Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Milyen paranormális jelenségre...

Milyen paranormális jelenségre utal, ha egy tárgyat leteszünk az asztalra, majd pár perc múlva a ház másik részében lesz, vagy egy ismerősöd hív fel, hogy véletlen nála maradt?

Figyelt kérdés

Többször megtörtént már,utána még a bőröm is lúdbőrös lett.De ami ma délután történt, attól az egész család beleborzongott.

Nagyszülőktől jöttünk haza.Egy könyvet olvastam náluk, amit utána haza is hoztam.Anyuék tv-ztek a nappaliban, én olvastam mellettük.Anyu ment ki vízért,kértem vigye ki a könyvet a polcra, mert már nem akarom olvasni.

Megnéztük a filmet.Megfürödtem, majd akartam menni a szobámba, vittem volna a könyvet.

Kérdeztem anyut,hova rakta azt mondta a szekrénybe, de nem volt ott.

Össze vissza kerestük, apu is nézte mindenhol.Sehol nem találtuk.Mikor már mérgesek voltunk, mert még apu is látta anyu hova rakta,nem tudtuk már hol keresni.

Ekkor megcsörrent a telefon, a nagymamám volt, hogy ott hagytuk a könyvet nála, a könyvespolc legfelső polcára volt rakva.Anyu kezéből még a telefon is kiesett, mikor ezt mondta neki a mama.nem akartuk elhinni.

Egy másik helyen volt a könyv, egy polc legfelső emeletén, ahová raktam, otthon.

Aki ért ilyen jelenségekhez, vagy jártas ebben a témában,tudna nekem erről írni?

Mi ez a jelenség, miért jön létre?

Apu érdeklődik az ilyen témák felől, de ezt nem tudja ő sem felfogni és megérteni, most a neten próbál meg ő is kutakodni erről.

Aki tud ilyen témában bármit, írja le, ez milyen jelenség, mi alapján lehet elindulni, erről olvasgatni.

Miért történik ez meg véletlenszerűen?


2021. júl. 2. 19:56
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
13%

Én első körben egy gonosz szellemre gondolnék, egy igazi rontásra

Ha jól tudom demencia néven emlegetik

2021. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Grimfox ***** válasza:
79%
A történet alapján tárgy teleportációjáról van szó. Nem tudom, hogy kitalált örténet e, vagy tényleg tapasztalod, de a jelenség neve ez. Ha nem direkt csinálja valaki, akkor általában spontán pszichikus erő megnyilvánulásaként fordul elő, hasonlóan a poltergeisthez.
2021. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Direkt hogy lehet ezt csinálni?

Valaki kitud akarattal ilyet váltani?

Azt meg mégis hogyan csinálja?

Ha spontán történik, mi okozza?

Sajnos apu böngészett már egy csomó infót erről, de rengeteg oldalon össze vissza írnak.

2021. júl. 2. 20:06
 4/30 Grimfox ***** válasza:
79%
Ilyesmire (állítólag) csak a nagyon magas szintet elért jógik képesek szándékosan. A teéeportáció egyike a siddhi-knek, a jóga gyakorlása során felébredő képességeknek. Csak ők értik, hogyan csinálják. A spontán esetek valószínű ugyanúgy történnek, mint a direkt esetek, leszámítva a szándékosságot. Mivel ritka jelenség, és véletlenszerű, ezért a parapszichológia is csak esetleírásokat tudott gyűjteni, nincsenek róla laboratóriumi megfigyelések, és statisztikai adatok. Az internet persze tele van szeméttel a témában, de komoly leírást maximum kgb-s vizsgálati akták között találnál. A leghitelesebb írások a témában a szanszkrit vallási, és ezoterikus szövegek...
2021. júl. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Amikor kerestük a könyvet, és utána is furán hideg vagy hűvös levegőt éreztünk a nappaliban.

És valami megmagyarázhatatlan nyugtalanság volt mindenkiben, nem tudom ezt most így leírni.

2021. júl. 2. 20:28
 6/30 anonim ***** válasza:
19%
Emlékezetkiesés lehet a család minden tagjánál szerintem, amúgy paranormális jelenségnek nevezik. De szerintem a mamánál rábiztad anyudra, anyud letette valahova abba a tudatba hogy később elviszi, elfelejtette elvinni és mamád pedig visszatette a polcra. Logikusan gondolkozz ne a horror filmek alapján. Elvihetett egy másik könyvet is.
2021. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
63%
Hiba a Mátrixban.
2021. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
25%
Van tinédzser a családban? (Mondjuk te?) Mert azok közelében állítólag gyakrabban fordulnak elő ilyen para történések, mint más korosztályoknál.
2021. júl. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Miért fordul elő gyakrabban fiatalabb korúaknál?

Mi az oka ennek?

2021. júl. 2. 23:41
 10/30 anonim ***** válasza:
43%
Nem fiatalabb korúaknál, hanem konkrétan kamaszoknál. Nem tudni pontosan, hogy mitől, de valószínűleg a szervezetükben bekövetkező változásokkal van kapcsolatban.
2021. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!