Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit gondoltok a rituális,...

Mit gondoltok a rituális, ceremónikus mágiáról? Követi itt valaki ezt a praktikát, és milyen eredményeket ért el vele?

Figyelt kérdés

Ez a típusú mágia azt jelenti, hogy tiszteletet és áldozatot mutatsz be felsőbb hatalmaknak, lehetnek ezek istenek, szellemek, ősök. Varázstárgyakat, oltárt, rituális imádatot, és kántálást használva. Egy tipikus példa pl. az István a Király című rockoperából Torda, a táltos éneke "Nap fénye világosságot..." A lényeg, hogy a szándék meg legyen és érezd a lelki erőt, amit közvetítesz és kapsz.


Én egy ideje tanulmányoztam ezen dolgokat, leginkább sámánként és/vagy boszorkányként határoznám meg magamat, de nem vagyok tagja semmilyen Wicca vagy újpogány egyháznak, a New Age dolgokat is elítélem, talán irónikusan elvileg keresztény vagyok, bár nem értek egyet az Egyház tanításaival, és abban sem hiszek, hogy Jézus Isten volt.


Ma vezetés közben a kocsiban ülve azon kaptam magam, hogy éneklek magamnak egy pogány imát, és közben egyre átszellemültebb állapotba kerülök, a homlokomban is fura érzést éreztem.


Nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget, és igyekeztem elhessegetni, de pár órán belül részben teljesült az egyik kívánságom, amire eddig csak áhítoztam.


Ma este köszönetképpen feláldoztam vacsorámat, hogy meghallgatták imámat az istenek és részben teljesítették kérésemet.


Nektek volt vagy van hasonló tapasztalatotok?



2018. júl. 15. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Áldozatbemutatás? Ez inkább boszorkányokra mint sàmánokra jellemző.Én mem tudok azonosulni vele de a többivel részben igen.

Hasonló úton járok jómagam is.

2018. júl. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Áldozatbemutatás? Ez inkább boszorkányokra mint sàmánokra jellemző"


Én lényegében egyszerre vagyok Boszorkány és Sámán, lényegében nem tapasztaltam még különbséget a két út között, és az is sokat elmond, hogy pl. Amerikában a Voodoo hagyomány hívei egyszerre vallják magukat mindkettőnek és "Boszorkánydoktornak" (Witch Doctor) hívják magukat.

2018. júl. 16. 01:05
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Én is mindkettő vagyok egyszerre, bár inkább sámán.De soha sem áldoztam semmit sem fel csak mert elértem valamit.Te a régi sámánokra gondolsz akik még az őskorban a sikeres vadászatért áldozatot mutattak be az iszeneknek?

Ez a hitük szerint való dolog volt és inkább szimbolikus jelentősége volt, a hálájukat fejezték ki ily módon.Ma már ennek nincs sok értelme szerintem, de ahogy érzed.Amíg nem mutatsz be élőáldozatot, addig nincs gond.☺

2018. júl. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy valószínűbn hogy a hit erejével érted el azt a célodat, álmodat.De privátban szívesebben vitatnám meg veled ezen dokgokat
2018. júl. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ozmium42 ***** válasza:
70%
Önámítás csapdájába estél, ahogy az mint mindenféle megerősítéses torzításon alapuló módszernél lenni szokott. Csinálsz A dolgot, amit kedvező B eset követ, tehát levonod a konzekvenciát, hogy A okozta B-t, pedig a kettőnek valójában semmi köze egymáshoz.
2018. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem lehet valaki sámán és boszorkány egyszerre.

Ilyen multikaszt nincsen.

mert a boszrokány más erővel dolgozik mint a sámán.

Megtanulhat boszorkány sámánságot, de nem lesz sámán.

viszont irányba nem igazán működik.


a ceremoniális mágia varázstalanoknak való, mugliknak.


a kántálás és éneklés azonos főágba tartozik a rituállal, de az imádkozás nem.

2018. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

"nem lehet valaki sámán és boszorkány egyszerre.

Ilyen multikaszt nincsen."


De olyan hogy valaki vagy sámán, vagy boszorkány na olyan van. Az mindennapos.

2018. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!