Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért van ennyi „Lelkiszegény“...

Miért van ennyi „Lelkiszegény“ ember?

Figyelt kérdés

#materializmus #Beszûkûlt #Hit nélkûli #Lelkiszegény
2023. máj. 14. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Mert "boldogok", és a vallás intézménye gondoskodik róla, hogy ez trendi is legyen!
2023. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy érted ezt, hogy „boldogok“?
2023. máj. 14. 09:51
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Mit értesz "lelkiszegény" ember alatt
2023. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

A római katolikus szertartásokon gyakran elhangzik ez a sokat vitatott kijelentés:


"Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa!"


A buta ember nem aggódik a jövő problémáin, de vitathatatlan tény, hogy egyetlen művelt ember sem akar már "lelki szegény" lenni - bármennyire is aggódik az élet szükségszerűen felmerülő problémáin. Miért?


Az okos emberek sokkal jobban elbírnak a felmerülő nehézségeikkel, mert a valóság tiszteletében hisznek, nem az élősködő papság doktrínáiban. Ezért többnyire boldogabban megélik az életüket, mint a szerencsétlenebb "lelki szegény" vallás-károsult hívők!

2023. máj. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Ha a "lelki szegényen" azt érted, hogy ateista, akkor azért mert a tudományos fejlődés megadta a megoldást egy sor fontos kérdésre, amire annak idején csak a vallások próbáltak reagálni, azok is főleg csak vigasztalással.

A régi korokban az életben maradás sokszor csak a természet szeszélyén múlott, hogy elverte-e a jég a termést, tarolt-e egy halálos járvány, széttépte-e az embert a medve. Az Újszövetség jelentős része nem véletlenül szól arról, hogy Jézus meggyógyítja a vakot, a bénát, kiűzi a démonokat, stb. De ha nem sikerült, hát Isten akarta így.

Manapság már nem muszáj égi hatalmakhoz könyörögni, hogy legyen élelmiszer, van orvosi ellátás, valamiféle szociális háló, a kisember szempontjai is érvényesülhetnek a társadalomban. Ha a vallás olyan dolgokra ad válaszokat, amik már nem lényeges kérdések, az emberek elfordulnak tőle.

De amíg az elkerülhetetlen halállal nem tud mit kezdeni az ember, addig vallás is lesz.

2023. máj. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Megint egy olyan kérdező és kérdés amiről a feltett kérdezőnek lila gőze nincs. Sem a szavk jelentésének, sem semminek, de próbál gúnyolódni, és magát feljebbrakni, pedig ezzel a lépésével még alább került ahol a kérdése előtt volt.


A valóság, hogy a kérdező megtanulja, hogy ha valamit próbál használni akkor a minimum követelmény, hogy ismerje az adott szavakat, az adott környezetet és tökéletesen tudja használni-ha már használja:


Mt 5,3

Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.


Azaz lefordítva a valós fordítással:


Áldottak azok a megváltott emberek akik éhezik és szojúhozzák örökké Istent és a Mindenható Isten Szelleméből sosem elég nekik, hanem még többet szeretnének.


Aranyom, ha nem akarsz mások előtt tanulatlan egyszerű embernek tünni, hogy mások azonnal tudják, hogy még az emberi alapokkal sem vagy tisztában, akkor fogalmakat szavakat mondatokart, csak úgy használsz, ha tökéletesen tisztában vagy azok jelentésével. Ellenkező esetben önmagad járatod le.

2023. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

6+


Ismét egy dolog, ami megmutatkozott:


A betű öl, a Szellem elevenit.

2023. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem ezotériához köthető, hanem a társadalmi változásokhoz. Vizsgáld meg, hogy éltek a nagyszüleink/szüleink, hogy éltünk mi és hogy élnek a mai fiatalok. Sokkal több a depressziós, zárkózott ember, hála a túlmodernizált, túlnépesedett társadalomnak. A fiatalok nagyrésze ül a számítógép előtt, pötyögi a mobilt, borzalmas. Nincs fiatalkoruk, nem játszanak a kortársaikkal, virtuálisan tartják a kapcsolatot. Láttam videót YouTubeon, hogy egy amerikai városban a fiatalok több, mint 90%-át autóval viszik be az iskolába, nem sétálnak. Persze ez az elszigeteltség súlyos antiszociális zavart okoz felnőttkorban. Ez szerintetek normális? Így rendben van a világ? Hát nem egészen.
2023. máj. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

A lelki szegény mivel csak lelki nincstelenséget élt meg, ezért is szegény azért boldog mert nincsenek olyan igényei, mely megvalósításához sok pénz kell pl. Akinek nagy vágyai vannak az boldogtalan, mert úgysem fogja elérni.


Pl aki villában akar élni egy alfa rómeoval miközben céget akar vezetni, hogy ne kelljen dolgozni csak heti egyszer bemenni az boldogtalan, mert tudja azt is hogy nem fogja legálisan elérni ezt az utópiát. De azok a lelki szegények, akiknek elég az ha otthon NETFLIX-eznek meg CS:GO-znak a világ nekik ennyi, azok boldogok, mert ezek olcsó szorakozások


A világ a lelki szegényeké, mert az boldog, akinek nincsenek drága vágyai. Így takarékosan is meg tudja valósítani. Én is pl boldog vagyok, mert otthon játszok meg filmezek ez nekem elég. Tudom ha többet akarnék azt már illegális tevékenységgel lehetne elérni és ezért kockázatos a másik búnöző elkapna. De mivel nincsenek nagy igényeim ezért azok megvannak így boldog vagyok👍🍊💖

2023. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
A kérdés önmagában értelmetlen, mert ki mondhatja meg vajon, hogy ki lelki szegény és ki nem az? Megmondhatom-e én? Magamat sem ismerem, fogalmam sincs lelki szegény vagyok-e. Megmondhatod-e te? Te úgy látszik megmondhatod, mert még fel is mérted, hogy sok a lelki szegény. de ha én nem tudom, akkor te honnan tudod? Ki vagy te, hogy tudod, hogy lelki szegény vagyok-e?
2023. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!