Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hol beszélhetnék egy sátánistá...

Hol beszélhetnék egy sátánistával, vagy egy boszorkány kultusz tagjával?

Figyelt kérdés

Igazából egy regény írásához lenne szükségem segítségre, melyen belül nagy hangsúlyt kapna az okkultizmus valamint a keresztény és sátánista tanok, eszmék ütköztetése. Előbbiből neveltetésem okán képzett vagyok, és lehetőségeim szerint próbáltam utána járni az ezzel szemben álló vallás részleteinek is, de sajnos erre a Spirits of Eridun kívül nem sok lehetőségem volt. (Amit egyelőre nem tudok hova tenni. Őszintén bevallom az idegeneknél elvesztettem a fonalat.)

A lényeg, hogy nem akarom egyik, vagy másik oldal javára eldönteni a történetet, és nagyon nem szeretnék valami méteres baromságot papírra vetni.



2016. aug. 4. 07:07
1 2
 11/17 anonim válasza:
Ha még nem találtad meg az embered, akkor itt vagyok én és szívesen segítek. Elég sokat tudok a keresztény vallásról és a sátánizmusról is, írj nyugodtan, ha szükséged van segítségre.
2016. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Girgoy ***** válasza:

Ha tudsz angolul, szerintem ez is segíthet. Keresztény szemszögből igen alaposan körül van járva a démonológia (nem kimondottan pont a sátánista vallás, de általában az ördögök):


[link]

2016. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Előzőhöz:

Sátán az Isten opponense,

az "abszolút értékük"

pontosan egy...

mint mindennek.


"Devil et Deus inversus."


Most sátáni kor van, a kinyilatkoztatás hazugságokba fulladt, az egyének felszabadulnak. (amennyiben hajlandóak ezért TENNI)


A "várjad, lelkem az Urat!" értelmetlen.

2016. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
10. hozzászóláshoz írtam a kommentet.
2016. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ahol beszélhetnél sajátmagaddal
2016. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Girgoy ***** válasza:

13-as: ez van az, ha keverjük a különböző vallások világképét. Ha keresztény értelemben beszélünk Istenről sé Sátánról, ők egyáltalán nem ellenlábasai egymásnak, mert a keresztény világkép centrális, monopolisztikus azaz Isten van egyedül mindenekfelett, és a Sátán csak egy bukott teremtmény. Ez a Biblia minden mozzanatából látszik, Isten és a Sátán nem egymással harcolnak, legfeljebb az emberért harcol mindkettő, de ha ők közvetlenül kerülnek szembe, a Sátán és bármelyik ördög, akár légiónyi is, elismeri Isten uralmát és csak azt teheti meg, amit Isten enged neki. Nincsenek egy szinten.


A dualista/kétpólusú világkép nem keresztény, ez inkább a taoista yin-yangnak felel meg, de ott ezek nem uralkodó személyek, hanem személytelen elvek. Ők nem ismerik az Isten és a Sátán fogalmát, ahogy mi használjuk.


Ha jól tudom, a Sátánizmus se annyira kétpólusú, mert a Sátánt teszi meg úrnak. Egyszóval: tulajdonképpen nincs olyan világkép, ahol ténylegesen van egy rossz meg egy jó csúcslény. Mondjuk elég szar is lenne, ha a világ sorsa az ő kétes kimenetelű harcaiktól függene. A jelen világban sem a Sátán emelkedett Isten felé - ha már keresztény fogalmakat használunk - hanem Krisztus Ezeréves Uralma (Egyház világdominanciája) végén a Sátán el lett oldozva, hogy a bukása előtt (indirekt módon) kirostálja, hogy kik még az igaz hívők egyáltalán. Azért érezzük most őt erősnek. De ez is Isten akaratából és az Ő uralma alatt történik. Ha már keresztény fogalmakat használunk.

2016. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Idézd meg Aleister Crowley-t! ;-)
2016. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!