Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Akad egyáltalán olyan Aleister...

Akad egyáltalán olyan Aleister Crowley rajongó, aki el is tudja magyarázni, hogy mit lát a dolgaiban?

Figyelt kérdés
Mert én eddig csak zavarosan összevissza zagyváló Crowley fanokkal találkoztam, akik képtelenek voltak egyetlen értelmes mondatot is kinyögni a tanaikról :) Ha pedig számon lett rajtuk kérve a hülyeséghalmaz, amit összehordtak, csak fensőbbségeskedő, titokzatoskodó gőggel reagáltak, amit mások csak azért nem értenek, mert nem elég beavatottak a TITKOSTUDÁSba. Nekem úgy tűnik, hogy ez többségében csak pózer szélhámosság. Nem azt akarom mondani ezzel, hogy Crowley maga is az volt, de hogy az emberek 99%-a csak bohóckodik, ha a tanairól van szó, az is biztos. Szóval kíváncsian várom, hogy valaki kifejtse a lényeget itt nagyvonalakban, nem feltétlenül közérthetően, de lehetőleg értelmesen. Ha valaki azzal jön, hogy ezt nem lehet, mert titkostudás, ne is fáradjon, mert nem veszem be a maszlagot :)
2017. jan. 12. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Ok.

Több mint 20 éve foglalkozom ezzel.

Nagyon sok mindent kipróbáltam, az első években önállóan tanultam, majd fokozatosan jött az út irányvonala, és eszerint választottam meg mindent az életemben.

Nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi,én nem foglalkozom tanítással, se nem foglalkozom ismeret átadással.

Mindezt amit elértem, és megtanultam, csak önmagamért tettem, hogy fejlődjek.

Nincs itt titkos tudás, se semmi ilyen dolog.

Minden elérhető, de csak akkor lesz ott előtted a lehetőség, hogy tanulj, amikor eljött az a fejlettségi szint a lelked fejlődésében, hogy képes vagy megérteni azokat a spirituális,okkultista dolgokat, amik továbbsarkallnak majd a fejlődésben.

Konkrét ceremonális, rituális, vagy egyéb mágia irányokról nem írnék, az majd megmarad neked, ha tényleg rá szeretnél lépni erre az útra, és nem csak kiváncsi vagy.

Amúgy még egyszer, nem tudom mire vagy kiváncsi, de egy biztos, ha itt valami konkrét bizonyságtételt vársz el bárkitől is, szerintem olyat nem fogsz kapni.

Én is csak azért írtam,mert untam már hogy sokszor olvasni ilyen kérdéseket, gondoltam neked írok, de egyébként nagyon ritka alkalmakkor használom csak ezt a rovatot, válaszadásra.

Nagyon az elején lehetsz még az ismeretszerzésnek, vagy csak össze vagy zavarodva a sok fals infótól, de egy biztos, nálad egy őszinte szikráját sem érzem annak, hogy tanulni, vagy fejlődni szeretnél.

2017. jan. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem Crowley vonalát követem, de kedvelem őt.

Nyilván egy kissé önimádó őrült volt, de ki nem őrült, aki komolyabban belemélyed az okkultizmusba, esetleg erre teszi fel az életét... Másrészt nekem szimpatikusak is az efféle őrültek.

Tetszik, hogy a mágia bizonyos formáit megszabadította a felesleges sallangoktól, kissé letisztította. A káoszmágia alapjait pl nagyon könnyen elsajátíthatja és gyakorolhatja is bárki, akit érdekel. Felesleges lenne itt kifejtenem, mert kb tíz perc utánaolvasás, és megérted. Nem is tudom, hogy lehet elveszni benne vagy zagyválni róla, a világ legegyszerűbb dolga, ami mellesleg működik, kicsiben és nagyban is. Semmiféle titkos tudásról szó nincs.

Ha a komolyabb rituáléit nézed, azok mondjuk egyáltalán nem voltak egyszerűek és sallangmentesek, azon meg konkrétan jót röhögtem, hogy az ő követői nem egy bizonyos égtáj felé, hanem a Crowley-villa felé fordulva hajtották végre ezeket. Őrült zseni volt a maga műfajában, nagy okkult tudással és igen erős képességekkel. Én két embertípussal találkoztam eddig, a rajongóival, és azokkal, akik a testet öltött sátánt látják benne. Meg persze a harmadik, akik sosem hallottak róla, de az nem ide tartozik.

