Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ahogy az emberek között, úgy...

Ahogy az emberek között, úgy a démononok és az angyalok között is vannak egyaránt jók és rosszak? Hogyan tanulhatnék róluk?

Figyelt kérdés
2019. júl. 18. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem. Be vannak skatulyázva. A démon rossz az angyal jó. Azonban a mai világban ez nem túl PC.
2019. júl. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

igen. vannak rosszándékú angyalok is- leginkább irigységből.

és vannak jószándékú démonok is- haszonból, kihasználásból.


de vannak valóban jószándékú démonok, vagy valóban rosszándékú angyalok is.


semmi sem csak fekete vagy csak fehér.

hiszen az emberek sem csak jók vagy csak rosszak.


ha megkérdezné-mondjuk valamilyen más lény h az emberek milyenek. akkor te mit válaszolnál?

én azt h az emberek gonoszak. hiszen nagyon sokat hazudoznak, kihasználnak és átvernek más embereket és még állatokat is. ha tehetnék a démonokkal és az angyalokkal is ezt tennék.

de azonban vannak nagyon jó szándékú emberek is.

2019. júl. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is
2019. júl. 18. 08:52
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

A helyedben keresgélnék ír mitológiában. Az emberek beskatulyáznak minden paranormális jelenséget démonnak vagy szellemnek, szerintem sokkal-sokkal tágabb a skála. Egy boszorkány ismerősöm egyszer azt mesélte, kihívták egy profi háztisztításra egy falu széli nyaralóba, mert hogy "kopogó szellem van a lakásban". A lakók lábdobogásról számoltak be, és egyes tagokba "belecsípett" a levegő. A barátnőm azt mesélte, mindig ellenőrizni kell nem-e tündér van a házban. Mert ha összetévesztik egy szellemmel és szelleműzést kezdenek ott tartani azzal a tündért felbosszanthatják és ezzel vigyázni kell. Néztem nagy szemekkel, hogy "Mégis hogy különböztethetné meg az ember akkor tündért egy szellemtől?" azt felelte, sehogy, mert van amikor ő se tudja elsőre megállapítani. Ilyenkor ki szokott tenni a delikvens konyhájába estére egy pohár tejet a tűzhelyre, amivel "elnyerhetik" jóindulatát.

Nagyon fura dolgok vannak, és a többistenhitű vallásokban nagyon sajátosan és sokrétűen látják ezeket a dolgokat. Az imént említett ismerősöm szerint a démonokat nem lehet, csak egy bonyolult szertartással megidézni, de azt is úgy, hogy a démon egy nagyon erős és rosszindulatú lény, tehát magára z idézőre is nagyon nagy veszélyt jelent, amihez képest egy felbőszített házitündér piskóta a köbön.

Nézz szét az ír mitológiában, vagy akár csak tündérek terén. Mindenhol más a megjelenésük de a mese kb ugyanaz. Nagyon izgalmas téma, csak ajánlani tudom.

Vagy ha kifejezetten démonokról szeretnél tudni keress fel néhány démonimádó csoportot, és beszélgess velük, mit miért csinálnak.

2019. júl. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2019. júl. 18. 09:15
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Angyalok közt nincs rossz. Ők minimum negyedik dimenziós szintűek, ahol túl nagy a bölcsesség, hogy "rossz" legyél.

Démonok közt akad rossz, s akad jó, de általában semleges öngyakorló tanulatlan lények.


Ha kérdezel privátban, válaszolok.

2019. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

2#, mindent az emberi skálába paszirozól be? Ha csak elméleteid vannak, miért válaszolsz mintha tényt közölnél egy ártatlan kérdezőnek?? O.o -.-

Én már érintkeztem démonnal, és több "angyallal", és had tudassam veled, bőven nem úgy működik ahogy leírtad.

Ui: mi a franc az, hogy jó akaratú önzésből, meg rossz akaratú angyal? A primitív, egy síkú értelmezéaben rossz? Po belerak kényelmetlen helyzetbe? Ez neked rossz?? Hogy tanulhatsz s istenné lehetsz egyszer? Kapj már észbe, és ne válaszolj olyanra, amiről selytésed sincs.

2019. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyik között sincs olyan, hogy "rossz", csak olyan van, hogy veszélyes. Az angyalok közül ott van például Azrael, aki a pusztítás és a halál angyala. Ez nem azt jelenti, hogy maga az entitás "rossz", de ha valahol megjelenik, akkor az rád nézve veszélyes lehet. Démonoknál ugyanúgy, pl. van akit csak akkor ajánlott megidézni, ha valóban komoly ártó szándékod van valaki felé, másképp neked fog ártani.
2019. júl. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dien. Ez hülyeség. Volt H csak idéztem.nem ártott.nem kell az H rosszat akarjak másnak. Olvastam amiket ïrtál.döntsd már el H most jók vagy rosszak számodra a démonok. Mert korábban azt fejtetted ki H a démonok a jók S az angyalok a rosszak. Vagyis azt írtad H minden fordítva van. Most mobilról irok majd kêsöbb linkeken a korábbi firkantásaidat
2019. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ChristalAstar, várom :) Viszont ha nem tudod értelmezni azt, amit írtam és igazából fogalmad sincs a témáról (mert a válaszod ezt mutatja), akkor elég bátor dolog tőled kijelenteni olyasmit, hogy "ez hülyeség" :)
2019. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!