Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogy lehetnék biztos? Akarom...

Hogy lehetnék biztos? Akarom hogy igaz legyen csomó minden, de bizonyíték nélkül nehéz hinni :/

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nem tudok úgy tekinteni a világra mint egy sima ember, nem belegondolva a dolgokba, és elég rossz hangulatot kölcsönöz ha arra gondolok hogy a fizikában a kémiában meg a matekban kell hinnem... nem hiszem el hogy az az élet hogy megszületek, szaporodok, meghalok... én hiszem hogy több van benne, de minimális bizonyítékom sincs... férfi (oké fiú xD) vagyok, így aztán megvan a szinte végletekig logikus gondolkozásmódom, de megvan bennem az általában nőkre jellemző fogékonyság az "ezotérikus" dolgok iránt is..

és ez a kettősség elég nehéz..


nem akarok olyat hogy .. na nekiállok szellemet idézni, és akkor minden hüyleséget csinálok önzőségből, de valahogy szeretnék bizonyosságot.

tud ebben valaki segíteni?


2010. máj. 24. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia


Én is hasonlóan érzek. Nem akarok bekattanni, mint sokan akik ezoteriával foglalkoznak, de már biztos vagyok benne, hogy a materiális világkép nem teljes, és az igazán fontos dolgokra nem ad választ.

Bizonyosságot szeretnél?

Figyeld meg milyen Isteni rend uralkodik a természetben. Mindennek megvan a maga helye, és a rendje, véletlenül semmi nincs. Vizsgáld meg az életed, mi miért van, és rájössz véletlenül nincs semmi.

Ha nem csak érdekel hanem fogékony is vagy rá, olvass buddhista tanításokat, és az új szövett

2010. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

Biztos sajnos nincs. De a buddh. tanok valóban sokat segítenek. Abban is, a szuverén egyéniségedet kialakítsd.

Ez nem jár megkattanással, ne félj. Nem is kell senkinek tudni róla, csak az életszemlélet és életforma változik a nyugalommal, az élni és élni-hagyással.


Szellemet idézni szükségtelen, (káros) amit meg kell tudnod, megtudod időben.

A legfőbb, nem ártani senkinek, semminek.

2010. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem korlátozom magam arra, hogy 100% bizonyosságot akarjak mindenben. Egyrészt igen melós lenne még természettudományos ágazatokban is, másrészt meg nem visz sehova, ha egybites skálán akarsz elhelyezni bizonytalan dolgokat. Egy hevenyészett igaz-hamis skála. A majdnem hamis az "azért még számolunk vele", a majdnem igaz a "nem biztos persze". Ezzel együtt elég hasznos lehet abban az üzemmódban élni, ami legalábbis kismértékben megkérdőjelezi az ilyen 100%-osnak ítélt állításokat. Pl az általam elcsacsogott bármelyiket :)
2010. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tudjátok hogy vagyok én ezzel :D leírtam a kérdésben... de ez a "biztosat sajnos nem tudunk" meg "hinni kell nem tudni" ez tipikus szöveg amivel a hülyéket etetik, bocs de én ennél több ésszel bírok... érdekelnek ezek a dolgok, de nem feltétlenül veszek mindent kézpénznek... sőt..
2010. máj. 25. 19:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, higgy a fizikában, matekban, kémiában, bioszban, de csak úgy, mint az érem egyik oldala. Mint az események által generált szükséges törvényszerűségek tárháza.

Ha mágiával akarsz foglalkozni, ha okkult módon akarod a világot tanulmányozni, mindenképp kereső, szintetizáló emberré kell vállnod.

Az okkultisták sem voltak mások, mint tudósok, csak annyiban különböztek a többitől, hogy kérdéseket tettek fel, és igyekeztek minden megközelítést számba venni.

2010. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

""hinni kell nem tudni" ez tipikus szöveg amivel a hülyéket etetik, bocs de én ennél több ésszel bírok"


Igazad van.

Olvass vallási tanításokat. Ne azt hogy kivel milyen csoda történt, hanem azt hogy kell élnie egy embernek. Azzal foglalkozz hogyan kerülj közelebb Istenhez, vagy a Nirvanahoz vagy annak aminek nevezed. Gondolkodj el rajta, ha nem érted kérdezz, akár ezen az oldalon is, ha máshol nem kapsz választ. És gondolkodj, a miérteken. Nem kell bekattannod. Arra törekedj, hogy bölcs legyél, ne okos.

Azután ha már imával vagy meditációval meg tudtad változtatni az életed, vagy legalább érzed a pozitív változást, már bizonyosságot is szereztél. Első lépésnek elég ennyi.

Szellemidézéssel, okkultizmussal, jövendőmondással ne foglalkozz. Én nem tudom, hogy ezek hogy működnek, hogy ez hogy jön egy embernek, de amit fent leírtam az tudom hogy működik.

Ha érett vagy rá és nyitott, nem kell hinned.

2010. máj. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2010. máj. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!