Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az okkultizmusban/Sátánizmus/B...

Az okkultizmusban/Sátánizmus/Bosziság miért nem tűnt el a számítástechnika fejlődésével?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan kérdést olvasok, ami az okkultiumussal kapcsolatos. Emberek érdeklődnek boszorkányság,ról varázslatokról. A mai szórakoztató elektronika világában miért van ez?


Még ~20 éve beszélgettünk erről barátaimmal. Anno még VHS kazettákat kölcsönöztünk ki tékákból, ha szórakozni akartunk bulizáson kívül. Azt beszélgettük, hogy az okkultizmus és az e köré épült "hiedelmek" mint sátánizmus, boszorkányság, wicca, goth meg emo az gyakorlatilag ugyanannak amegnyílvánulása. A magányos embernek egy olyan elfoglaltságot ad, ami életben tartja.


A normál ember, ha nagyon értelmes a tudomány egy átlagos számára a vallás a fogódzkodó és egyben szórakozási lehetőség. Legalábbis a szórakoztató elektronika világa előtt ez volt. Belegondolni is kellemes, hogy te saját magad egyedül felfedezel titkos univerzumokat. Csinálsz varázsitalt amivel elcsábítasz jó nőket, sármos paszikat. Varázsolt egy tükröt vagy lencsét, ami egy bűbáj segítségével bepillanthatsz titkos univerzumokba, síkokba milyen lények élhetnek ott.


Milyen izgalmas lehet démonokat idézgetni másik sötét, kies hideg világokból, másik letűnt emberiségből szellemeket idézgetni és együtt törni borsot mások orra alá esetleg ha ügyes vagy befoghatod házimunkára. perverzek beleátkozhatnak másokba ilyen szerencsétlen lényeket. Viszont ha végig gondolod a számítástechnika fejlődésével el kelltt volna tűnnie ennek a magányos szórakozási formának. Ma már sokkal egyszerűbb beülni a gép elé. Betőlteni a Warcraftot, SIMS-et, LOL-t meg ilyeneket és azzal kockulni. Mégis vannak akik még mágiázni szeretnének. Miért?


2019. máj. 19. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanezért nem tünt el mint a vallások sem.
2019. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Mert attól, hogy létezik a számítástechnika és a technológia, még a tudat mélyebb szintjei is léteznek. Te magad is tapasztalni fogod, ha eljön az ideje. (Nem ússza meg senki se.)
2019. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Ezek NEM magányos szórakozási formák 😂 Inkább menj és lolozz tovább.
2019. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
sajnos attól, hogy ott van az információ, még nem feltétlenül fogják az emberek felkeresni/elfogadni
2019. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Krúdy Gyula ***** válasza:

Kedves kérdező!


Számomra nagyon érdekes amit írtál. Olyan szemszögből tekintesz ezekre a dolgokra mintha a spirituális, vagy hasonló dolgok abszolút soha nem is léteztek volna. Érdekes volt soraid olvasni mert egy olyan ember világnézetét ismerhettem meg aki el sem tudja képzelni, hogy több van a világunkban mint amit jelenleg érzékelni tudunk.


Miért törölné el a wow a kitalált dolgokat? Én a magam részéről inkább halmozom az élvezeteket. Felejthetetlen volt úgy wowozni, hogy közben balra mellettem tündérek lökdösték az üres petpalackot. LOL-os töltőképernyők alatt meg próbáltam kipaterolni a 200 éves láncdohányos bácsit a mellettem levő székből. Az a páncélos ordibáló lándzsás nő mondjuk eléggé zavaró volt aki a macskát követte át az erkélyajtón. Majdnem leestem a lóról Skyrimben miatta.

2019. máj. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Wowban van warlock meg sh priest.
2019. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az iskolázott új generáció divatból hisz. Az iskolázatlanttól mit lehet várni? Meg az ilyen rémkirály hányadékoktól?
2020. máj. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2#+1

Mi az összefüggés. Az egyik egy technológiai fejletségi pont, a másik pedig időtlen tudás az elmére szabva.

2020. máj. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!