Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ha valaki nem hisz az Ezotériá...

Ozmium42 kérdése:

Ha valaki nem hisz az Ezotériában, és szkeptikus, akkor hogyan hatnak az ezotériában feltételezett dolgok, és miért nem vesz észre belőle semmit?

Figyelt kérdés
2014. okt. 24. 22:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Én inkább azt nem értem, hogy a szkeptikusok miért trollkodnak egész nap az ezo kategóriában.
2014. okt. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Pedig azt hittem, már megbeszéltük ezt.


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__6191..


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__6173..


3. amit nem írtam le a fenti kérdéseknél: az ember természettudományos és logikai ismereteit is próbára teszi, ha természettudományosan és logikailag helytálló cáfolatokat ír.


Most te is válaszolsz az én kérdésemre?

2014. okt. 24. 23:01
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

Az ezotéria szó egy nagyon tág fogalom.


Konkrétan milyen "ezotériában feltételezett dolgokra" vonatkozik a kérdésed?

2014. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Minél tágabb értelemben vesszük, annál jobb, mert annál több mindent kell megvizsgálni, és annál teljesebb képet kapunk.


Nem találkozik szellemekkel, ufókkal, mitológiai élőlényekkel?


Nem tapasztalja az "energiák" áramlását, akadását, nem betegedik le tőlük, nem gyógyul fel tőlük?


Nem üzennek neki őrangyalok, elhunytak szellemei, isten(ek), démonok?


Vonzás törvénye. Nem is igazán értem, mi a különbség a bevonzás és a között, ha valakinek szerencséje van, vagy dolgozik a megvalósításért. Utóbbi megtörténik a szkeptikusokkal is, de nem állítanak fel törvényszerűséget a jelenségre, mert nekik nem törvényszerű.


Nem befolyásolja a hangulatukat, a párválasztásukat, a pénzügyi helyzetüket a csillagok állása?


Lepattannak róluk a rontások, kötések, áldások?

2014. okt. 24. 23:30
 5/19 anonim ***** válasza:

"az ember természettudományos és logikai ismereteit is próbára teszi, ha természettudományosan és logikailag helytálló cáfolatokat ír."


Ennek az a buktatója, hogy olyan témakörben írsz véleményt, amiről szinte semmit nem tudunk. A természettudományos ismereted pedig annyi, amennyit megtanultál, megtanítottak Neked. Például 500 éve biztos lettél volna abba, hogy a Föld körül kering minden. De a rádióhullámokról sem tudtál volna semmit és a villamosenergiáról sem, pedig létezett már akkor is mindkettő.

Manapság a kvantumfizika kezdi megcáfolni minden eddigi tudásunkat, és nem kis meglepetések lehetnek a közeljövőben. Ezért ha valamiről nem tudsz, az még nem azt jelenti, hogy nem is létezik.


De a kérdésedre is válaszolok. Sok betegség lelki eredetű. Tehát a hangulatod, kedélyállapotod fizikailag befolyásolja az egészségi állapotod még így szkeptikusan is.

2014. okt. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Ennek az a buktatója, hogy olyan témakörben írsz véleményt, amiről szinte semmit nem tudunk."


Nem értem, ki az a mi, és hogy miről nem tudunk szinte semmit? Ezt így több módon is tudom értelmezni, kérlek, pontosítsd.


"Például 500 éve biztos lettél volna abba, hogy a Föld körül kering minden. De a rádióhullámokról sem tudtál volna semmit és a villamosenergiáról sem, pedig létezett már akkor is mindkettő.

Manapság a kvantumfizika kezdi megcáfolni minden eddigi tudásunkat, és nem kis meglepetések lehetnek a közeljövőben.


Egyrészt nem 500 évvel ezelőtt vagyunk, a tudásunk jóval kiterjedtebb, és jóval megalapozottabb. E jelen tudásunk számít, mert az 500 évvel ezelőttit sikerült meghaladnunk (valakik több ezer éves teóriákon sem voltak képes túllépni!), a jövőbeli tudásunk pedig még nem létezik, és addig azzal példálózni csak blöff. Te sem tudhatod, hogy mi fog megdőlni, és mi fog szilárdan állni 500 év múlva, ezért ebből valószínűsíteni tudománytalan dolgok létezését eléggé balgaság.


"Ezért ha valamiről nem tudsz, az még nem azt jelenti, hogy nem is létezik."


Én beismerem, ha nem tudom, de aki szerint létezik, az állítja, hogy tudja, és gazdagon jellemzi is, és én rákérdezek, hogy akkor mutassa, honnan tudja mindezt, akkor eléggé átlátszó magyarázkodásokat kapok, és ez gyakorlatilag bizonyíték a légből kapottságra. A csúcstudománynak lehetnek korlátai, de az ide írogató, és az őket inspiráló emberek közel sincsenek azon a szinten, hogy a fantáziájukkal olyan területeket tárjanak fel, amire a mai tudomány nem volt képes. Főleg, amikor éppen olyan dologról van szó, amiről már tudjuk, hogy eleve lehetetlen, vagy önellentmondásra vezet.


