Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A sátánisták, hogyan gondolkod...

A sátánisták, hogyan gondolkodnak egyébként? Hogy, úgy élik életüket, hogy utána jól szenvedjenek az örökkévalóságig, vagy mi a cél?

Figyelt kérdés

Van ez a nagy "háború", hogy a jó meg a rossz

de miért akarna valaki szenvedni a végtelenségig?


2015. aug. 11. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Erre én is kíváncsi vagyok, de amennyire tudom ők egészen más vallásos mesében hisznek ahol nem fognak szenvedni, hanem jó lesz nekik. Szóval a szokásos.
2015. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Most, ateistaként megnézve, nincs rá semmi bizonyíték, hogy valóban szenvednének a pokolban? A sátán miért bántaná azokat, akik nekik esküdtek fel?


A "jó" oldal PR könyve szerint Isten több embert ölt meg (legtöbbet különös kegyetlenséggel, elégette, megfojtotta, stb stb) míg a Sátán keze két gyilkosságban van benne + az embereket kiemelte a sötét tudatlanságból, amit Isten nem akart megtenni. És ez isten marketing könyve szerint történt így!


Ha mindenképpen vallásosnak kéne lennem, eme infók alapján inkább a sátánt szolgálnám, mint a többszörös tömeggyilkos "jó" oldalt... Aki amúgy azért teremtette a Poklot, hogy engem ott megkínozzon, ha nem tetszik, amit ő csinál.


Na, ki is a jó és a rossz ebben a "csatában"?

2015. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

én érdeklődőként vagyok itt, alapvetően Istenhívő de nem búzgóan értelmetlenül, de nem is ez volt a kérdés


tudom ,hogy eg ykeresztény ember azt mondaná, hogy a Sátán az rossz, azt nem szabad követni ilyenek, meg eleve már a gondolat is szörnyűséges neki


de akkor miért követi valaki? Hát ez az, a keresztény az nem gondolkodik ilyenen..de hogy lehet úgy hinni, hogy nem gondolkodunk? :O

2015. aug. 11. 22:53
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Úgy gondolkodnak mint a pszichopaták, sárgaházban a helyük.
2015. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Mert a sátánisták szoktak gondolkodni?
2015. aug. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

4-es, utána nézhetnél mit jelent ha valaki pszichopata és nem szitokszónak használnád. :)


Érvelésed alapján, a sátánisták jó ügyvezetők, értékesítők, sebészek, tűzoltók stb. tehát jeleskednek olyan szakmákban ami veszélyes vagy ahol emberekkel kell foglalkozni gyakran figyelmen kívül hagyva az adott ember érzéseit vagy állapotát.

2015. aug. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 ktk312 ***** válasza:
Ahogy a kettes mondja:sátán kiemelt a sötétségből. A sátánizmus lényege az ember felemelése. Ez a vallás a kereszténységgel ellentétben az e világi dolgokra koncentrál.
2015. aug. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves ktk312, ez melyik sátánizmus? Mert annyi van ebből is mint a csillag, amennyire látom.


Van a spirituális sátánizmus, ki tudja hány irányzatával, erről annyit tudok hogy néha ideír ezzel kapcsolatban valaki, erre egy rakás istenhívő nekiugrik, néha beszáll a fikázásba egy másik sátánista is valami más irányzatból és az egészből nem derül ki semmi. :)


Van a Lavey féle sátánizmus ami - saját ismereteim és fogalmazásom szerint - egyfajta önző ateizmus ahol a sátánt mint ideált tisztelik és az e világon való boldogulást hirdetik.


Meg még gondolom jó pár amiről sosem hallottam.

2015. aug. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 ktk312 ***** válasza:

Köszönöm a kedves megszólítást, Con Troll!

Ritka ez az internet világában.


Kezdjük a lavey féle "sátánizmussal". Egy rakás szar, azért mert ez egy polgár pukkasztás. Merészen kiállnak mellette mikor az, amit állítanak nem igazság. A hazugság kicsit sem teszi istenné a lelket, mely a sátánizmus lényege az istenné válás. Egy plusz pont mégis jár ezért az egyházért, még pedig azért, mert nem térít, belép, aki akar. A sátánizmus a szabad választásról szól. Mellesleg azon a 100 dolláron kívül, amit a belépéskor kell fizetni az egyház nem fogad el semmilyen anyagi támogatást.

2015. aug. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ktk312 ***** válasza:

A spirits of eriduról szereztem ezeket az információkat.

Bár van egy-két fa*zság,de hát miben nincs? Amúgy ott az is le van írva, hogy nem kell elhinni mindent. Önálló gondolkodásra ösztönöz ez a vallás.

Szóval, amit én most leírtam az a spirits of eriduról és a fejemből vannak. Amúgy sem tetszene egy olyan vallás melyben semmit sem szabad megkérdőjelezni. Mindannyian tudjuk miről beszélek...


Remélem kielégítő választ tudtam adni, kedves Con Troll, kérdezz még, ha kíváncsi vagy valamire. :)

2015. aug. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!