Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes érzéken túli képességek ( ESP ) mindenhol más csakrához vannak társítva?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek,

hosszú évek óta foglalkozom érzéken túli érzékeléssel ( ESP ), megérzéseim szoktak lenni, sokszor bejönnek. Vannak erős bevillanásaim olyan dolgokról, igaz ritkán, amikről nem tudhatnék az öt érzékszerv útján. Fejleszteni szeretném magamban ezt az intuíciót. Bármilyen jóga oldalt olvasok, vagy más keleti filozófiával kapcsolatos oldalt, minden képességhez teljesen más erőközpont ( csakra ) van társítva.

Pl. sok helyen a tisztánérzés ( mikor érzed mások hangulatát, idegen emberek jellemét nagy távolságból is ) a 2-es, azaz szex csakrához, máshol a 3-as csakrához ( napfonat ), valahol pedig a 4-es szív csakrához van rendelve. De ugyanez igaz a telepátiára is, valahol a torokcsakra erősebb aktivitásához kötik a megjelenését, valahol a homlokcsakra ( 3. szem ) intenzívebbé tételéhez. Az intuícióra meg szintén a torok csakra, homlok csakra, és korona csakra van össze vissza írva.

Magyarul ami igazán elgondolkodtat, hogy lehet nem is léteznek csakrák? Vagy ha léteznek is, nagyobb idegfonatok, vagy a mirigyek az emberi testben?


Találtam egy érdekes írást is, igaz angol nyelvű, de állítólag a 7 csakra rendszere a new age kezdeti pislákolási időszakában alakult ki 1577-ben.


Az ősibb buddhista rendszerek megközelítése szerint 3 és 5 csakrás rendszerek vannak, míg a mai modern new age-ben nem ritka a 12 csakrás rendszer sem.


Létezik, hogy valóban nem léteznek csakrák, hanem amolyan szimbólumok lennének?


Továbbá ami érdekelne még, amennyiben nem léteznek csakrák, hogyan képesek kibontakozni az ESP képességek, úgymint mások gondolataiban olvasás, testelhagyás élmény, mások lelki állapotának és talán betegségeinek érzékelése?


Mi határozza meg valójában akkor ezek kifejlődését?

Köszönöm előre is a hozzászólásokat.


25/F



2020. jan. 7. 15:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Így már jobban értem az egész dolgot, hogy minden mindennel összefügg.

Az ESP-t azért kezdtem el tanulmányozni és fejleszteni, mert nagyon érdekel mi lehet az anyagon túl, ennek az is az oka, hogy sok szerettemet vesztettem már el, és bizonyságot szeretnék, hogy a halál után még a tudat valóban valamilyen formában megmaradhat.

Valamint a saját életünk alakításában is sok segítséget nyújthat egy erősebb intuitív képesség.

Sajnos a tudomány mai napig nem ismeri el ennek a létét, James Randy állítólag 100.0000 dollárt ajánlott fel annak aki kísérleti körülmények között tudja bizonyítani a képességét, állítólag eddig vagy 3000 vagy 4000 jelentkezőnek nem sikerült, pontosan nem tudom a számot. Pedig 1 millió dollár nem kis pénz, és egyetlen esetben sem volt a 4000 próbából 1 megbízható teszt. Ez azért elgondolkodtat, viszont én tapasztaltam olyat magamnál, hogy amit megéreztem, vagy bevillantak dolgok, azok valósak voltak, mert visszaigazolást kaptam róluk. A testenkívüli élmény is egy különleges képesség, mégis úgy kezelik, hogy az agy okozza, mikor az elektromosságában valami kisebb zavar keletkezik a REM fázis elején. Érdekes tézisek mindenesetre, de az ESP jelenség, hogy nagyon nagy távolságból is képes az ember információt szerezni egy másik személyről, vagy akár tárgyról ellentmond annak, hogy az agyi aktivitás végeztével végleg megszűnnénk, mint személyiség

2020. jan. 7. 21:09
 12/23 anonim ***** válasza:

18:19-es vagyok


Köszönöm a választ.