Visszatérve az 500 éves példára: az akkori elméletek hasonló tudománytalansággal születtek, mint vallásos kortársaik. A vallásos nézetek ugyanezt az utat követik még most is, a tudományt már modernnek nevezik, mert szakított a régi hibákkal.


"Sok betegség lelki eredetű. Tehát a hangulatod, kedélyállapotod fizikailag befolyásolja az egészségi állapotod még így szkeptikusan is."


Vitathatatlan. Viszont a hangulati állapot, amit a köznyelv megszokásból léleknek is nevez, és az a spirituális, misztikus, halhatatlan, emberekből kiszálló, emberekbe beköltöző, Mennyországba felmenő, pokolban szenvedő lélek egyáltalán nem ugyanaz. A hangulati állapot idegrendszeri jelenség, természetesen befolyásolja a szervezed működését, főleg, ha természetellenes. De ebben semmi ezotéria nincs.

2014. okt. 25. 00:25
 7/19 anonim ***** válasza:

A hangulati állapot egyéntől függő és ő is tehet róla.

.

Valakinek eldobolják házát:

- kárbaveszett életem munkája;

- hurrá! megszabadultam a tatarozás gondjától!

.

Nem az a szkeptikus, aki mindent "izomból" tagad!

A szkeptikus szerint:

LEHET IGAZ az állítás, de LEHET ELLENKEZŐJE is igaz, tehát az eredeti állítás hamis.

a hit nem egyenlő a tudással, a vélt dolog nem egyenlő az igazival.

.

"Manapság a kvantumfizika kezdi megcáfolni minden eddigi tudásunkat.."

Ez így nem állja helyét!

Nem megcáfolja, hanem kiegészíti! Alma ezután is a newtoni törvények szerint fog az almafa alatt álló fejére esni!

2014. okt. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért ha valamiről nem tudsz, az még nem azt jelenti, hogy nem is létezik."


De azt se jelenti, hogy létezik.

2014. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Napfonat ***** válasza:
40%

Nahát akkor én is beszállok, barátim! :D


Egyrészt a kérdés nem logikus, ugyebár. Mert ha valaki szkeptikus, akkor az csak az ő világnézeti és felfogóképességi paramétereit jelöli, és nincs összefüggésben azzal, hogy vannak-e mondjuk UFO-k, vagy szellemek, vagy vámpírok, vagy hogy van-e lélek.

A szkeptikusság egy szubjektív hitbéli meggyőződést jelentő állapot.


Vannak szkeptikus "ezoteristák" is, akik szkeptikusak például az ősrobbanással, vagy a kezdetektől való evolúcióval szemben, és léteznek olyan tudományos beállítottságú emberek is, akik szintén vitatják eme "tudományosnak" nevezett, ámde csak egy meg nem értett elmélet/jelenség hatásait vizsgálni tudó hipotéziseket.


Attól, hogy kedves Ozmium barátunk szkeptikus, még nem jelentene semmit, hiszen csak azt tudnánk róla, hogy szkeptikus valamivel szemben!

A helyes kérdés úgy hangzana tehát, hogy aki ateista/materialista, akkor hogyan hatnak az ezotériában feltételezett dolgok, és miért nem vesz észre belőle semmit.

A kérdés így még értelmetlenebb lenne, hogy ne mondjam, ostobább (de én ilyet nem írok, mert nem szeretnék senkit sem megsérteni).

Hiszen attól, hogy valaki ateista/materialista, még "hathatnak az ezotériában feltételezett dolgok", és csak azért nem vesz észre semmit belőle, mert nem figyeli. Ennyire egyszerű a magyarázat.

Hiszen amikor az utcán sétáltam egy női ismerősömmel, akkor ő soha nem vette észre a jó nőket, vagy azt, hogy mekkora csöcse volt a szembejövőnek, míg én már fényévekről kiszúrtam!


"Visszatérve az 500 éves példára: az akkori elméletek hasonló tudománytalansággal születtek, mint vallásos kortársaik. A vallásos nézetek ugyanezt az utat követik még most is, a tudományt már modernnek nevezik, mert szakított a régi hibákkal."


Nem ártana lábjegyzetben hozzátenni, hogy ez CSAK a keresztény világra igaz, hiszen az arab világ fejlettebb volt, és mondjuk Kína és India sem volt az a "sötét" középkori ország.

2014. okt. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha valaki nem hisz benne/itt most általánosságban használom ezt a kifejezést, nem belevéve a vallásosságot/, akkor mitől működne ! Pedig a hit a napi életünkhöz is elengedhetetlen: akik bármit is elértek bármilyen területen , azoknak itt működött a "hitük " !!!Az életben előbb -utóbb kerülsz majd olyan helyzetbe, amikor a 3D-s világ a feltett kérdéseidre nem tudja majd a választ megadni...


Az "igazi" vallásos, tudományos tudás pedig az emberiség nagy része elől mindig is zárva voltak, azokat finoman, " cseppekben" adagolták, mert ha rászabadították volna--no akkor jött volna/jönne/el a KÁOSZ....

2014. okt. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!