Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » CSAK hozzáértőktől kérdezném...

CSAK hozzáértőktől kérdezném (mindegy, hogy "fekete" vagy "fehér" boszorka/mágus/tökmindegy) : "talált" amulett, ami egyértelműen erővel rendelkezik. Mi lehet ez? (hosszú sztori)

Figyelt kérdés

Tehát: Ott kezdeném, hogy ateista és metarialista vagyok, nem hiszek semmiben, csak ha megtapasztalom, és tényleg SEMMI tudományos magyarázat nincs rá. Most felszólítanám az összes trollt, legyenek olyan kedvesek, és ne kommenteljenek, tényleg szükségem van tanácsokra, véleményekre.


Kb. 10 éve meghalt egy szerettem, (még gyerek voltam, 12-13 körüli), és a lakásában, amikor pakolták a holmijait, a kezembe akadt egy medál. Fogalmam sincs hol, hogyan, csak a kezembe akadt. Akkor érthető pszichológiai okokból nem adtam oda senkinek, úgy éreztem, hogy az az enyém, az kell legyen. Itt megjegyezném, hogy több ember szeme láttára is történtek látványos paranormális jelenségek a lakásban, majd nálunk is, ezt nem részletezném, de tény, hogy "itt volt" köztünk még sokáig az az illető. (Tulajdonképp -bár nem vérrokonom-, az egyetlen ember, aki soha nem bántott sehogy)


Az is tény-és úgy érzem fontos leírnom, hogy bár tagadom, sőt próbálom ésszerűen megmagyarázni, de nekem is voltak-(vannak, de elnyomtam őket direkt, nem más utasítására, hanem mert zavart, féltem) "furcsa" dolgaim (így születtem): előre megálmodtam dolgokat, szellemeket érzékeltem, tapadtak rám, és mások előtt is látható/hallható módon, ijesztően pontos kártyavetés-ezt 1x csináltam, mert halálra rémített, hogy szó szerint minden bejött, és minden egyes alkalommal ugyanazokat a lapokat vetettem ki (több napig próbálkoztam, míg 4.napra "teljesült be" a sajnos tragédia), szintén ennyi idősen kb. megátkoztam egy embert, aki rá nem sokkal úgy halt meg, ahogy anno kívántam (tiszta szívből), pár embernél elértem, hogy nagyon rosszul legyen, amikor bántottak (elképzeltem, hogy belőlem egy fekete "hullám/fény beléjük "megy"). Utóbbiban a legijesztőbb az volt, hogy jólesett, és nem csak lelkileg: fizikailag nagyon jól éreztem utána magam, szavakkal definiálhatatlan, de nagyon jól. Amikor felfogtam a dolgokat, ezeknek véget vetettem tudatosan, pár éve már szellemeket/lelkeket sem érzek/hallucinálok/franctudja.


És a lényeg: ezt a fent említett medált eldugtam akkor, mert éreztem, hogy pulzál..hülyén hangzik, naná. Szóval eldugtam, nemrég találtam meg (épp nagyon rossz élethelyzetben vagyok), azóta is viselem. Amikor hosszú idő után először a kezembe/markomba vettem rémisztően erősen pulzált...vagyis egész pontosan dobogott, mint egy szív. Hatalmas hülyének érzem maga, hogy ezt írom, de ezt éreztemérzem. Szó szerint olyan volt, mintha egy erős szívet tartanék a markomba. Akkor visszatettem, de újra elővettem, mert éreztem-érze, hogy energia(féle) árad belőle. Olyan mintha "lenne benne valami". Kifejezetten vonz ez a tárgy, azóta szinte minden nap rajtam van. Amikor a macskám megbetegedett-mérgezés-, és agonizált, egy ötlettől vezérelve odaadtam neki ezt a medált/amulettet. Hülyének éreztem magam, de ártani nem árt alapon..a macska IMÁDTA. Bár pokolian rosszul volt, a medált "markolta", a feje alá húzta, igyekezett ráfeküdni, nem engedte el, csak amikor valahogy végre jobban lett (széntabletta+sima sós vizes infúzió, de az orvos is azt mondta, hogy 10+éves praxisa alatt nem látott olyat, hogy egy ilyen mérgezésből csak ennyi "gyógyszerrel" 1 nap alatt jól lett volna, ezt csodának titulálta, és kb. 30 percig hüledezett, pláne, amikor a macska elkezdett enni-mit enni, zabálni).

