Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szerintetek ez is alvásparalízis?

Szerintetek ez is alvásparalízis?

Figyelt kérdés

Többször volt furcsa álmom,vagy mi..Leírom ami a legtöbbet előjött:

Éjszaka van és arra ébredek hogy eszembe jut:nem zártam be az ajtót,be kellene zárni.Felkelek,villanyt nem kapcsolok,odamegyek az ajtóhoz és ráfordítom a zárat...És ekkor azt érzem hogy valami nem stimmel,nyúlok felkapcsolni a villanyt de nem kapcsolódik fel.Ekkor rájövök hogy nem vagyok ébren alszok.Visszafekszek az ágyba,pillanatok alatt"elalszok" és ismét felkelek azzal a tudattal hogy be kell zárnom az ajtót(mintha valaki nyitná is).Megint odamegyek az ajtóhoz bezárom,és közben azon gondolkodom hogy milyen hülyeséget álmodtam az imént...kapcsolnám a villanyt,és akkor hirtelen rájövök hogy:te jó ég még mindig csak "álmodok"!..ez így megy 3-4 szer egymás után...közbe valami félelem is van bennem hogy vajon mostmár tényleg felkeltem vagy elaludtam vagy mi van?..és a végére mikor már ettől besokalok nem állok fel az ágyból mikor azt hiszem hogy ébren vagyok hanem várok,és rá is érzek hogy igen még mindig álmodok...Na ekkor erősen elkezdek koncentrálni az ébredésre,szinte én meg az épp álmodó én mintha nem is ugyanaz lenne...elkezd zúgni a fülem,rájövök hogy nincs is nyitva a szemem,megérzem a testem(ezt nem tudom másképp leírni),és próbálok megmozdulni hogy felkeljek,sikerül is nagy nehezen,de arra megint rá kell jönnöm hogy ezt is csak álmodtam...a végén már ordítani,sikítani próbálok ami nagyon nehezen megy,de végre VALÓBAN felébredek a saját hangomra...

Bocsi ha kicsit zagyvának tűnik az egész,de ezt másképp nem tudom leírni.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. okt. 17. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:

az általad leírt jelenségben nincs semmi ezoterikus, a parapszichológiához meg végképp semmi köze.


úgy gondolom, hogy ez a dolog azért alakul ki nálad, mert félig tudatosan álmodsz. ez azt jelenti, hogy félig tudsz magadról, na de csak félig. a legtöbb ember álom közben nem tudja hogy álmodik. viszont te ott vagy, ahol elaludtál, aktuális dolgok jutnak eszedbe (becsukni az ajtót), de a döntő pillanatban visszacsúszol a tudattalan, általad irányíthatatlan álomba, és ez az a pillanat, amikor újra elindul az álmodás.

az alvásparalízis normális dolog.

itt olvashatsz róla bővebben:

[link]

2010. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vagy pl.:tegnap álmodtam

Lefeküdtünk az ágyba a párommal néztük a tévét és közben beszélgettünk(ekkor még ébren voltam!)

ez a beszélgetés ment a film alatt meg a következő filmnél is tovább...de azt éreztem hirtelen hogy valami nem okés,kérdően ránéztem a páromra..ekkor feltünt hogy a szeme elkezd sötétedni(fekete lett) és már tovább nem beszélgetett velem hanem elkezdett mosojogni...ennél a pontnál éreztem meg azt is hogy nem is ülök az ágyon vele szembe fordulva hanem fekszek..le is vágtam magam,becsuktam a szemem és próbáltam felkelni...egy hatalmasat rúgtam most így úgy sikerült.Felébredtem...párom feküdt ugyanúgy ahogy álmomban..a tévében az a film ment ami álmomban

(de az álom nagyon valóságos volt)

2010. okt. 17. 19:00
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Lehet tényleg rossz helyre írtam sorry!

De voltak más témájú álmaim is...volt mikor egy utcával arrébb lévő lakásban ébredtem(álmodtam),amibe semmi furcsát nem találtam,a felettem lévő lakásból kidobtak egy csajt,aki sokáig ordítozott...reggel már az ágyamban otthon valóban felkeltem....nem írom le az egészet.

Másnap a környéken az ment hogy itt és itt kidobtak egy csajt az éjszaka.Megtörtént...

2010. okt. 17. 19:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor ilyesmit tapasztalsz,az testen kívüli élmény,asztrál utazás.Ezek többnyire valós élmények,tehát a valóságot tapasztalod ilyenkor,csak csak nem fizikai formában.Csalóka lehet,mert fantázia elemek is belekeveredhetnek az élménybe és azt is valósnak vélheted(például,hogy nyitva van a bejárati ajtó és be kell zárnod,a valóságban,gondolom,bezártad,tehát a félelmedet testesíthetted meg az asztrál projekcióban).

Tehát ez lehet az egyik magyarázat.A másik,hogy lehetnek téves ébredéseid is,amikor azt hiszed,felébredtél,de mégsem,ez is lehet sorozatos is.Ez nem alvásparalizis volt.

2010. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért van ez... De hogyha csak ki kellene találnom valamit azt mondanám: tudod hogy álmodsz, és felakarsz kelni vagy valami ilyesmi... És az agyad ezt nem akarja mert akkor nem aludnál eleget, ezért azt szimuálja h felkeltél... Bocs, lehetséges dolog nem jut az eszembe xĐ
2010. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez velem is előfordult már párszor. És igen, valami olyasmi, mint az alvásparalízis. Kellemetlen.
2010. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez is alvásparalízis.velem is elő szokott fordulni de nagyon rossz:S
2011. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!