Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Babona! Édesapám eljegyzési...

Babona! Édesapám eljegyzési gyűrűjét eladnám! Ártok vele magamnak vagy neki?

Figyelt kérdés

Apámmal rég nem tartom a kapcsolatot, én a (apai ági nagyi) nagymamámmal élek, ő külön életet él máshol mással, semmit nem foglalkozik velünk. Mostanában összejöttek az anyagi gondok és már évek óta tartogatjuk a jegygyűrűt, amit anyukámmal eljegyzésükkor húztak az ujjukra. Mikor elváltak anya eladta az övét, apa szerintem elfelejtette hogy itthagyta, és különösebben nem érdekli. El szeretném adni a gyűrűt, mert neki már úgysem kell, mi meg szrul állunk anyagilag (jelenleg éppen az egyik hálószobai ablaküveg tört ki, amit sürgősen meg kell csináltatnunk de nincs miből. Szóval létkérdés majdhogynem. Én még tanulok, de amit kapok kicsi ösztöndíjat azt is a nagyinak adom.


Szóval szerintetek? Google-ben nem találtam ilyesmit. Köszi előre is.



2017. jan. 16. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert mi lesz ha eladod? :D

Add el hogy ne fagyjon be a hátsótok.

2017. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Dehogy ártassz add el nyugodtan
2017. jan. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Semmiképp sem ártasz senkinek ha szükség esetén pénzzé teszed a gyűrűt. Élni kell. Ez csak egy tárgy.

De!

Ha esetleg meg tudjátok oldani enélkül is a napi kiadásokat, szerintem őrizétek meg. Ismered a mesét: a jó tündér ígért az ifjúnak egy tehenet arra az esetre, ha bajba kerülne.

Többször úgy érezték a feleségével, már-már igénybe veszik a segítséget, de inkább többet vállaltak, megoldották a gondot segítség igénybevétele nélkül, hiszen jó lehet az még később, nagyobb bajban. Aztán sokára azt vették észre, tisztességgel leélték az életüket, felnevelték a gyerekeket, megalapozták az öregkoruk megélhetését, és a tehén ígérete még mindig megmaradt!

Jó volna ez a gyűrű ilyen mesebeli tehén helyett! Nagyon szorítok nektek, hogy ne kelljen eladnotok!

2017. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Ne add el a'Drágságot !
2017. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok! Meg is lepődtem :)


Köszönöm! Ha nagyon drága lesz az üveges, akkor muszáj lesz eladni sajnos. Jelenleg kb. 5ezrünk van hó végéig. Köszönöm tényleg! Szívből!

2017. jan. 16. 17:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg adjátok el a gyűrűt, mert enni is kellene, 5ezerből nem fogjátok kihúzni sokáig sajnos. :(
2017. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ezoterikus jelentést tulajdonítasz az eladásnak, akkor is add el nyugodtan!

Ha számít, hogy nem legyen rossz következménye, közben gondolatban köszönd meg apádnak, hogy bár nincs kapcsolatotok, de a gyűrű nálatok felejtésével most segített nektek!

2017. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez vicc, egy tárgynak miért kell ekkora jelentőséget tulajdonítani ?? Sokat úgysem kapsz érte, amikor csak törtaranyként veszik meg, grammját 5-6 ezerért és a súlya sem igen lehet több 3 g-nál.
2017. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Inkább erkölcsösség kérdése ,hogy eladjátok a' drágaságot!

Ha apád gyűrűje ,ne add el az eszmei értéke miatt .

Inkább vágj ki egy fát az erdőben vágd fel és add el .

Anyi fa van ott ,hogy észre se' vennék csak időben vágd ki és vidd el . Utána eladod vagy találki valamit .

2017. jan. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ne gondolj rá.
2017. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!