Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Melyik tud többet a boszorkány...

Melyik tud többet a boszorkány vagy a mágus? Melyik magasabb rangú?

Figyelt kérdés

Igazából nekem nincsen sok ismeretem ezekről. Nagyon sokban hasonlónak tartom őket, de mégsem ugyanaz hisz más a nevük.


A boszorkány csak nő lehet, aki legtöbbszőr magányos. Igazából ők autódidakta mágusok számomra az jött le.


A mágusok inkább egy olyan közös szakma, mint a tudós. Sokan művelik és van kommunikáció egymás közt. A Harry Potterben is oktatták a mágusokat a többi mágus, de ezt olvasni a legendákban is. Olyan mintha a Mágus lenne az akadémikus tudós, míga a boszorkány pedig az outsider. Pl Marx György lenne a mágus, Egely György pedig a boszorkány az analógia kapcsán. Furcsa, hogy a boszorkányok mindíg nők. Ők nem képesek egymással kooperálni ?


2018. jan. 18. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Mindig az a magasabb rangú amelyik több pénzt kér el! Ha nem tűnt volna fel 2018-at írunk! A Harry Pottert pedig még a 10 éves gyerekem is kiröhögte.
2018. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
boszorkány mivel a punci hatalma határtalan
2018. jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Tévedsz. A régi babonákban voltak férfi boszorkányok is. De már nem a középkorban élünk, hogy elhiggyük ezeket a babonákat.
2018. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
53%

"A mágusok inkább egy olyan közös szakma" Ebből engem az fogott meg, hogy ez egy szakma. De hol? Mikor én állást kerestem, sehol nem láttam olyat kiírva, hogy mágust keresnek... Fejtsd már ezt ki légyszíves, mert én ilyenről még nem hallottam.

Amúgy, hogy hasznos választ adjak, szerintem a boszorkány erősebb, mint a mágus. Mert a Hupikék törpikékben is a Bibircsóka a második leggonoszabb szereplő, és mint tudjuk, ő boszorkány!

2018. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Pve vagy pvp?
2018. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Ja igen, 2018 az év, de mégis mely naptár és kinek az éve? Talán mind vallásosak vagytok, akik ezt felhozzátok!?


Egyébként a boszorkány párja a varázsló.

A mágus viszont bárki lehet.

Míg, a mágus képes új varázslatokat, mágiákat alkotni, addig a boszorkány és a varázsló nem igen.


A Harry Potter nagyon de nagyon rossz példa, az csak egy kitalált történet, minden féle mágia alap nélkül.

A megnevezések el vannak rontva, nem kicsit.


Egyébként, bárki oktathat bárkit, csak ugye az aki boszorkánytól tanul, az boszorkány lesz.

Aki mágustól, az mágus. De az aki mágustól tanul és végül boszorkány lesz, az sincs kizárva.

A mágia nagyon összetett, a tudás amit magához vehet az ember, eléggé sokrétű, így elengedhetetlen a szakosodás.

Persze, valaki valamire születik, s azt csiszolja tovább.

Valaki viszont, új ismereteket szeret hajszolni vagy a hatalmat.


A tudást nehéz összehasonlítani, de mivel a mágus képes új mágiákat, varázslatokat alkotni, míg a boszorkány a saját szakosodásában képes alkotni, ezért a mágus tud többet és a mágus a magasabb rangú is.

2018. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ma már nem kell trainerhez menni, mert az új spelleket automatikusan megkapod szintlépéskor.
2018. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen fantáziavilágról van szó. A vámpírok is minden írónál mások egy kicsit.
2018. jan. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mágus tud többet, mert ahhoz több képesség kell. Boszorkány lehet férfi is, csak tipikusan a mesék alapján az maradt meg az emberekben, h a boszorkányok nők. Pl Scott Cunningham is férfi boszorkány.
2018. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
A mágus(ha igazi), erősebb mint a boszorkány.A boszorkányok gyorsabban tanulnak de könnyebben is buknak el,a mágusok azonban sokkal nehezebben szerzik meg a tudást, sokkal mélyebbre kell leásni érte.Szóval boszi mindenki lehet, de mágusnak csak az mondhatja magát aki többet tud holmi átkoknál meg kötéseknél.
2018. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!