Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Paranormális tèmában milyen...

Paranormális tèmában milyen kérdéseket tennétek fel egy kutatónak?

Figyelt kérdés

Most kezdem írni a tanulmányomat az elmúlt 4 év kutatási anyagából. A fejezeteken töröm a fejem, s mi az, a leginkább érdekli a téma iránt érdeklődőket, szellemekben/démonokban hívőket. Szeretnèk egy hiteles, izgalmas, olvasói figyelmet végig fenntartó

érdekes tanulmányt írni. Várom kérdéseiteket. Köszönöm!



2022. nov. 22. 10:32
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Másoknál egész értelmes hozzászólások érkeztek. Csak engem találnak meg a befásult, unalmas, rosszindulatú roggyantak? Tisztelet a pár kivételnek.
2022. nov. 23. 18:26
 12/23 anonim ***** válasza:

"Sajnálattal olvasom, hogy 3 témában nem jártas, ismeretlenül is kritizáló komment is érkezett."

Ne haragudj, de melyik az a három?

Mert én abszolút nem kritizálni szerettem volna, ha neked ez esett le ebből, sajnálom.:(

2022. nov. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
#12 Akkor rád nem vonatkozik. Köszönöm, hogy jelezted. Eddig az arra irányuló kérdések, hogy melyik egyetemi szak, ki szponzorálna, miért nevezem magam kutatónak. Szerintem cseppet sem idevágó. Felesleges kötekedés szkeptikusoktól.
2022. nov. 23. 19:07
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahol a képzettségről kérdeznek, az teljesen normális. Szerintem adj neki egy esélyt, és válaszolj rá.

Engem is érdekelne.


Mást kerestem, de most ezt találtam: [link]

Szerintem olvasd el.


Én pedig azt kérdezném a kutatótól, hogy látott-e már olyan embert, akinek egy tudományos kutatásban JELENTŐSEN eltérnek a véletlentől az eredményei?

2022. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mi bajod a szkepcizmussal? Az is az általad említett tudományos módszertan része ám, úgy bizony. Normális módon tettem fel a kérdésem, nem értem miért kellett ezért lepontozni, csak nem hallottam még olyanról, hogy ez a tudományok szerves része lenne. Szép dolog történésznek lenni, de ez nem kapcsolódik szervesen a történészethez, sőt. Ezért nem értem. Kutatóknak azokat szokták hívni akik bsc->msc után még ugyanazon a tudományterületen belül képzik magukat, és ezzel kapcsolatos témakörökben kutatnak. Szóval erre irányult hát a kérdésem, hogy hol van ilyen?
2022. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#14 Köszönöm szépen a kedves válaszod/kérdésed. A tanulmánynak nagyon örülök. Én gúnyosnak találtam a végzettségre irányuló kérdést. Elnézést kérek mindenkitől, aki komolyan gondolta.

Tudtommal nincs magyar oktatási intézmény, tanfolyam, ami parapszichológia témában egyetemi végzettséget ad (bsc/msc). Csak felületesen néztem utána, de külföldön se láttam ilyet. Tehát ha ehhez kötitek a kutatói minőséget, eleve csak cáfolni lehet, hogy én kutató vagyok. Ahogy az összes többi kutatóét is. Mert vannak rajtam kívül is tapasztaltabb, szakértelemmel, jobb technikai feltételekkel rendelkező emberek. Szóval akkor senki se kutató. Szerintem a tudományos kutatás - mint hitelességi kritérium - nem végzettséghez köthető. A kutatási módszer, a kutatási terv, az eredmények, annak feldolgozása a mérvadó. pl. áttörő, hiteles történeti kutatást lehetne végzettség nélkül is publikálni, ha ezek teljesülnek. Azonban mivel elérhető ilyen végzettség megszerzése, joggal köthető egyetemi diplomához a kutatói minősítés, engedélyek megadása.

2022. nov. 24. 09:54
 17/23 anonim ***** válasza:

"akkor senki se kutató"

Ez nem így van.

Kutató az, aki a tudományos módszereket használja.

Legfeljebb képzetlen. Ami komoly hátrány, de leküzdhető.

VISZONT az tényleg fontos, hogy tudományos módszerek legyenek!

Az "egyszer a Mari néninek bejött, amit mondott" - na, ez nem a szigorúan vett kutatást jelenti!


Erről van egy nagyon jó cikk, de nem találtam meg.

Ez tényleg egy paranormális kutatóintézetről szól (persze Amerikában).


Itt van még egy cikk: [link]

Nézz körül itt: [link]

2022. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#15

Köszönöm válaszod. Ezt felpontoztam, mert építő jellegű. Nem pontozok le ok nélkül. Csupán akik a kérdésre érdemben nem válaszoltak, de beírtak.

1. A témával, a szellemek létezéséhez szkeptikus hozzáállást értettem SZKEPTICIZMUS alatt.

Te eleve szkeptikus vagy a témával, hisz nem tartod tudománynak. Ez a kérdés akkor nem hozzád szólt. Kértem is, a téma iránt érdeklődőt írjanak.

A módszertan alapból prekoncepción alapul, teljesen igaz, amit írsz.

2. Fentebb válaszoltam a KUTATÓI minőség kérdésére.

3. De, a TÖRTÉNÉSZ méri fel a paranormális terepet. Szervesen kapcsolódik egy projekthez. Helytörténeti kutatást csinálhatsz, ha igényli a projekt. Színesebb és hitelesebb. A kutatási kritériumok ugyanazok, kiegészítve a technikai lehetőségekkel.

4. Reagálva a fő 3 megjegyzésedre, köszönöm válaszod. Hasznosnak értékeltem. Felpontoztam.

2022. nov. 24. 10:08
 19/23 A kérdező kommentje:

#17 "Kutató az, aki a tudományos módszereket használja"

Én is pont ezt írtam. de bővebben kifejtettem. Csak itt mindenki végzettséget kér számon tőlem, nem ezt.

2022. nov. 24. 10:11
 20/23 anonim ***** válasza:
47%
Szívesen hallanánk valamit a kutatásaidról.
2022. nov. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!