Ajánlom a figyelmedbe a Nosso lar (Otthonunk) c. filmet. Illetve a klasszikus Tibeti halottaskönyv is segít a veszteségfeldolgozásban.


A saját utadat pedig, azt hiszem, sok gyakorlás és megfelelő képzés tudná leginkább segíteni.

2020. jan. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Kérdező:

mielőtt bármit is csinálnál, nézz utána, mit jelent a "megerősítési torzítás".

2020. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat is.

Utolsó előtti válaszolótól kérdezném: milyen képzés segíthetne, hogy erősödjön az intuícióm? Pl. az agykontrollról annak idején sok jót hallottam és a végén kiderült, hogy nem más, mint kóklerság, mármint elméletileg, ha lehet hinni a hírnek.

A csakranyitogatásokkal meg nem sokra mentem. Próbáltam a 3. szemet és koronát nyitni, de kb. 0 sikerrel nagyjából, azóta igaz érzékelek más dolgokat, de semmi köze annak az intuícióhoz

2020. jan. 8. 14:08
 15/23 anonim ***** válasza:

"az agykontrollról annak idején sok jót hallottam és a végén kiderült, hogy"

...hogy 𝙘𝙨𝙖𝙠 rád hat. Innen jöhetett a csakra 😝

Ez az egy, amire figyelned kell ezzel.


"Próbáltam a 3. szemet"

Azt pedig a Wikin nézd meg, mert létező szerv. Nem ezotériás.

Régi típusú hüllőknek 🐸 🐊 még működik is.

2020. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

HŰŰ.Ne haragudj de sajnos nem találom azta könyvet -majd megadom a címét és íróját- amiben ESP-k leírásai vannak.

Abban vannak sok olyan személy nevei és képességei akik tudtak bizonyítani. Most csak egy jut egy eszembe:

egy kislánynak röntgen látása volt. sok embernek és orvosnak segített. de amikor komolyabban kellett bizonyítania nem ment neki. vélhetően a sok stressz miatt. hiszen egy kislányról volt szó. sokat bizonyított és a nagy nyomás és stressz gátolta. de az után is látott így és segített ,ásoknak. aztán asszem felnőttkorára már nem.

akkor egy pszchi sebész aki kézzel műtött. semmi szike. az is bizonyította h képes rá. és a műtött betegei sokkal gyorsabban gyógyultak.


az agykontrolról tapasztalatom van. nem kóklerság. csak van h nem jön össze csakazért sem. de volt olyan akinek meg túl jól, de tönkre tette vele magát. bennmaradt az álmában. 8 órát aludt, de ő teljesen élethűen érzékelt mindent és 3 évig ő úgy érezte. s mikor felébredt nem tudta feldolgozni. azt h voltak barátai és szerelme is és az h valójában nem léteztek... Még 3 évig pszichológushoz járt önmaga döntéséből, mert nem tudta feldolgozni.


a 3. szemet nem csak kinyitni kell, hanem edzeni és erősíteni. mint pl.: egy izmot. ha nem foglalkozol vele akkor elsorvad.

s mivel függnek a csakrák egymással ajánlatosabb az összes többi csakrát is kinyitni.


volt egy facebook oldalam amiben tanítgattam embereket. de visszaéltek az én tanításommal- magukénak mondták a tudást és legtöbbször az én tapasztalataimmal jöttek.


pl.: egy szellem nekem azt mondta h energiákkal táplálkoznak. nem alszanak, nem esznek, nem isznak.

van aki csak fehérséget lát, van aki csak sötétséget. van aki teljesen jól lát. vannak akik rabszolgák és bilincsik vannak- olykor azzal kopognak. vannak akiknek láncai stb.

van h egy ember ugyebár továbblép és új életbe léphet stb.


de mindenesetre azt mondták a szellemek h jobb lenne a haláluk után 40-50 napig ha nem temetjük és nem hamvasszuk el a testet. mert kb 40 nap kell ahhoz h a testünkből a lélek kiszálljon.


testkilépésre is képes vagyok. egyszer a jövőbe is láttam rövid ideig.-na az nem volt jó.

