Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hisztek abban, hogy mindenkine...

Hisztek abban, hogy mindenkinek van egy sötét, gonosz oldala?

Figyelt kérdés
Nem csak arra gondolok mikor, ideges leszel, és úgy verekedsz mondjuk, hanem, hogy teljesen megváltozol. Elkezdesz mosolyogni és élvezed hogy a másik szenved miattad, sokkal erősebb vagy, nem félsz semmitől, és szinte élvezed az egészet. Ti ebben hisztek?
2010. okt. 18. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan van, hogy egyszerűen nem félek semmitől, de nem hiszem, hogy ez gonoszság lenne.

Viszont én nem bírom elviselni, ha valaki szenved, sosem bírtam. Mármint én alapvetően nem értem, hogy mi élveznivaló van más fájdalmában?

S ezt nem fényezésből írom, mert én sem vagyok kisangyal, bizony kinevetem olykor mások butaságát.


De nem hiszek abban, hogy az emberekbe természettől fogva benne lenne a végtelen gyűlölet.

2010. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A jó és a rossz relatív fogalmak, mivel nem lehet eldönteni egy helyzetről, vagy viselkedésformáról, hogy jó-e vagy rossz-e, hogyha több mint 1 ember érdekeit nézzük.


Pl. a keresztény tanítások szerint elítélendő dolog, ha valaki ravasz, vagy egy külső hatalom helyett magában bízik, de közben a való életben pont ilyen képességekkel lehet a legjobban előre jutni, és rendszerint azt szokták rászedni, aki nagyon segítőkész, és nem tud magáról gondoskodni.

2010. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én olyan vagyok, mint amit leírtál, de nem nevezném magam gonosznak. olyan a munkám, hogy 150%-kot kell teljesítenem, mindent pontosan adminisztrálni, állandóan ellenőriznek. Ezzel szemben más sz.rik a világra. Ha ilyen ember szív meg valamit, szerintem minimum hogy boldog vagyok...
2010. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy szeretném, ha nekem lenne ilyen sötét oldalam. Egy csomó olyan problémát meg tudnék ezzel oldani, amit mások hülyesége miatt nem tudok. Biztos, hogy pozitív változásokat tudnék ezáltal előidézni, ami esetleg másoknak is hasznára válik.
2010. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minden embernek van gonosz oldala is,de értelmes ember nem gonoszkodik élvezetből.Amit te megfogalmaztál a kérdésedben,az a fajta gonoszság nem vall egészséges lelkivilágú vagy elméjű emberre.
2010. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én disszociatív személyiség vagyok,"szerencsére csak" két énem van,én és a másik "én"...ő viszont egyenesen élvezi mások szenvedését,és mindig azt sugallja nekem hogy tegyek rosszat,okozzak fájdalmat másoknak...próbálom elnyomni,de sokszor felülkerekedik rajtam:S pedig én pont az ellentéte vagyok...
2010. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazság szerint az embernek tényleg két énje van, és az amiről beszélsz, mint sötét oldal, az ugyanaz az oldal, amit az első mondatodban írsz kedves kérdező, hogy csak "simán" ideges lesz valaki. Persze ennek a negatív befolyásnak a csúcsára érkezik az ember, amikor nagyon érzéketlenné válik...de ez nem azt jelenti, hogy nem fél...nagyon is fél az ilyen ember, amikor éppen ezt teszi, de érzéketlenségével, lenézésével, elvakultságával "fedezi" azt, elnyomja...s mihelyst belefut egy olyan emberbe, aki valójában nem fél(tiszta lelkű), nos ott megtörik ezen ember keménysége, mert ez keménység, de nem erősség, az tejesen más. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ez nem hit kérdése, minden ember annyira rossz, amennire jó is. senki nem rossz, ha annak látod, akkor boldogtalan. ha boldog vagy van miből adni, tehát "jó" ember vagy. ha boldogtalan vagy nincs miből adni, viszont jobban akarod érezni magad, tehát elveszel a környezetedtől....ezt lehet fokozni, minél boldogtalanabb vagy annál "rosszabb" ember vagy. a gyilkos is csak egy ember, aki nem boldog. csak ezt az emberek nem merik elfogadni, mer ez azt jelenti, hogy te is képes vagy bármire.....
2010. okt. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én hiszek, nekem is van néha ilyen, szerintem természetes dolog!
2010. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én azért hiszek benne mert ilyen vagyok egyszer boldog vagyok kedves segítő kéz utána röhögök ha valakinek baja esik és sokszor lese szarom mit gondolnak rólam pedig szokott érdekelni.de olyankor az utamba nem lehet kerülni :)
2011. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!