Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Léteznek szellemek, kísértetek...

Léteznek szellemek, kísértetek, bolyongó lelkek és egyéb megfoghatatlan ijesztő, esetleg ártó "lények"?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 15:57
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
61%

Vannak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem egyet láttam. Nem hiszem,TUDOM!

Csak az arra születettek láthatják őket, főként olyan helyeken ragadnak meg ahol meghaltak, vagy ami nagyon fontos volt számukra. Felismerésük : villódzó foltok (sötétben is)

hűvös fuvallat, hallucináció szerű hangok, lehangoltság, vagy épp boldogságérzet (lélekfüggő) tárgyak indokolatlan megmozdulása. Nem ártanak csak jelzik, hogy ott vannak.

2011. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim válasza:
62%

Én nem nagyon hiszek bennük, de mikor rám tör a magány, akkor félek tőlük

ez pedig fura, mert nem hiszek bennük és mégis félek... :)

2011. júl. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim válasza:
66%
Igazából én nem hiszek bennük, vagy legalább is nem akarok, de a mi családunk már rengetegszer tapasztalt "furcsa" dolgokat.. mindenki eldönti saját magában, hogy hisz-e bennük, de igazából senki nem tudja megmondani.. Vannak akik látnak dolgokat és éreznek is.. de talán csak azért mert az emberek sokszor beképzelik maguknak. A nagymamámnak nagyon régi háza van. Haltak is meg itt. Azt hiszem ketten. Éjszaka nem mernék itt egyedül flangálni. Én éjjelente szuszogást hallok, bátyámat le fogja "valami" álmában.. Láttam már fekete foltot elsuhanni előttem, nagymamámnak kopogtatnak.. a padlón járkálást hallani.. ennyi ember beképzelhet dolgokat.. de talán még is vannak. Vagy nincsenek. Ezt tényleg csak akkor tudjuk meg amikor meghalunk. :) És mondom: én nem hiszek bennük, de vannak furcsa dolgok, még ha nem is szellemek.
2011. júl. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
89%

Ez meg mi?

,,ahol a TUDOMÁNY az ÚR és amit az nem bizonyít az nem is létezik... Mert a "tudomány" a felszínes, ostoba emberek dogmája."


Egyrészt, a tudomány nem úr, csak több dologról van tudomása mint a fantáziaszüleményeknek. Másrészt nem a tudomány hanem az ezo a felszínes , ostoba emberek dogmája és ezt ráadásul mindenki tudja:-))

A valóságban épp a tudománytól való elhatárolódás is remek eszköz a kis energiabefektetéssel, kevés értelemmel rendelkező emberek számára, hogy némi hamis önbecsülést nyerjenek a beavatottság érzéséből. Persze ettől még terápiás haszna lehet, hiszen akinek erre van szüksége az jobban érzi így magát és ez önmagában jó. Ráadásul aki ilyen misztikus , érdekes, vonzó és titokzatos, de túl sok tanulást és intelligenciát nem igénylő dologgal foglalkozik, az jól is kereshet vele.

2011. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem is vannak szellemek, de sok dologban másképp látom a dolgot, mint általában az "ezoterikus" emberek.


De egy szkeptikust úgysem lehet meggyőzni, mert ha úgy gondolod hogy szellemet látsz, arra ő úgyis azt mondja hogy azt csak képzeled, az agyad megtréfált, pszichés zavarod van, stb.

Ezt a kérdést úgysem fogja soha megnyugtatóan lezárni senki. Mindig lesznek akiknek ez a meggyőződésük, és lesznek akiknek más. Úgyhogy a végtelenségig lehet nyújtani a témát, de semmi értelme.

2011. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim válasza:
31%
Természetesen léteznek. De csak azoknak akik hisznek bennük.
2011. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
68%

Épp az a bizonyíték a nem létezésükre, hogy nincs bizonyíték a létezésükre. Ha száz ember azt mondja, hogy eperfagyit fingó csíkos zsiráfok üldözik őket minden szombaton délután 3 és 4 óra között, de nem tudnak rá bizonyítékot mutatni, akkor nem az a válasz, hogy "De igenis létezhetnek, semmi nem tudja bizonyítani, hogy nincsenek!!!!", hanem, hogy az illetők tááán tévednek, vagy a képzeletük játszik velük, vagy csak illeszkedni akarnak egy épp divatos sodorba, ezért hazudgatnak.

LAdis

2011. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, nagyon tetszett. A válasza. :))))És igaza is van.

A többieknek köszönöm szépen, mindenkié hasznos volt számomra, hiszen én is abban a kategóriában vagyok, hogy nem hiszek bennük de magányos vagyok és félek tőlük.

2011. júl. 29. 16:13
 19/44 anonim ***** válasza:
33%

"Utolsó válaszoló, nagyon tetszett. A válasza. :))))És igaza is van."


Honnan tudod hogy igaza van? Tényleg érdekelne! Olyan jó lenne tudni egy biztos választ. Nem csak egy önelégült szkeptikus gondolatot, hanem az igazat!


"...nem hiszek bennük de magányos vagyok és félek tőlük."


Hát ez nem méltó egy szkeptikushoz! :D

Ha ennyire szkeptikus vagy, akkor mitől félsz?


Muhaha! :D

2011. júl. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
7%

Ezt most csak a LOGIKA alapján kérdezem:


"Épp az a bizonyíték a nem létezésükre, hogy nincs bizonyíték a létezésükre."


Épp az a bizonyíték a létezésükre, hogy nincs bizonyíték a nemlétezésükre.


Megint csak nevetnem kell! Mindenki csak akkor tudja meg az igazat, amikor meghal. Mivel eddig senki nem jött vissza onnan, senki sem tudhatja. legfeljebb sejteni véli.

Ennyi. Mondtam már hogy nincs értelme erről vitázni, mert úgysem jutunk semmire.

2011. júl. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!