Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogy tudnák egy afféle, ,...

Hogy tudnák egy afféle, , átjárót" nyitni az alvilág/spirituális világ/blabla és világunk között?

Figyelt kérdés
Anno olvastam hogy szellemet elméletileg lehet, hát akkor miért is ne lehetne nagyban csinálni? (Kockázatok nem érdekelnek)

2015. aug. 16. 21:21
1 2
 1/12 Ozmium42 ***** válasza:
55%
Sehogy.
2015. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam, de várom a különböző hipotéziseket erről.
2015. aug. 16. 21:32
 3/12 anonim ***** válasza:
A világ, ahol a szellemek "vannak" és ez a világ nem két külön világ. A világ különböző finomságú rétegekből tevődik össze, amelyek egyszerre léteznek egyazon helyen, és időben. A szellemet az embertől összesen annyi különbözteti meg, hogy nincs szilárd fizikai teste. Te, én, Ozmium, és minden más ember, és a szellemek is egyetlen világban élnek. Neked is van olyan részed, ami a szellemi rétegekben található, és ha meghalsz, akkor először csak a fizikai tested hal meg, de te magad nem kerülsz sehova, mert a szellemi részed már eleve ott volt, párhuzamosan, ahol a halálod után lesz. A különbség csak annyi, hogy már nem lesz szilárd tested, amivel a fizikai anyagot észleld. A világ hét nagy ilyen rétegből tevődik össze(ennyire szokták bontani minőségüket tekintve), és ezeket a rétegeket tovább árnyalják a rétegen belüli különbségek. Ezt úgy képzelheted el, mint ahogy a fizikai világban van a szubatomi, atomi, mikro, és makro világ, ahol látszólagosan más törvények uralkodnak, de valójában egy közös attribútum adott. Ugyanígy van a többi réteggel is. De ettől még te egyszerre élsz ezekben a rétegekben, mert egyszerre vannak atomi, és látható méretű részeid is. Ugyanígy vannak nem méretük miatt láthatatlan részek is. Ezért kaput nyitni nem lehet, mert nincs honnan, és nincs hová. A világ egyetlen egységes egész, és csak a benne élők képesek a rétegei között különbséget tenni.
2015. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Egy DMC és különböző játék/anime maratonon vagyok túl, és elvetődött bennem ez a kérdés. Ezért is tettem fel. (Nem gondoltam komolyan, csak érdekességeket szeretek olvasni) Néha amikor rágyújtok az erkélyen azon gondolkodom hogy van-e pokol tán másvilág, vagy a nagy büdös semmi. És néha-néha eszembe jut hogyha ott helyben leugrok választ kapok-e a kérdésemre.(Foglalkoztat ez a téma) A ,,jelenlegi" világ unalmas számomra.
2015. aug. 16. 22:28
 5/12 A kérdező kommentje:
felvetődött*
2015. aug. 16. 22:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell meghalnod, hogy a láthatatlan, "izgalmas" részeit szemlélhesd a világnak. Elég, ha a figyelmedet oda fordítod, ahová eddig nem figyeltél, mert azt hitted, nem láthatsz oda, mert messze van, és különleges képességek kellenek hozzá. De mivel a világ ezen rétegeiben is ugyanúgy létezel, mint abban, amit látsz, és hallasz, csak a figyelmed irányát kell megváltoztatnod, hogy észrevedd a "túlvilágot", vagy ahogy épp kedved van nevezni.
2015. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3-as válasz jó

Szerintem sincs elvalasztva


Nincs szükség semmiféle átjáróra

Miért nem azon törőd piciny buksidat hogy hogyan emelkedhetsz minél magasabbra

2015. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jobban vonz az ellentéte a ,,magasságnak".
2015. aug. 17. 09:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a szellem(az elméd, és érzéseid) elkorcsosulásához vezet, és eltávolít attól, amit keresel. A lefelé tartó útvonalon elveszíted a képességed, hogy a legtöbb dolgot észleld a nem látható szférákból, és csak azokat fogod látni, ahol a szenvedés zajlik, és csak ebben lesz részed neked is, mert erre válsz fogékonnyá. Nem a következményei lesznek "kellemetlenek", nem a kockázat nagy, hanem törvényszerűen rosszabbul fogod magad érezni. Pusztán azért, mert azokra a rétegekre teszed magad érzékennyé, ahol a szenvedés az uralkodó érzelem, és érzésforma.
2015. aug. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ám legyen.
2015. aug. 17. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!