Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Megszállott embereken segít...

Megszállott embereken segít az Isten? Mit mond erről a biblia?

Figyelt kérdés
Isten, milyen kapcsolatban áll a sátánnal? Melyik az erősebb? Vannak emberek akik megszállottak. (azokra értem akikre az orvosok nem állapítottak meg semmilyen elmebetegséget) Szóval megszálltak. Engem régen bár nem hiszek benne de volt párom elmesélte, hogy megszokott hipnotizálni. Mai napig nem tudom, hogyan sikerült ezt neki elérni, és hogy hogyan manipulálhatott. Azt tudom, hogy legtöbbször félálom állapotomba tette ezt, és sokszor nem esett jól, mikor beugrottak ezek az emlékképek pár nap múlva. Az elsőről szeretnék beszélni. Ő azt mondta akkor elküldte belőlem valaki más lelkét. Vagyis volt bennem valaki és valószínűleg azért viselkedtem mindig furcsán. Ő erre rájött és kipróbálta, elűzni belőlem. Elmesélte, hogy elküldte őt a fénybe, és azt válaszolta rá, hogy nem mer elmenni. Dühös volt mérges és talán gonosz is.Ő arre bíztatta, hogy menjen a szerettei várni fogják ne féljen, és azt mondta akkor el ment. Nem tudja biztosan, de érezte, hogy elment. Azt mondta azóta máshogyan viselkedek, és én is észrevettem, hogy rendbe jött az életem. Nem hiszek neki az ilyen dolgokban de ez bennem mindig elgondolkodtat, hogy mi hogyan is van ha ez tényleg a szava szerint volt. Hogy ha léteznek lelkek, akik kóborolnak mert nem mernek elmenni a fénybe, és az emberek energiájából táplálkoznak, vagy épp egy gonosz sátán Ha létezik, isten ilyenkor is segít?

2018. máj. 12. 18:17
 1/5 anonim válasza:
0%
Es ha tudnad hogy ejjel amig aludtal mi egyebet csinalt meg veled (a farkat a szadhoz tette pl.).
2018. máj. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Egy kitalált meselényt képes vagy leírni nagybetűvel, de egy irodalmi művét nem. Igazi hívő. Pfejj.
2018. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem létezik Sátán, nem léteznek a vallási értelemben vett "angyalok" és Isten sem olyan korlátolt és tökéletlen (nem emberi személyiség), ahogyan a Bibliában leírták.


Isten soha nem fog beavatkozni a teremtésébe, mert a teremtése az első pillanattól fogva olyan, amilyennek tervezte, nincs szükség a beavatkozásra. Ha be kellene avatkoznia, az azt jelentené, hogy korábban tévedett, hibát követett el, tehát nem mindenható, nem mindentudó és nem tökéletes.

2018. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Ugye tudod, hogy a mindenhatóság egy logikai paradoxon? Persze mentesítheted istent a logika szabályai alól, mondva azokat is ő alkotta és rá nem vonatkoznak... ezzel egyet is értek: isten (mint koncepció) kívül esik a logika szabályain = logikátlan.
2018. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy pont a Bibliából mit lehet erről kiolvasni... Jézusnak volt dolga az ördöggel és talán végzett démonűzést, de tulajdonképpen az egész Biblia ki van csavarva a vallások által. Például Jézus arra akart rávilágítani, hogy egyformák vagyunk és ugyanarra képesek vagyunk. Mivel ezotériában tetted fel a kérdést, ezért ajánlom neked a spiritualitás tanulmányozását. Mi magunk vagyunk Istenek és csak mi segíthetünk magunkon - az ördöggel szemben.
2018. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!