Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért hisznek el az emberek...

Miért hisznek el az emberek olyan butaságokat mint pl:szellemek létezése, jóslás, pénzenergia meg egyéb agyrémek?

Figyelt kérdés
Azt állítják a tévében hogy tudnak jósolni,meg a szellemekkel tudnak kapcsolatba lépni meg angyalokkal.Meg pénzenergiát küldenek nekünk meg ehhez hasonlók.Ezeknek a dolgoknak van valamilyen tudományosan bizonyított alapjuk?Ha meg nincs akkor az emberek miért hiszik el?Miért telefonálnak ilyen műsorokba annyian?És miért hiszek el egyesek hogy léteznek szellemek amikor ha tudományosan nézzük ezt akkor egy agyrémnek tűnik az egész?

2012. márc. 4. 10:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%

Én is gondolkoztam ezen barátom. Az általad említett nyílvánvaló ostobaságokat készpénznek veszik, a Reptoidokat meg Slendermant kinevetik, bár már nem sokáig.


Valszeg a Design számít. A média bemutatja akkor az menő és ennyi.

2012. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%

Egyesek úgy gondolják, hogy ha valamiben hisznek, az valóságos lesz. Csak sajna tévednek. Azért választják ezt, mert hülyék a gondolkodáshoz, a tudományhoz, sőt, nem is értik. A szellemek meg a mágia meg jól hangzik, különlegesnek érezhetik magukat, hogy lenézhetik a sok tudatlant.


De majd jön a sok ilyen, hogy miért nem hagyjuk őket szabadon ostobának lenni...

2012. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
Amit a tv-ben látsz, hülyeség. A valóság más. "szellemek" nem léteznek, csak "elkóborolt" lelkek. Jóslás létezik, de a pénzenergia baromság. Azért nem hisznek ilyenben az emberek, mert pár köcsög állat valótlant állít, és összevonják a valóssal. Nem minden hülyeség, általában valós alapokra építenek baromságokat.
2012. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Diavolino44 ***** válasza:
71%

Minden létezik!! Sőt minden működik is csak megvannak a maga szabályai amit még nem ismerünk.

Mondjuk a második válaszolótól megkérdezném mennyire foglalkozott már kvantumfizikával?? Talán másképp látnád a dolgokat..

2012. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire foglalkoztam? Hobbiból Gribbint, Daviest meg Hawkingot olvasok, áltkémből tanították még első félévben tavaly, most meg elméleti kémiából tanulom, annyira. Esetleg jövőre tán felveszem a kvantummechanika gyakot, bár ahhoz asszem kémmat kell...


Magyarul pontosan tudom, mi az a kvantummechanika, és sajnos nem az, ami legitimmé tesz akármilyen badarságot. Tény, hogy sok esetben a hétköznapi logika nem akar működni, de ez csak a mikrovilág, makroszinten a bizonytalanságok eltűnnek. A sok valódi és gondolatkísérlet, a sok értelmezés sem a szellemvilágba nyújt betekintést, hanem igazán überhardcore tudományos körökbe. Esetleg hallottál már a következőkről: Alain Aspect, John Cramer, Hugh Everett, John Gribbin, Erwin Schrödinger?

2012. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem kellene ilyen vad következtetéseket levonni a kvantumjelenségekböl, talán a telepátiát és a mikro-telekinézist megmagyarázza (már ha létezik) és a fenomenológiára is nyomasztó hatással van :D, de attol még nem lesznek szellemek ,meg a tévé jósok se fognak tundi megérezni semmit max pár kreditet a bankszámlájukon...
2012. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Tokále válasza:
57%
Annyi agyhalott van, hogy félelmetes. Gondolkodni? Minek? Inkább hisznek egy baromságba még a vallásban. Szerintem egy "földi" dolog is fontos, hogy miért blokkol az agyuk. Mert csak a magyar valóságot és nyelvet ismerik, talán konyitannak pár szót (hú de ki vagyok én), de OLVASNI és információt befogadni már országokból, kultúrákból az már nehéz. Ez kb. olyan mint a magyar turista, aki külföldön nem eszik semmi helyi specialitást, és szidja őket, miért nincs krumplipaprikás vagy halászlé az éttermekben.
2012. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Diavolino44 ***** válasza:

"Tény, hogy sok esetben a hétköznapi logika nem akar működni, de ez csak a mikrovilág, makroszinten a bizonytalanságok eltűnnek."


Szerinted ha valami nem működik mikró szinten, (mert magad is leírtad), akkor hogy állíthatod hogy a bizonytalanságok eltűnnék makró szinten?? A makro mikroból épül fel. S teljesen mindegy, hogy hol nem érvényesül logika!!

Az ezó irányában pont a kémia tanárom indított el a szuperpozíció elvével. Scrödinger macskája kísérletet próbáltam megérteni hol van az a részecske???

2012. márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Diavolino44, és rögtön át is estél a lovon......hát gratulálok
2012. márc. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

"S teljesen mindegy, hogy hol nem érvényesül logika!! "


Nem, egyáltalán nem mindegy. Ez a kvantummechanika lényege, hogy az atomi szinten teljesen másmilyen a világ. Egy példa: a radioaktív bomlás. A radioaktív bomlást a gyenge magerő szabályozza, és ha van egy rakat radioaktív atomunk, és kiválasztunk belőle egyet, lehetetlen, hogy megmondjuk, mikor bomlik el az az egy atom. De ha tömegesen nézzük őket, az egész rakást, akkor a felezési idő elteltével az atomok pont fele fog elbomlani, mindegy, mennyi atom volt. Mikroszinten bizonytalan, hogy elbomlik-e, makroszinten viszont a bizonytalanságok kiütik egymást. Lokális szimmetriasértés. Olyasmi, mintha Magyarország egynegyede fekete hajú lenne, de ettől még nem kell az ismerőseid egynegyedének is fekete hajúnak lennie, ugyanis nem ismersz mindenkit.

2012. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!