Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A meditáció rossz dolog? (Úgy...

A meditáció rossz dolog? (Úgy értem rossz "erőktől" származik?

Figyelt kérdés
Már nem tudom mit gondoljak...valaki szerint jó dolog és ajánlja, hogyha tudom csináljam, valaki szerint rossz dolog és nem "szabad" a saját érdekem miatt ilyen dolgokat csinálnom, emellett okkultizmus is...bár valamilyen szinten érzem, hogy ez nem jó dolog, mint például a varázslás és egyéb ilyen tevékenységek. Csak olyan válaszoljon, aki jártas a témában és értelmes visszajelzést tud adni! Köszi előre is.

#meditáció #varázslás #démonizmus #okkultiasztrálutazás
2015. aug. 21. 20:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom,de én meditáltam ilyen meditálós szövegekre youtube-on hallgattam,és előbb-utóbb ijesztőbb dolgok jelentek meg,és kicsit sem az igazán szép és megnyugtató dolgok...valamiért inkább félelem lett úrrá rajtam...tudom,hogy nem válaszoltam meg a kérdésedet,én csak leírtam mit tapasztaltam közben
2015. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Fish1 ***** válasza:
90%

Nem, egyáltalán nem rossz dolog. Egy csomó energiát ad nekem és szoktak lenni megtapasztalásaim is.

Szerintem olvass utána a dolognak, mert az az érzésem, hogy tájékozatlan vagy ezzel kapcsolatban.

2015. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
attól függ milyen fajta meditáció.Ha csak üres meditáció jót tesz az elmédnek, viszont ha már a 3.szemed akarod kinyitni akkor már megrázó dolgokat is tudsz tapasztalni mert akkor egy uj világ kapuja tárúl fel elötted, ha lelkileg készen állsz arra hogy láss egy lelket (akár gonoszt akár jót) akkor mindenféle képen jó dolog :) de ha nem megrázó...
2015. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én próbálkozom meditálással, a szimpla nyugodt lelkiállapotért, meg érdekel a 3. szem tudatos használata is, de az utóbbihoz nem tudok hogy hozzákezdeni. Esetleg aki ebben jártas, írjon privátot kérem. :)
2015. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
A meditáció elmélkedést jelent. A témája határozza meg, hogy "milyen". A szerzetesek napi imádsága, amiben istenen elmélkednek vallási meditáció. Nem hiszem, hogy istenen, és az ő célján az életeddel meditálni helytelen. Ahogy azt sem hiszem, hogy rossz lenne azért meditálni, hogy megismerd a hibáidat, korlátaidat, és felülkerekedj rajtuk. A meditáció egyetlen tárgyra összpontosított különösen erős figyelem. Nem maga a meditáció jó, vagy rossz, hanem a tárgya, a gondolat, vagy érzelem, amire összpontosítasz, amit vizsgálsz.
2015. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%

Én a ZEN meditációt gyakoroltam, kiegyensúlyozottabbá tesz, ha szétszórt vagy. Nekem ez a kedvenc leírásom:


[link]


Ami megfogott benne, az az egyszerűsége, nagyon emberi hangvételű.


Az egész azért távol áll a varázslástól, az okkultizmustól :) Szerintem semmi veszélye nincs, de ha félsz tőle, vagy nem érdekel, akkor ne kezdd el.

2015. aug. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban valóban távol áll, hogy a meditáció maga nem mágia, vagy okkultizmus. Ugyanakkor ha a meditáció tárgya egy okkult témakör, már összemosódik. De önmagában semmi mágikus, vagy okkult nincs benne, ez igaz.
2015. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Duenna ***** válasza:
61%
A meditáció lenyugtat, pihentet és lelki erőt ad. Hallgasd meg ezt a meditációt, és döntsd el saját magad, hogy rossz erők vannak-e benne, okkult-e, vagy varázslat van-e benne. Ha úgy érzed, hogy nincs benne semmi ilyesmi, akkor téged félretájékoztattak. https://www.youtube.com/watch?v=c9JtaSCIdLs
2015. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Körülbelül fél éve meditáltam majdnem minden nap, lefekvés előtt, gyertyát gyújtottam (KIZÁRÓLAG füstölővel) bekapcsoltam egy nyugtató zenét és akár másfél órán keresztül is csináltam. A meditációhoz nem tartoznak hozzá a "tapasztalatok" mert a lényege a teljes lelki béke. Az egyik válaszoló szerint nem vagyok jártas a témában...hát nem tudom végül is az asztrál utazáson is átmentem már...és nagyon ijesztő volt, nem direktből csináltam, teljesen magától jött...azóta nem meditálok, érzem, hogy ennek a dolognak nem a Jó áll a hátterében. Beszélgettem egy keresztény barátommal, aki szerint ez az okkultizmushoz tartozik és teljesen egyet értek vele. Engem, tapasztalataim alapján ROSSZ érzés fog el, ha elkezdek meditálni úgyhogy azóta, mióta volt az a kis "utazásom", nem csinálok ehhez hasonló dolgokat. Főleg, hogy nem tudjuk ennek mi az eredete (hogy Isteni eredetű vagy rossz erőktől származik...én az utóbbira szavaznék..a Bibliában is olvasni ezekről a dolgokról attól függetlenül, hogy vallásos-e valaki vagy sem). Emellett van egy "látó" ismerősöm a foglalkozása spiritiszta. Nekem ajánlotta a meditációt és ő folyton ezt csinálja, meg asztrál utazást is szinte minden nap és tudatosan... de ezek után gondolhatjátok...szerintem ennek az egésznek a hátterében nem jó erők vannak, annak ellenére, hogy lenyugtat ez a dolog...ugyanúgy lehet rossz vége is...
2015. aug. 22. 11:18
 10/23 anonim ***** válasza:
Ez amit leírtál inkább relaxáció, nem meditáció. A meditáció közben minden hangot, szagot, és vizuális ingert ki kell zárnod, és egyetlen dologra kell összpontosítanod. A relaxáció fontos a meditációhoz, de csak addig, amíg ellazul a tested, és nem zavar magában a meditációban.
2015. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!