Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit tegyek? Van egy tanár,...

Mit tegyek? Van egy tanár, népköltészetet és etnológiát tanít, de alig engedi át az embereket a vizsgán. A könyv összefüggéstelen, renegeteg dolog van benne, amelyek majdnem mind megjegyezhetetlenek.

Figyelt kérdés
a jegyzet használhatatlan, mert minden órán majdnem ugyanazt mondja el, nem haladunk vmi nagyon. az idősebbek azt mondják, h vizsgázzunk le nála októberig, mert utána megy nyugdijba, és jön egy sokkal durvább, de nem tudom elképzelni, h mi lehet ennél durvább. tanács? nem is merek kimenni a vizsgára :(
2012. ápr. 17. 14:09
 1/3 anonim válasza:
100%

Ha ilyen bizonytalanul állsz hozzá, nem is fog sikerülni.

Tanulj meg mindent, amit tudsz és állj elé határozottan. Előző félévben egyik szóbelimen a tanszékvezetőnél vizsgáztam, aki hajlamos eléggé megalázni az embert. Nem volt 100%-os a tudásom, de amit tudtam, magabiztosan adtam elő. Egyik részénél tudtam, hogy hogyan szerepel az adott tény a kötelezőben. A tanár váltig állította, hogy tévedek. Én meg nem hagytam magam és megnézettem vele. Végül nekem lett igazam. Igaz, csak hármast kaptam, de ezt sikerélményként tudtam be. :)

Az ilyen tanárok megszokták, hogy félnek tőlük. Ha határozott vagy a tudásoddal imponál és merj vitatkozni, ha nem értesz egyet. Persze ehhez nagyon stabil tudás kell. A bizonytalan embereket lenyelik keresztben. Olyan anyag nincs, amit nem lehet megtanulni. Ha időben nekiállsz és szorgalmasan végigrágod magad rajta menni fog. Még van időd.

Egyébként is a bölcsészek hajlamosak túldrámázni bizonyos szituációkat.

Ha nyugdíjas korú, előfordulhat hogy makacs is és szereti a dolgokat úgy hallani, ahogyan ő elmondta. Itt hasznos a jegyzet.

2012. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
fúú, köszi :) igyekszek majd tanulni, csak még millió más dologgal is foglalkozok, meg 8-9 vizsgám van 1 szemeszterben :( de igyekszek majd tanulni, csak még suli közben is szeminariumi munka, prezentació, beszámolóm, apám töke... ááááá :S
2012. ápr. 17. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nem speciálisan bölcsészek problémája. Nekem például analízisből volt egy ilyen félévem. Analízisben az a nagy szerencse, hogy van benne valami jól követhető logika és ha egyszer valamilyen rendszerezett módon megértem, akkor már komoly esélyem van a legborzasztóbb vizsgán is.

Történelemből viszont volt olyan vizsgám, ahol a vizsga beugrója az volt, hogy a korszak összes pápájának, NRB-császárának és angol királyának az uralkodási ideje és születési/halálozási ideje kellett. 40 uralkodót adott, az adataik értéke 160 pont. Ha elértük a 120 pontot, akkor mehettünk szóbelire. Ide hiába vezetsz be rendszerezést, nem lehet mást tenni, csak értelmetlenül bemagolni. Nem ért semmit a reklamáció, kinevettek érte minket ("mit szólnának akkor, ha...").

Ha valaki eljutott a szóbelire, akkor sem volt semmi biztos, mert ott sem a lényeget kérdezte. Forrásokat idézett és meg kellett mondani mikor keletkeztek, ki a szerzőjük, majd erről kellett neki cseverészni. A korszak forrásanyaga elég terjedelmes ahhoz, hogy a felismerésbe ne csússzon be hiba. Nem állítom, hogy adott időráfordítással nem lehet megtanulni. Ellenben nekünk 4,5 hónapunk volt, a források darabszámra olyan 4000 körül lehettek. Ez 10 perc/forrás időráfordítással (mellette másik 1X tantárgy dolgai) több, mint a vizsgaidőszak és mit ér 10 perc egy forrás áttanulmányozására, megismerésére?

Ezek az érveink sem hatottak.

A tanár nyugdíjazására nem számíthattunk és nem hittük, hogy ennél van rosszabb. Nem maradt más, mint próbálkozni (ebben az esetben a puska szerintem elfogadható), majd a szóbelin is átverekedni magunkat. Azt hiszem 6-7 ember jutott át. Utána megint reklamációk, nyílt levelek, majd éles "hadiállapot" alakult ki köztünk és az egyetem között (jó édes HÖK az intézmény mellé állt...). Az lett a vége, hogy amikor a következő félévben jött a tantárgyból a vizsga, egy független bizottság előtt vizsgázhattunk. Érdekes módon nem volt a beugróban életrajzi adat, a felismerendő forrásoknak a jegyzékét előzetesen közre kellett adnia az oktatónak (nem volt elég a 7 oldalas irodalomjegyzék, hogy ami azokban van az kell), így maradt 150-160 konkrét forrás. Végeredményben pedig mindenki átment.


Ezekre hivatkozva az a tanácsom, hogy fogjatok össze és ne adjátok fel, követeljetek értelmes vizsgát. Értelmes vizsga az, ahol a követelmények előre meg vannak adva (pl.: van egy tételjegyzék vagy tematika, megvannak a kötelező irodalmak, stb.). Ne engedjétek, hogy a HÖK vagy valami hasonló destruktív szervezet megbontsa az összefogást. Nálunk azok is csatlakoztak a követeléseinkhez, akik elsőre átmentek a vizsgán!


Utólagos megjegyzés: a követeléseink megfogalmazásakor nyomásgyakorlásnak előszedtük az oktatóink által annak idején teljesített vizsgák követelményeit. Mondják ők, hogy "ilyen-olyan kemény" meg hasonló, de amikor letettük az asztalra (pontosabban beszkennelve köremailban elküldtük minden érintettnek) volt ám nagy csodálkozás... Azok a híres-hírhedt nehézségű vizsgák... de nem akarom újra megnyitni a frontot.

Tehát: ha a kudarc tömeges, fogjatok össze.

2012. ápr. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!