
2014. aug. 25. 07:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Hiánypótló lenne :)
2014. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Napfonat ***** válasza:

Titkos társaságot bárki alapíthat! A náciknak is vannak titkos társaságaik Németországban!

Ha pedig nyilvános, "ismeretterjesztő" hermetikus rendet szeretnél létrehozni, akkor ne fáradj. Az értelmesebb emberek többsége rád aggatná, hogy ólomból akarsz aranyat csinálni, a többi pedig egyszerűen sarlatánnak, boszorkánynak vagy ördöngősnek titulálna!

2014. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen hermetikus rendre gondolsz, amikor úgy kéne keresned tagokat, hogy ki lenne hajlandó társulni hozzád?

A titkos társaságok tagjait nem toborzással keresik.

2014. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lenne, ha ki tudnád zárni a korlátozott képességűeket. Itt most elsősorban értelmileg korlátozottakra gondolok. :)
2014. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hermetikus rendek már nem nagyon divatok. Vannak még ugyan, de nem olyan örült jelentősek, mint mondjuk a XIX. század végén voltak. Ennek fő oka az évszázadok alatt felhalmozódott metafizikai katyvasz ami nagyon megnehezíti a tanok értelmezését. E mellé még társul, hogy a hermetikus mágia általában borzasztó igényes időben és eszközökben is. Régen ez a jómódú polgárság, egyetemi értelmiség és az arisztokrácia "hobbija" volt, mivel sok pénz és idő kell hozzá. A mai emberek között nagyon kevésnek lenne rá ideje.

Mostanság a káosz-mágia nagyon sikk az okkult világban, mivel nagyon rugalmas, támogatja a paradigma-váltást és nem veti el a modern technológia használatát sem.

2014. szept. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!