Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Piros fonal a bal csuklón? Mi...

Piros fonal a bal csuklón? Mi a pontos jelentése?

Figyelt kérdés

Legtöbbször piros fonalat a babák csuklóján szoktam látni és azt mondják,hogy szemmel verés ellen van.De pontosan mi is ez a szemmel verés?

És mostanában láttam,hogy sztárok is hordanak piros fonalat a kezükön:Ariana Grande,Leonardo DiCaprio,Madonna és még a svéd eurovíziós versenyző kezén is láttam.Akkor ez mit jelent?Olvastam,hogy ez a piros fonal a kabbalah vagy az illuminati jele.Ti mit tudtok róla?



2016. máj. 16. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

ez a szemmel verés:

https://www.youtube.com/watch?v=Vz4KOBcqG1o

(a 2. csak gyakorolja, az még nem az)

2016. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dilis vagy :)) De egyébként ez egy nagyon jó film! :D
2016. máj. 16. 13:46
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Jó film, hát! :D

Van egy közös vonásunk, nekem ennyi elég is... Leszel a legjobb barátom? :)

Elmehetünk pillangókat vadászni, Mikulást kifigyelni karácsonykor hogy mikor jön, pandákkal játszhatunk az állatkertben, akármi :)

Ha már úgy se válaszol senki a kérdésedre :(

2016. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Okés :) akkor mostantól BFF-k vagyunk :*
2016. máj. 16. 20:18
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Jelentése az, hogy hiszékeny, babonás vagy.

.

A szemmelverés esete pedig: amikor csöves-kukoricácal (tehát még a csutkán a szem) vernek el.

.

"ez a piros fonal a kabbalah vagy az illuminati jele."

Hát igen, a titkos társaságok már csak ilyenek, hogy tagjaik jól láthatóan jelőlik meg magukat...

2016. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kabbala :) vannak ilyen könyvek :) nezz utana :)
2016. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen,az kabbalah a kezükön....Britney Spearsen is volt egy klippen.

Az újfiú pedig tényleg jó film :D

2016. máj. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Jedaiel válasza:

Ami a kérdésben szerepel az a kabbala fonala. A piros fonal a kabbala vallás útján került köztudatba, mint védelmet biztosító kiegészítő. A kabbalista tanítók szerint ez a vörös gyapjú szál mind testi, mind lelki védelmet nyújt viselőjének. Oltalmaz a körülöttünk lévő emberek irigységétől, de megvéd önnön féltékenységünktől, valamint a Gonosz Szemtől is. De miért pont a vörös? A Bibliában ezt a színt a halál és pusztulás elleni védelemmel hozták összefüggésbe, s mivel a piros a spektrum legalacsonyabb rezgéssel rendelkező színe, így a kabbala vallásban a Fény legalacsonyabb fokát és nagymértékű negativitást jelent.


De a buddhizmusban is lehet találkozni vele, ott karma fonalként emlegetik és a lámák illetve más tanítók adják áldásként tanítások alkalmával.

2016. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eredetileg kínai hagyomány a piros színhez jószerencsét társítani, a zsidók tőlük vették át, és persze az idők során saját magyarázatokat társítottak hozzá.
2016. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nahát! Erre nem is gondoltam, hogy lehet jelentősége! :O Általánosban, alsó tagozaton a magyar tanárnő kötött piros szalagot / nem kötött, csak fenyegetett vele, azon tanulókat, akik bal kézzel meréateltek írni. Magam is bal kézzel könnyebben boldogulok, de erőltették a jobb kezes írást és jobb kezes életet mind otthon, mind az iskolában. Nálunk a szégyen jele volt a bal csuklón a piros szalag. De nem ért semmit a tanítás, mert mindkét kezemmel ritka rondán írok XD A jobb kezem gyakorlottabb, és rutinosabb, ám gyengébb lett, míg a balban bármit kényelmes forgatni, csak a bal rutintalan. Gyerekként és most felnőttként is, ha egyedül vagyok ballal élek ugymond, de társaságban jobbal eszek, jobbal írok, jobb oldalamon tolom a bicajt, stb.
2017. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!