Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Lehetséges, hogy szellemet...

Lehetséges, hogy szellemet láttam?

Figyelt kérdés
Nem hiszek a kísértetekben, teljesen normális embernek tartom magam, de ez az eset elég érdekesnek tűnik. Lehet, hogy álom volt csak, de nem tudom eldönteni, hogy aludtam-e akkor. Tegnap ebéd után lefeküdtem aludni kicsit és elég rosszul ment az alvás, forgolódtam, egyszer felébredtem, egyszer elaludtam. Egyszer hirtelen nagyon furcsa érzést éreztem, nehezen kaptam levegőt, a mellkasom szúrt és az ágyam mellett láttam egy mozgó valamit tőlem elég közel. Nem tudom leírni mi volt az, nagyon hülyén hangzik, de engem egy kutyára emlékeztetett és az egész alak volt kb. 10 centi. Arra emlékszem, hogy nem nagyon tudtam mit tenni és csak a fejemet tudtam mozgatni. Nagyjából ennyi a sztori, másra nem emlékszem. Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy akkor fent voltam-e, vagy aludtam és csak álom volt-e az egész.
2012. jún. 12. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
nem mert szellemek nem léteznek
2012. jún. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én se hiszek bennük, de ez nagyon valóságosnak tűnik. De itt egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy álom volt-e vagy sem. Érdekes, mert ha álmodom akkor mindig más helyszínen vagyok és furcsa dolgok is vannak körülöttem. Most csak ez az egy furcsa dolog volt, de annyira életszerűnek tűnt. Arra tisztán emlékszem, hogy körbenéztem a szobában és minden úgy volt, ahogy a valóságban, semmi eltérés. Ugyan úgy feküdtem, mindent ugyan úgy álmodtam meg mint a valóság, feltéve ha tényleg csak álom volt az egész.
2012. jún. 12. 01:20
 3/13 anonim válasza:
alvásparalízis! Keress rá.
2012. jún. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

10 centi volt az egész? Az nem szellem, hanem patkány volt :DD


Egyébként alvásparalízis gyanús, de lehet h csak álmodtad az egészet, de semmi esetre sem szellem. Főleg ha 10 centis. Az még kutyának is kevés.

2012. jún. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szellem ritkán van hatással az ember tudatállapotára.Tehát nem gondolom, hogy az lehetett.

Inkább valóban alvásparalizis, vagy még lehetett téves ébredés.

2012. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szellem kizárt.
2012. jún. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Alvásparalízis, álom, paralízis nélküli hallucináció (vízhiánytól, melegtől, stb.)
2012. jún. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, alvási paralízis, sokan látnak ilyenkor maguk mellet/mögött egy bizonyos fekete alakot, nem tudnak megmozdulni, gyakran szorító érzés is fellép a mellkasban, ill. fojtogató érzés a torokban. Ha máskor is előfordul, akkor maradj nyugodt, tisztázd magadban, hogy semmi baj, ez csak a tested reakciója, és próbálj meg minden erőddel megmozdulni, az kizökkent az egészből.
2012. jún. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De ez mitől van? Még soha nem éreztem ilyet, nagyon durva volt. Akkor nem esett le, hogy mi van körülöttem, csak amikor felébredtem.
2012. jún. 17. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Konyhanyelven az alvásparalízis arról szól, hogy amikor elalszol, azaz a REM fázisába kerülsz, akkor az agyad leblokkolja a testedet, megbénít minden izmot, hogy ne tudj mozogni. Ez azért szükséges, mert alvás során folyamatosan álmodunk (még ha nem is emlékszünk rá másnap, attól még minden egyes nap álmodunk), aminek következtében előfordulhat, hogy követni akarod azt, ami álmodban történik. Pl ha álmodban rohansz, akkor előfordulhat, hogy alvás közben szintén neki állnál rohangászni a szobában, ami valljuk be, életveszélyes, ezért szükséges a testi blokkolás.


Többek között ez az oka az alvajárásnak is, a REM rendellenes viselkedése miatt nem blokkolja kellő képen az izmokat, így az alany feltud kelni, és követni tudja az álmait.


Az alvásparalízisről akkor beszélünk, ha még az előtt felébredsz (pl éjszaka váratlanul), hogy ez a blokk kikapcsolt volna. Ennek következtében megbénultan fogod magad találni, ami elég ijesztő is lehet, ezért gyakran jár félelemérzettel. Mivel közvetlen az álmodból keltél fel, és a tested még "alszik", ezért hallucinációk is előfordulhatnak, ez csak még félelmetesebbé teszi. Így az alvásparalízis általában kellemetlen tapasztalatnak mondható.


Nekem rengeteg volt régebben (hozzá teszem, a 13-15 év körüli gyerekekre a legjellemzőbb), és akkoriban sikerült már hozzá szoknom, majdnem minden 2. nap átéltem egy ideig.


Egyébként nem kell tőle megijedni, nem földönkívüli dolog, a blokkolás is természetes (és hasznos) reakciója az agyadnak, a hallucinációk nem igaziak, és összességében az egész jelenség nem tart tovább 2-3 percnél. Szóval ilyen helyzetben nem kell pánikolni, csak kivárni, hogy elmúljon.

2012. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!