Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Létezhet olyan, hogy? Állatok...

Létezhet olyan, hogy? Állatok és szellemek kapcsolata, bőv. Lent

Figyelt kérdés

Egyik oldalról van egy elhunyt személy, másikról egy macska. Se a helynek, amit megosztunk a cicussal - meg még pár emberrel -, se a macseknak nincs köze a személyhez, a macsek még csak nem is az enyém, viszont mindig olyankor költözik be a szobámba, illetve mászik rám és kezd hízelegni, mikor az illető forog a gondolataimban. Sokszor kiterülve a szőnyegen, széken, vagy ágyon képes, és órákig csak néz, egyenesen a szemembe, mintha tudna valamit, amit én nem. Amin a legjobban kiakadtam, hogy újabban a monitort is úgy nézi, mintha értené (nem, nem voltam mozgó hirdetések, nem vadászott rájuk, azt a felmosóval szokta csinálni :)), csak néhány archívumban böngésztem, kimentem inni, mire visszaértem, a cicus "olvasott", legalbbis nagyon el volt merülve valamiben, aminek köze volt a monitorhoz. Egy másik dolog, hogy esténként nagyjából ugyanabban az időben mintha kicserélték volna, mászkál és nyávog, olyasmie támad, amit talán csak ő lát - rovar nincs a szoba közepén... -, aztán egyik percről a másikra lenyugszik.

Persze legtöbbször úgy viselkedik, mint egy átlagos, borsóagyú, elkényesztetett, hisztérikus szobacica, de néha ijesztően emberi dolgokat produkál, és időnként úgy érzem, mintha az a személy próbálna üzenni rajta keresztül. Nyugodtan lőjetek le, ha csak én képzelek bele olysasmit, ami nincs ott, és ezek minden macskára jellemzők, eddig nem volt dolgok túl sokkal, illetve közelebbről egyel, de az többnyire párna helyett használt.

Bocsi, ha hosszú lett, hibákért szintúgy, már késő van, de minden értelmes választ felpontozok!


2011. márc. 28. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Láthatatlan bogarakra szinte minden cica szeret vadászni. :) Az, hogy olyasmikre is felfigyelnek, amik - szerintünk - nem érzékelhetőek, annak köszönhető, hogy az érzékszerveik sokkal kifinomultabbak a mieinknél. Lehet ez egy kicsi légáramlat, egy érdekes zaj három háztömbnyi távolságból, egy szokatlanabb szag, amit a cipőtalpunkkal hazahoztunk. Az emberek érzéseire és hangulataira is jól ráéreznek, a kutyák pl. még az apró biokémiai változásokat is képesek kiszagolni (ezért tudják előre jelezni az epilepsziás rohamokat, ha beidomítják őket), szerintem a macskák is esélyesek lehetnek ilyesmi "megérzésekre". Szóval minden bizonnyal nem a gondolataidba lát, hanem megérzi, hogy fura, szokatlan hangulatban vagy, és ezt érdeklődéssel figyeli. A monitor iránti érdeklődésbe se kell többet belelátni, szerintem.

Egyszerűen arról van szó, hogy a házikedvenceinket szívesen ruházzuk fel emberi tulajdonságokkal, antropomorfizálunk, esetleg misztikumba hajlóan is akár. Nincs ezzel semmi gond, ősi animisztikus hiedelemvilágok óta ezt teszi az emberiség. Csak ne éld bele magad az állatok misztériumába túlságosan, ha van egyszerűbb magyarázat is. :)

2011. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ja igen, ha tudsz angolul, itt egy érdekes és tényleg furcsa macskaképesség, Oscaré, aki megérzi a közelgő halált: [link]

[link]

és [link]

2011. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igen, létezhet.
2011. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem hagy nyugodni a dolog. Főleg, hogy bármennyire is be van indulva, ha olyasmit csinálok, aminek köze van ahhoz a személyhez, azonnal beveszi magát az ölembe, nyugton marad, és csak figyel. Semmi mással nem tudom rávenni ilyen rövid idő alatt, hogy lenyugodjon...
2011. ápr. 19. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!