2017. jan. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, köszönöm, hogy tökéletesen demonstráltad azt, amit kifogásolok: rengeteg maszlag, érdemi válasz nélkül. "Több, mint 20 éve foglalkozom EZZEL." Hát pontosan itt kezdődik a baj. EZZEL. Mivel? Tudod, ha valaki több, mint húsz éve foglalkozik valamivel, akkor képesnek kell lennie legalább pár mondatban összefoglalni a lényeget, és nem csakhomályosan utalgatni rá. Na és aztán a következő homályos utalgatás a vélt magas szintek elérésére: hat te már taníthatnál, csak nem teszed, merthát olyan emelkedett vagy, neked ez derogal :D na meg ez: spirituális, okkultista "dolgok". Dolgok!!! bakker. A szóhasználatod is egyértelműen utal arra, hogy voltaképp te magad sem vagy tisztában azzal, hogy mik is ezek a dolgok. Hiszen ezekrl "szavakkal nem is lehet beszelni" ugye? LOL. Es a vegen a szokasos gogoskodes: "Nagyon az elején lehetsz még az ismeretszerzésnek" :DDD Mikozben pont te, aki elmondasod szerint szakertoje vagy a temanak, nem vagy kepes leirni semmit, leszamitva a szokasos okkultkodo locsogast.
2017. jan. 13. 15:46
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

Na pont ezért nem foglalkozok én kívülállókkal, és olyan emberekkel akik az utcáról beesnek, hogy érdekelné őket az okkult dolgok tanulmányozása.

Itt nem is volt célom semmi konkrétat leírni,csakannyit akartam, lásd, sok ilyen ember van, de ide pl én azért írtam csak, hogy legyen egy normális válasz is.

ha érdekel, majd kutakodsz, keresgélsz.

Hosszú út lesz, mire csak valamit is megértesz, de szerintem amit itt te leírtál, nem messzire fogsz eljutni.

2017. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Honnan veszed, hogy engem erdekel ez a szenny? Csak es kizarolag az erdekel, hogy a hebefren osszevissza habogason kivul van-e itt mas is, de megynugodva latom, hogy nem :D
2017. jan. 13. 19:50
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

Ezt nem gőgből mondom, de tényleg kell beavatás ahhoz, h értsd, h miről van szó a könyvben, mert kódolt nyelven van a nagy része. Azért mert a magasszintű spirituális gyakorlatok veszélyesek magadra és másokra nézve is. Ez nem csak crowley kapcsán van így, hanem jóga terén is, nyugodtan nézz utána. Ezt kajak nem gőgből mondom, hanem teljesen realista módon.


Amúgy sajnos crowley rajongás is hasonló a sátánizmushoz - remek divatirányzat tiniknek (ezzel nem crowley-t minősítem). Tényleg nagyon el vannak szállva a nagy semmire.


Ha használható tudást akarsz, ezt az utat javaslom: stabil alapok építése pszichológia tanulmányozásával (régebbi és modern irányzatok pl: jung és nlp), általános spirituális gyakorlatok (könnyen hozzáférhető ágak, pl hatha jóga, mindfullness, agykontroll). Majd később jöhet az okkultizmus is, de mester nélkül nehéz lesz elindulni ezt garantálom. Ha önállóan indulsz, akkor arra az a bevált stratégia, hogy elolvasol MINDENT ami mágiával kapcsolatos és a kezedbe jut. A könyvekben ajánlani fognak más könyveket, így mindig lesznek új címek amik érdekelhetnek, illetve konkrét témáknak és fogalmaknak is utána fogsz tudni nézni. Szép lassan fog kialakulni benned egy átfogó kép, de ez a biztonságodat szolgálja.

2017. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Lényegében a mágia gyakorlásának a saját lelked fejlesztése a lényege. Egy emberi lélek esetében előkészíteni a túlvilágra más esetben bonyolultabb és esetfüggő. Amikor a fizikai világban akarnak megváltoztatni mágiával valamit az általában kamu de létezni létezik ilyen és van aki valóban képes rá.

Viszont aki képes rá általában nem teszi mert a mágia valójában nem erre való. a legfőbb része a fizikai világon túli ismeretszerzés valamint saját magunk ismerete ami nagyrészben pchihológia. Így tudnám összefoglalni.

2017. jan. 14. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy teljesen érthető mit akar a kérdező!

Be van durcázva, mert valószínűleg régebben érdekelte a dolog, lehet bele is kezdett valamibe, aztán vagy ideje, vagy kitartása, vagy tehetsége nem volt hozzá, és most önigazolást keres, ha már neki nem ment, akkor biztos úgysem igaz semmi ebből, és erre vár megerősítést.

Akkor még egyszer kérdező.

Több évtizede élek úgy, hogy működik az , amit te megtanulni szerettél volna.

Használni is lehet, de az biztos kívülállónak semmi esetre sem tanítanék semmit, majd ha érdekli, magától megtanul mindent.

És a legjobb a végére, mikor mindezt valaki elolvassa, megerősítést vagy hitelesítést vár.

Nekem amit akartam , mindent elértem vele, és meg van ami kell az életembe.

Erre használtam, ha kellene máskor is használnám a tudást.

De az ilyen kihaénnem típusú embereket, messziről elkerüli, aki teheti.

2017. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mi ez a tévképzet, hogy ebbe mindenki bele akar kezdeni? :D normálisak vagytok? Ez egy kultúrmocsok, és én lenézem, titeket pedig bohócoknak gondollak :D Nem világos még? Hogyhogy? olvass már vissza, elég világosan kifejtettem:D Egyiketek sem tudott még köpni semmi értelmeset továbbra sem, csak nyomjátok a bullshitet. Pontosamn úgy, ahogy a kérdés kiírásakor előrejeleztem :D
2017. jan. 14. 15:55
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Jobb lesz neked tudatlanul élni, mert végtelen buta vagy!
2017. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!