2020. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló grat a testkilépés élményhez!

A 40 nap kell mire kiszáll a testből a lélek, erről vitatkoznék, ha nem bántalak meg. Ugyanis ha robbanás által szétszakad a test, végtagok, fej, sejtek szanaszét - akkor honnan száll ki? Szerintem fordítva van, a lélek, vagy inkább a szellemi esszencia az ami létrehozza az anyagi világot, hogy miért bonyolítjuk magunknak szellemi szinten így a dolgokat rejtély számomra. Mindenesetre akinek szénné ég a teste órák alatt, vagy felrobban és szétszakad, ha a tudatosság a halál után is fennmarad már abban a pillanatban, hogy megtörtént ezekben a morbid esetekben a test halála szabadnak kell lennie a léleknek, szellemnek is szerintem

2020. jan. 8. 22:26
 18/23 anonim ***** válasza:

hát a 40 napos dologban én sem értek egyet. de néhány szellem nekem ezt monda. velük nemigazán lehet vitatkozni, társalogni stb.

hát most gondoljunk bele abba h egy repülőgép felrobban. elég hamar szét ég az egész gép és az emberek. de évekkel később is lehet érezni a helyszín negatív kisugárzását és akár szellemeket is stb.


hát most arra gondoltak- e hogy a teljes lélek száll ki 40 nap alatt????

abban is vitatkoznék. bár nem tudom teljesen s pontosan a lélek részeit- ezt leginkább szellemtudománnyal foglalkozók értenek a legjobban. olvastam, de abban is vannaK cáfolható dolgok.

2020. jan. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

na mindegy. mindenesetre azt a könyvet megpróbálom keresni amire utaltam. bár lehet h te is olvastad.

hol a nyavalyába tettem. pedig sokaknak ajánlottam is, még itt a gyakoriban is.

2020. jan. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszi, ha meg tudod keresni a könyvet.

A szellemekkel vigyázni kell, nagyon sok a játékos entitás az asztrál világban. Én néha hallom őket, voltam pszichiáternél is az esettel, skizofréniás tesztek negatívak lettek. Amikor kommunikálnak, fejtetőnél szoktam nyomást érezni, és pár szót közölnek, sokszor teljesen értelmetlen baromságot. Mivel női hangon szólalnak meg, ebből gondolom a saját elmém kreálmánya nem lehet, és kívülről jövő hangként érzékelem ilyenkor a "közlésüket". Pl. elgondolkodok valamin nagyon és akkor szoktak belekontárkodni 1-2 szóval, de nem többel. Viszont az az 1-2 szó kristálytisztán szól a térből mellőlem, és sokszor be is igazolódik. Viszont mikor konkrét dologgal kapcsolatban kérdezem őket sokszor téves választ kapok... vagy totál kuka némaság áll be náluk. Ezért sem foglalkozom velük, ha éppen éber állapotban akár a számítógép előtt érzékelem a jelenlétüket. Felfogom őket átutazó vendégekként és nem érdekelnek túlságosan már. Nem hinném, hogy dolgom lenne velük, mert ha médium lennék értelmes dolgokat már közöltek volna. Szerintem a régebbi 3. szemes nyitogatás melléktermékeként fejlődött ki bennem az érzékelésük. Igazából ők is anyagi eredetűek, csak az atomoknál egy fokkal finomabb részecskékből állnak. Birizgáló érzésként szoktam érezni őket a testemen, és általában hűvös vagy meleg szellőként. De ezeknek nincs jelentőségük. Számomra az intuíció fejlesztése lenne most a kulcs, hogy tovább tudjak lépni életem jelenlegi elakadt dolgain végérvényesen

2020. jan. 9. 05:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!