Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hogyan lehetne?

Hogyan lehetne?

Figyelt kérdés

Csak gondolati szinten, de érdekelne.


Van olyan, hogy valaki halála után "akarja" hogy itt ragadjon, vagy éppen "gonosz" lélekként vissza-visszajárjon?


Tehát olyan lehet-e "elméletben" hogy valaki specifikusan visszajárjon és teszem azt azt piszkálja akit ő akar kifejezetten, pl. bűnözőket, gonosz embereket, és akár a lelkük elragadásában is részt vegyen, vagy tegyen róla, fizikálisan, mint egy poltergeist (vagy attól kicsit több)?


Magyarán, nem a gonosz entitás támadná az ártatlan embereket, hanem majdnem fordítva.


2022. febr. 9. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
lehet persze rakok rád egy rontást és itt maradsz
2022. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nem a te feladatod, erre megvannak a specializált entitások.
2022. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha en szeretnem vegezni?
2022. febr. 9. 15:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy fogadnak el jelentkezéseket.

Esetleg ha valami fantasztikusan kiemelkedő teljesítményt tudsz felmutatni valami kulcsterületen, de ez sem lenne kellemes. Mellesleg semmiben sem különbözetene ez meg téged azoktól, akikre "vadászni" szeretnél. Szóval nem tudom, hogy ez az út hol érné meg. Főleg, hogy ahogy írtam, nem jelentkezés alapján működik.

Ha jobbá szeretnéd tenni a világot, akkor pozitívat adj hozzá.

2022. febr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
én olcsón megcsinalom
2022. febr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Grimfox ***** válasza:
Nem lehetséges. A lélek nem képes a halandó világ közelében maradni a halál után. Keresztény szempontból nagyon gyorsan eltűnik a lélek a világból, és az ítélőszék elé áll, ha a reinkarnációt veszed alapul, akkor lassabban távolodik el a világtól, de nem képes itt maradni, pléne nem visszajárni. A kísértetek, amik "visszajárnak", nem lelkek.
2022. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó és mi a kísértet és a lélek között a különbség...
2022. febr. 10. 07:57
 8/10 Grimfox ***** válasza:

A kísértet olyasmi, mintha te, mint ember feldarabolódnál, foszlányok maradnának belőled, emlékekkel(de nem az összessel), és bizonyos rád jellemző vonásokkal. Ez idővel elenyészik, az életben tartó erő, főképp erős érzelmek határozzák meg, mennyi ideig marad fenn. A lélek a valódi lényeged, ami nem enyészik el. Erre mondják, hogy a mennybe megy, vagy újjá születik, vagy pokolra, túlvilágra jut(vallástól függően).

A kísértet egy itthagyott, múlandó árnyék, a lélek ami távozik, és halhatatlan.

2022. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És pl. ami a Démonok között II. részében van idős ember akit "nem enged" a démon elmenni?


Elvileg igaz történet, de inkább ügyes és eszes átverés, gondolom én.

2022. febr. 10. 14:36
 10/10 Grimfox ***** válasza:

A démon előbb "enné meg" az ilyen szenvedő árnyalakot, mint hogy erőt fordítson arra, hogy ott tartsa. A lelke felett pedig nincs hatalma. Azt nem akadályozhatja meg a távozásban.

Ha a démon félelemből táplálkozik, el tudom képzelni, hogy ilyen árnyalakokat használ a félelemkeltésre, de ezt csak lehetségesnek tartom, nem mondom, hogy létező jelenség.

2022. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!