A medál maga kissé furcsa: egy hosszú rúd, nehéz, rézből készült, és az egyik oldalán egy (szakállas) férfi arca van belefaragva, a másik oldalán pedig egy nőé-kicsit olyan, mint egy totem. A stílusa nem magyaros, nem is keleties, nem tudom beazonosítani, pedig kerestem a neten ilyesmit de nem találtam ehhez hasonlót. Azt érzem, tudom, hogy van benne valami, hogy ez szimpla erő-e, vagy más, nem tudom. Ahogy azt sem tudom, hogy jó vagy rossz-e. Nem érzem se egyiknek se másiknak. Nem hiszem, hogy fekete mágia, de azt sem, hogy fehér, de határozottan "valami élő", és nemcsak azt érzem, hogy az ENYÉM (így nagybetűvel), hanem hogy használnom kell(ene) (de hogy mire...?) legalábbis a régi ösztöneim ezt mondják.

Lehet, hogy az a bizonyos elhunyt szerettem van így velem kapcsolatban? De őszinte leszek, ezt sokkal erősebbnek érzem, mint egy embert...nem tudom, csak azt, hogy a szkeptikus, ateista, materialista nézeteim, ötleteim cserben hagytak, és mintha arra ösztönözne valami, hogy újra a "régi" legyek-csakhogy nem akarok. Vagyis egyre nagyobb a kísértés, de nem akarok az lenni, ami voltam/vagyok. Évekkel ezelőtt sikeresen blokkoltam mindent, évek kellettek hozzá, nem akarom újra előröl kezdeni, nem akarok érzékelni dolgokat, mert (és akik tényleg értenek ehhez tudják) nem sok jó sül ki belőle, és megerőltető is (pl. visszafogni magam, vagy a "rossz energiám").

Bár személy szerint úgy hiszem, hogy a mágia/boszorkányság nem isten-istennőhöz-sátánhoz-csillámpónihoz kötött, hanem akik így születtünk, a saját akaratunkkal (energiánkkal) tudjuk befolyásolni a dolgokat (szerintem a wicca kamu, sátánizmus dettó, csak mi emberek vagyunk, és az akaratunk-erőnk), de őszintén megfordult már a fejemben, hogy tévedek, és amolyan "fekete bárány" vagyok, ha értitek... (pl. anyám tud gyógyítani, rákosokat kigyógyított INGYEN, stb.-én sosem tudtam gyógyítani-anyám tanácsára próbáltam, de rossz közérzetet okozni igen-és jól esett).


Furcsa tárgy ez (ahogy én meg furcsa szerzet, a fent leírtakból, gondolom), és szeretnék erről minél többet megtudni, így akinek volt/van hasonló talizmánja/amulettje, vagy ilyesmivel tapasztalata, kérem írjon! Esetleg cikk, netes link, bármi jó lenne.


Ha van komoly, értelmes, EHHEZ ÉRTŐ válaszoló, szívesen lefényképezem a medált, hátha felismeri, legalább a stílust, amiben készült.


Tényleg nem szeretnék troll keresztényi, sátánista, vagy bármilyen egyéb vallást gyakorló embertől választ/eszmefuttatást, bár "vannak dolgaim", de továbbra is ateista vagyok és az is maradok.


Minden hasznos választ nagyon köszönök!!!

