Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvásparalízis volt?

Alvásparalízis volt?

Figyelt kérdés

mindig fölébredek egy kicsivel az ébresztő előtt.

ma reggel azt álmodtam, hogy egy kutyát kell rávennem, hogy támadjon rá egy másikra, és a gazdája valahogy meghalt. ekkor fölébredtem, arra hogy szól az órám. egy kis ideig nem bírtam, vagy inkább nem mertem megmozdulni, feküdtem a hátamon és hallgattam az órát, közben kalapált a szívem. ez vajon mi volt?


2011. szept. 16. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
van a rémálom mikor olyat álmodsz hogy nem mersz mozdulni meg ver a szived.meg van az alvásparalízis amikor nem álmodsz semi olyat a szived nem ver mint állat csak nem birsz megmozdulni se megszolalni
2011. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez nem volt kifejezetten rossz álom, inkább izgalmas, de semmiképp sem rémálom. igazából olyna volt mintha egy krimi kitalálója és szereplője lennék egyszerre.
2011. szept. 16. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez egy teljesen normális esemény, a legtöbb emberrel megesik.

A tudatod hamarabb ébred mint a tested. Kellemetlen, de a tudomány által ismert folyamat.


A régi népek persze mindenféle misztikus dolgot hoztak ki ebből, mint pl egy démon ül a mellkasunkra és nem tudunk fel kelni.

[link]

Magyar népi nyelvben lidérc nyomásnak hívják:

[link]


Aztán persze az ezoterikusok is beleadták amit tudtak.

2011. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekem ez rémálomkor van így, szerintem nem alvásparalízis volt, mert az még alvás előtt van, nem álom közben.
2011. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam hogy alvás után van, és írtam is, hogy ez ébredéskor történt
2011. szept. 16. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszul tudod az alvás paralízis nem csak az álom/elalvás előtt van:


"...Physiologically, sleep paralysis is closely related to REM atonia, the paralysis that occurs as a natural part of REM (rapid eye movement) sleep. Sleep paralysis occurs either when falling asleep, or when awakening. .."


Tehát előtte-utána is lehet.

2011. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy szóltál/szóltatok. én is csak innen az oldalról tudom.
2011. szept. 16. 21:55
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
A kutya veszekedést jelent. Valakiket egymás ellen fordítassz.
2011. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alvásparalíziskor a tested alszik, az agyad ébren van és úgy jelennek meg képek, hangok. Nekem a szemem is nyitva volt és 100%-osan gondolkodtam és nem álmodtam, s úgy láttam a SAJÁT SZEMEMMEL entitásokat magam körül.


Olvastam olyat is, hogy valaki így éjazaka felkelt s körbejárta a lakását, de sehol sem gyulladt fel a lámpa. Visszament a szobájába, s ott találta saját magát az ágyban feküdve.... aztán felébredt. Durva dolgok ezek.

2011. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!