Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Újabban megőrülnek körülöttem...

Újabban megőrülnek körülöttem a műszaki cikkek. Mi lehet a magyarázat az alább felsoroltakra?

Figyelt kérdés

Kb. két hete történnek velem ezek a dolgok, de csak a legmeghökkentőbbeket írom le.

Egy 10 wattos erősítőt használok a laptopom mellé hangfalnak, néha ha nem is használom, de bekapcsolva felejtem és zúg. Ezzel nem is lenne semmi baj, megszoktam a zúgását. Csakhogy valamelyik nap megszólalt benne valaki. Tisztán, érthetően, hangosan, egy férfihang mintha ijedten azt mondta volna: "now"...vagy "No"...de inkább az első. Nem volt épp bedugva sehová a kábel vége, mert előtte gitároztam rajta, így kihúztam.


Második furcsa élményem nem csak én láttam, hanem a párom is. Éppen indulni készültünk, még ment a tv, normális hangerőn, ami kb. a 12-es körül van. Egyszercsak elkezdett növekedni a hangerő, megjelent felül a számláló is, és a tv magától felhangosodott kb 50-esre.... először azt hittem, valamelyikünk ráállt a távirányítóra, el is kezdtük keresni, de kb mindkettőnktől 1 méterre hevert az asztalon, mégcsak nem is a tv felé fordítva. Mégis mi lehetett ez? Nem találtunk rá magyarázatot... ő sem, pedig nagyon laikus, mindig mindent megmagyaráz, hogy véletlenül se legyen természetfeletti.


Valamint kivégeztem két telefont, egy mp3 lejátszót, 2 fülhallgatót, meg egy laptopot (legalábbis mind az én kezemben romlott el).


Jó lenne, ha valaki tudna segíteni, mert drága mulatság lenne új cuccokat venni hetente...


2011. nov. 23. 02:21
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Az első esetről eszembe jutott egy történet, amit már többször olvastam, de nem találom sajnos, pedig szívesen belinkelném neked.Az a történet nagyjából, hogy egy emberke mellett, kint az udvaron megszólalt valami fémtárgy, talán egy kiselejtezett vas kád.Aztán kiderült, hogy az esetben semmi természetfeletti nem volt, csak a kád fogott valami frekvenciát.Csak egy nem mindennapos fizikai jelenség volt.

Talán a hangszóróddal is hasonló történhetett.


A Tv hangosodása, az már furább eset, de nem vagy egyedül vele...Nekünk analóg és IPTV is van a készülékünkön.Múltkor, miközben néztem a hiradót, egyszer csak átkapcsolt magától másik csatornára a Tv.Sosem csinált még ilyet, nem értem, hogy történhetett.Senki nem nyúlt a távkapcsolóhoz, sem a televízióhoz.


Néha sajnos velem is megesik, hogy tönkremennek a közelemben az elektromos eszközök.Régebbi munkahelyemen sokszor nagyon stresszes voltam,de nyilván nem ordítozhattam, így magamban dúltam-fúltam, nem kicsit, és ilyenkor mindig kipurcant valami a közelemben.Egy mikro, egy kávéfőző, egy mosogatógép lett valószínűleg az én dühöm áldozata.De nem volt szándékos! :(

2011. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lehet mit kezdeni az ilyen "Mi lehet a magyarázat" kérdésekkel. Attól, hogy nem tudjuk, még lehet sok lehetséges magyarázat is, és most nehogy azt mond, hogy mondjak egyet, mert nem tudom. Arra akarok kilyukadni, hogy az ember, ha nem tud magyarázatot valamire, akkor gyárt egyet. Sajnos ilyen az emberi természet.


Egyébként a TV régebben nekem is csinálta, hogy felhangosodott, valszeg kezd tönkremenni benne valami. A hangszórók általában zúgnak, brummnak vagy zajnak hívják, attól függ, honnan ered. Arról a hangról meg eszembe jut a Marsbeli arc, amiről kiderült, hogy csak egy bucka. Szerintem zaj volt, vagy a hálózatból vagy sugárzásból, de nem hiszem, hogy emberi hang. Én is hallottam már emberi hangokat, esküdni mertem volna rá, hogy valaki beszél a közelben, aztán kiderült, hogy egy ventillátor kopott csapágya adta a hangot. :D

2011. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Támad az Echelon.
2011. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne tojj be! A nagyteljesítményű hangszórók képesek elkapni egy mobil adását is egy pillanatra, de még rádió, cb rádió adást is néhány tized másodpercre. Én a jómúltkor szintén hallottam egy telefonos dumát pár pillanatig 5.1 es hangfalamon. Igaz az be volt kapcsolva. Minden élőlénynek van egy frekvenciája,minden tárgynak. Minden rezeg. Ha feszűlt vagy, ideges, simán ki tudsz ütni tök véletlenül bármilyen ketyerét. Ma már minden mikroáramkörös vacakokkal van tele. Mondanám, hogyha ideges vagy, akkor előbb földeld le magad egy radiátorcsövön és csak utána simogasd az mp3-asodat. :)
2011. nov. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem szokott kicsit megrázni/megcsípni a vízcsap vagy a radiátor?

(Második voltam.)

2011. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
állandóan megráz minden, de ezt azért nem írtam, mert valszeg a téli ruhák miatt van
2011. nov. 24. 14:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem csoda, ha tönkrevágod a sztatikusan érzékeny cuccokat!
2011. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Velem is folyton ez van, 4 laptop, 2 mp3 lejátszó, megszámlálhatatlan telefon. És a legszörnyűbb, hogy nem is mind az enyém volt.

Szerintem rossz a mágneses kisugárzásunk.

2011. nov. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én kb 2 hete kezdtem el megrázni a barátnőmet, megcsíp a kilincs, meg ilyenek. Nem hordok műszálas cuccokat és az albiban nincs szőnyeg sem amin fel tudnék töltődni, szóval mi sem tudjuk, hogy mitől van. A legszebb az egészben, hogy kb 2 hónapja kaptam egy új telefont, és egyszer-egyszer amikor ideges voltam, volt, hogy magától kilépett egy alkalmazásból. A legutóbb meg azt csinálta, hogy kitörölt minden telefonszámot, ami nem a SIM kártyán volt.
2011. nov. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kevesebb LSD!
2011. dec. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!