Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Nálatok mi lesz a program...

Nálatok mi lesz a program halloween estéjén?

Figyelt kérdés

Ilyen bulin lesz valaki?

https://www.youtube.com/watch?v=hZjZoJFTOoc



2014. okt. 22. 23:04
1 2
 1/17 Ozmium42 ***** válasza:
73%

Idegen kultúrák hagyományait nem szívesen majmolom, különösen, ha azok babonák, különösen ha olyanok, amikben nem hiszek. Halottak napja lesz másnap, akkor majd kimegyek a temetőbe, nem azért, mert hiszek a halál utáni életükben, hanem az emlékezetük miatt.


A linkelt zene faca.

2014. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nagyon helyes. Én is valahogy így gondolom.

Persze az ilyen ünnepek lehetőséget teremtenek "különleges" programokra, hogy az ember furcsa legyen vagy ismerkedjen. Ráadásul sok terméket el lehet adni.

Sokakban a halál gyászt vált ki, de van akikben vágyat vagy kíváncsiságot idéz elő.

Én akkor sem tartom normálisnak, hogy megdobálni a másik házát vagy hangoskodni az utcán meg hasonlók.

Bevallom, hogy nekem a temető inkább békét és megnyugvást nyújt, meg egy fajta fájdalmat is.

De attól még nem hiszem, hogy temetőt kellene fosztogatni vagy elmebeteg dolgokat elkövetni...


Maga a mágia, szellemek, varázslás is izgalmas témakör. Vannak jó halloween-es filmek, amik nem a horrorra mennek rá. De be kell látni, hogy ez nem a valóság.

2014. okt. 22. 23:38
 3/17 A kérdező kommentje:

Filmnek amúgy ezt a kettőt ajánlanám, ha valaki azt szeretne nézni:


[link]

[link]

2014. okt. 22. 23:44
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk nem lesz buli, mert az a halottak napja, mert akkor ők buliznak nem az élők, amúgy az nekem ugyanolyan nap, mint a többi felőlem lehetne karácsony vagy húsvét is. Nálunk az a program ilyenkor, hogy megemlékezzünk a halottainkról.
2014. okt. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
Készülünk a másnapi temetőlátogatásra. Nem követjük az amerikai divatokat.
2014. okt. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Lefekszünk aludni.
2014. okt. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Alszok. A Halloween nem magyar ünnep. Tiszteletben tartom, de nem érdemli meg, hogy én is részt vegyek rajta. Azt csak a magyar ünnepek érdemlik meg. Nevezhettek aminek akartok, de engem így neveltek.
2014. okt. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Magyar vagy sem, szerintem jópofa. Ezzel az erővel a Karácsonyt se kéne tartani karácsonyfával...

Mi biztos megnézzük a Nightmare Before Christmas-t, az Adsz vagy kapsz-ot vagy a Hókusz Pókuszt.

2014. okt. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Fel pattanunk a seprűre és megyünk valahová piálni.
2014. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. 1-jén kimegyünk a temetőbe gyertyát gyújtani.

Annyi, hogy sütök valami sütőtökös sütit, de nem kifejezetten ebből az alkalomból, csak ekkor megyünk a családhoz és szeretném őket megkínálni.

Nem tartunk Halloween-t, nem a mi világunk. De nem is haragszok rá, attól, hogy nem magyar ünnep, csak nem tartjuk és kész.

2014. okt. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!