(24/N)



2015. aug. 11. 20:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Ide tényleg nem kellenek trollok. Ezt a kérdést úgy sem lehet überelni. Gratula :)
2015. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Ozmium42 ***** válasza:
2015. aug. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező: Ez a medál veszélyes. Valószínűleg be kell dobnod egy vulkánba. Láttad a gyűrűk urát? Vigyázz mert hamarosan olyan leszel mint Gollam!
2015. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%

A medálban van anyukád szelleme, mert halálakor beleköltözött, annyira szerette és nem tudott tőle megvállni, hogy benne van és valószínűleg van benne egy mágusember szelleme is, aki előidézi a gyógyulásokat és csodákat.


"szívesen lefényképezem a medált, hátha felismeri, legalább a stílust, amiben készült. "


Jó lenne egy fénykép róla.

2015. aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, azért lüktet a kezedben mert minden tárgynak van rezgése, valószínűleg a medál valaki olyané volt aki jó energiákat árasztott magából. Azért van különleges kapcsolat a medál és te közted mert neked most szükséged van rá. Ha jó érzéssel tölt el hogy hordod akkor hord nyugodtan. De azt ugye tudod hogy aa mágiában amit te teszel mással, az történik veled is? Elég csak egy rossz gondolat....
2015. aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

A materialista nehéz szó. :)


Kitűnő trollkodás kedves kérdező, de NE nyiss legközelebb azzal hogy ateista és materialista vagy, mert ilyen nyitás után mindenkinek szemet szúr ha Alice csodaországban horrorverzióját írod le teljes átéléssel.


A hívők megsértődnek hogy hülyének nézed őket, a nem hívők meg csak a fejüket fogják, ugyanis ők azért ateisták és/vagy materialisták mert nincsenek ilyen élményeik és kétségeik.


Ajánlom legközelebb azt a megközelítést hogy hívő voltál, majd ateista lettél miután rájöttél hogy minden eddigi paranormális élményed hallucináció volt, majd végül egy frappáns csavarként írj le egy újabb élményt aminek hatására ismét hívővé váltál mert annyira csodálatosan magával ragadó volt az az élmény. Elhinni továbbra se fogja senki, de legalább megint jót szórakozunk.


És természetesen köszönjük a mai előadást. :)

2015. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy ez lesz...kár volt ideírnom. "Kedves" válaszolók:ez nem kamu, nem trollkodás, nem kitalált történet, akármilyen nehéz (nem tudom miért az) felfogni.


Igen, tudom, hogy minden "visszahat", ezért is írtam, hogy direkt blokkoltam magamban minden ilyet. Nehéz volt, de sikerült, csakhogy mostanában kezdenek visszajönni ezek a dolgok, és tanácstalan vagyok, mert bár nem szeretném, de ez lehet, hogy jó. Félek az ismeretlentől, ennyi. A könyvek, blogok amiket olvastam pedig nem értek semmit: vagy elvakult vallásosak írták, vagy hobbiwiccák, egyikkel sem vagyok kisegítve.


Annak aki azt írta: nem anyám szelleme van benne, ezt honnan vetted? Azt írtam, hogy egy szerettem halt meg. Anyám él. Meg miféle mágus lelke?

Ajj, mindegy.


Ha esetleg akad olyan, aki ért is ehhez és nem troll, annak nagyon várom a válaszát, a többi hülyeségre pedig ezután nem reagálok, ez volt az első és utolsó kommentem ide. És kérdésem is.

Az oldal színvonala közismert, pláne ennek a szekcióié, de reménykedtem, hogy megtalálja a kérdésem olyan, aki tud válaszolni. Úgy látszik tévedtem.

További szép estét.

2015. aug. 11. 22:56
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Amulettek hívják

[link]

"az egyetlen ember, aki soha nem bántott sehogy"

Én sem bántlak. Sehogy. Hogy legyen kettő.

2015. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Küldj képet privátban!
2015. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Irjrám.
2015. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!