Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A kopogó szellem az egy a...

A kopogó szellem az egy a földön ragadt negatív lélek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 10. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem csak udvarias.
2020. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Énszerintem létezhetnek másféle entitások is. De most, ahogy így belegondolok; szerintem lehet ittragadt emberi lélek is, meg egyébféle entitás is. Okozhatnak ilyen poltergeist jelenséget; ha jól emlékszem, így is szokták mondani. Negatív lélek meg nem létezik szerintem a szó legszorosabb értelmében. Mind Isten teremtményei, az összes, minden , ami van, ami abból lett, hogy felosztotta önmagát. Meg még állítólag Lucifer is jóarc volt, ezt most nem fejtem ki, de szóval nem ment szembe semmiképpen Isten akaratával szerintem ő, Lucifer; ha meg fellázadt mondjuk Isten ellen, akkor meg lehet, hogy Isten őt direkt ilyenre találta ki. Ja meg elméletileg nincs rossz ember, csak tudatlan, őket meg tanítani kell, nem esetlegesen kirekeszteni (de ez meg megint egy másik történet és csak vékony szálon kapcsolódik ide.) Ja meg szal volt a "Kisértő" (?), aki megkísértette asszem talán Jézust; mikor asszem, ment a sivatagban, és el kezdte neki, hogy varázsoljon pl kenyeret a kőből, vagy mittudomén (én ezt nem olvastam, csak hallottam a sztorit.) És akkor na, szóval az volt a lényeg, amit akartam mondani ebből, hogy a kisértő; az kis+értő = keveset ért. Tehát itt megint nem játszik a rosszindulat. Ja meg na jó, most már mégis leírom; hogy a Lucifer meg elvileg nem is a Jóisten/Aranyatyácska ellen lázadt fel; hanem valaki más ellen; és állítólag csak ennyi volt Lucifer lázadása, hogy ezt mondta neki, hogy "Én nem szolgállak téged. Mert én a fényt szolgálom, és te nem vagy fény." Azt hiszem, előtte ez a valaki mondta Lucifernek, de lehet, hogy az nem itt volt, hogy "Rajtam kívül más istened ne legyen"; és akkor erre mondta talán Lucifer (fényhozó), hogy ő nem fény, és ezért nem szolgálja. Szóval valami ilyesmi volt, de ezt sem olvastam, hanem ilyen ezoterikus előadásban hallottam a neten. De nagyon jó volt; meg nagyon úgy tűnt, hogy az illető ért hozzá.
2020. júl. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Az egyest miért pontoztátok le? Idióták!
2020. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
A kopogó szellem jelenségeknek semmi köze a lelkekhez vagy túlvilághoz. Élő emberek idézik elő telekinézissel, saját maguknak. Legalábbis ezoterikus körökben ez a legelterjedtebb magyarázat rá.
2020. júl. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

A kopogó szellem jelenség, egyfajta hátrahagyott léleknek a maradványa, ami negatív energiából táplálkozva félelmekkel kíséri az élőket.


Ugyanakkor ezek a szellemi identitások, egy akadály által nem léphetnek be mások otthonában, hacsak be nem engeded őket, továbbá ezek szó szerint 'gonosz' lények, akik három kopogással szentségtelenítik meg az atya, fiú és szent lelket.

2020. júl. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csonka vivien válasza:
a kopogó szellem lehet démon is,de a 4-esnek meg az 5-ösnek igaza lehet.
2021. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!