Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Álomban a lélek/szellem ( nem...

Álomban a lélek/szellem ( nem tudom melyik a helyes ) szabadon jár, kel? Valóságban, vagy más síkon? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Valaki felvilágosíthatna erröl. érdekel a téma
2011. aug. 27. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Az álmokat az agy alfa hullámai okozzák sima kivetített "képsorozat". Sok mindent jelenthetnek, legbelsőbb vágyat, esetleg vonzalmat.. akár a jövőt is. Vannak olyanok, akik képesek ezt uralni és tudatosan álmodnak. Nekem sajnos még nem sikerült, próbálkozom. :P
2011. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Softness ***** válasza:
63%
én biztos vagyok benne, hogy a lelkünk jár kel, de nem itt, hanem egy másik dimenzióban, mikor álmodunk.
2011. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Démiennek szolics ***** válasza:
24%
Kérdező, írhatok egy privát üzenetet? :) Ketten megbeszélhetnénk ami érdekel téged. :)
2011. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Irhatsz. :)
2011. aug. 27. 21:48
 5/14 Démiennek szolics ***** válasza:
Írtam. :D
2011. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a lélek(tudat) egyik része elmegy és kalandozik, Rudolf Steiner is megírja az Élet a halál után, vagy Élet a köztes létben, vagy valami hasonló című könyvében.
2011. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kis vicces sztori erről:

[link]

2011. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az álom nem a lélek utazgatása , hanem az agy kreatívan összerak az aznapi vagy korábbi infókból valami kis történetet. Fontos elemző munkát végez ilyenkor az agy, teljesen irracionális összefüggéseket is párhuzamba állít, feldolgoz, stb. Nincs ilyen testelhagyás a valóságban. A Steiner könyv csak egy fantáziaszülemény, persze színes és jó, de nem tényekről szól hanem ,,csupán" egy vonzó és izgalmas írás, egy ember kreatív alkotása.
2011. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
a tudománynak még hiányosak az ismeretei ahoz, hogy ezt a kérdést biztosan megválaszolhassuk. Mindenesetre én nem tartom valószínűnek. Mindazonáltal kizárni sem tudom, hisz amíg nincs 100%-os konkrét bizonyíték egyik vagy másik elméletre, addig nem lehet elásni egyiket sem.
2011. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az agykutatás és álomkutatás valóban hiányos, de azért nem is tapogatózik sötétben. Az orvostudomány, neurológia, pszichiátria és pszichológia is foglalkozik ezzel. Utóbbi az álom elemző funkcióit is igyekszik feltérképezni. Annyi már biztosan állítható, hogy a lélek nem vándorol, senki nem ,,lép ki" a testéből, csupán az agy dolgozik álmodás közben ezerrel.

Persze, átvitt értelemben az álmokat is szokták utazásnak nevezni és ebben rejlik a csoda meg a sok félreértés:-)

2011. aug. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!