Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Egy nagy trauma okozhat...

Egy nagy trauma okozhat szűnni nem akaró alvásparalízist, ami teljesen felőröl?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve, hogy szeretett nagyim meghalt. Súlyos betegségben, viszonylag fiatalon(60 évesen) halt meg. Túlzás nélkül mondom, hogy a szemem láttára sorvadt el, 2 hónap alatt. A halálát már feldolgoztam, felfogtam, hogy elment, és soha nem jön vissza. Nem lebeg ott a mindennapjaimban a gondolat, hogy nincs többé. Persze sokszor eszembe jut, olykor sírok is miatta, de ez nagyon ritka. Viszont azt a látványt nem bírom kiverni a fejemből, ahogy a mozdulatlan, még meleg és falfehér teste ott fekszik a kórházi ágyon, és én fogom a kezét. Ez a kép egyszerűen beleégett az agyamba, és nem akar távozni. Azóta vannak ilyen álmaim. Eleinte csak arra ébredtem, hogy nem tudom mozgatni se a fejem, se a végtagjaimat, egyedül a szemeim mozogtak. Aztán jött az, hogy árnyakat is láttam, akik engem figyelnek, később már beszéltek is hozzám. Ilyenkor mindig kiabálni akarok, de se hang, de még csak levegőt sem tudtam kicsikarni magamból. Mindig úgy érzem, hogy valami ül rajtam, és majd megfojt. Aztán volt olyan is, kb 2 hónapja, hogy láttam magamat, és a mellettem alvó páromat. Mintha a plafonról bámultam volna magunkat. Aztán amikor felébredtem, akkor olyan érzésem volt, mint amikor az ember azt álmodja, hogy zuhan, és hirtelen megrándul a teste. Aztán most 2 hónapig csend volt, de tegnap éjjel megint. Azt álmodtam, hogy szintén bámulom magamat a plafonról(most egyedül aludtam, párom dolgozott), és arra keltem, hogy a saját szemembe nézek...

Tudom, hogy ez mind baromságnak hangzik, de engem teljesen kikészítenek ezek az álmaim. Egyszerűen bármennyire küzdök ellene, 2-3 havonta mindig visszatér. Már azon gondolkodtam, hogy felkeresek ezzel egy orvost. Az lenne a kérdésem, hogy van valaki, akinek hasonló alvásparalízisei vannak? És szerintetek ezen csak orvos segíthet? Kérek mindenkit, hogy ne hozzák a "szkeptikust" ennél a kérdésnél, mert ez igenis komoly, és szeretnék végre meggyógyulni, ha lehet így mondani.

Köszönöm!

22/N



2012. okt. 25. 15:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*arra keltem, hogy a saját szemembe nézek


Ezt úgy értsétek, hogy álmomban az ágyon fekvő énem a plafonon lebegő énem szemébe nézett, és erre riadtam fel.

2012. okt. 25. 15:54
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, durva, amiket írsz. Én is sűrűn szenvedek alvásparalízistől már gyerekkorom óta. Nekem mindig akkor vannak ilyen szakaszaim, mikor lelki gondokkal, megoldatlan problémákkal küzdök. Nekem az szokott lenni, hogy hirtelen felébredek és azt érzem, hogy valaki fenyeget, valaki jelen van, aki nagyon-nagyon rosszat akar nekem. Van olyan, hogy ránézek egy fotelbe dobott plédre és mindenfélét belelátok... Én tudom, hogy ezt csak úgy lehetne megszüntetni nálam, ha megoldódnának a gondjaim, de sajnos erre most esélyem sincs.


26 N

2012. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes, az én mamám is hasonló körülmények között halt meg. Kiderült, rákos, meg is műtötték és 4 hónapig teljesen fitt maradt, aztán agyvérzést kapott és, lényegében ugynúgy mint neked, 2 teljes hónap alatt ment el. Még kisgimnazista voltam, de legtöbbször nekem kellett otthon maradnom vele, mert pont akkor derült ki anyuról is, hogy műteni kell, apu meg dolgozott, más nem maradt, aki otthon maradjon gondozni. Eddigi életem legnehezebb 2 hónapja volt.

Én pár nappal a halála előtt is tapasztaltam furcsa dolgokat: a szoba, ahol feküdt irreálisan hideg volt. (pedig július volt, őrült hőség), borsódzott a hátad, éreztél bizonyos fura jelenlétet.

Volt bent egy szék is, amiren néha a mama rá-rá pislantott, amikor nem ült ott senki. Néha pedig hallottuk, ahogy a szék nyekereg (mintha valaki ülne rajta és mozgolódna). A halála után ez megszűnt, a szoba ugyanolyan fülledt lett, mint a többi, nem volt az a fura érzés sem. (De nem rossz, negatív, félelmet keltő érzésre kell gondolni. Visszagondolva lehet ijesztő, de az a jelenlét nyugató volt!)

Pár hónapra rá éjjel ébredtem és egy árnyalakot láttam az ajtóban ácsorogni. Ugyanúgy csak nyugalmat éreztem, mint anno, egyáltalán nem féltem. Majd elvitt magával a mama szobájába valamiért, de erre már nem emlékszem.

2012. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Nekem is soxor volt egy időben, utánaolvastam és azt javasolták az írásban, h imádkozzunk lefekvés előtt, akkor nem fog előjönni. Nem vagyok vallásos, de ha hiszitek, ha nem, segített! Én is csak ezt tudom javasolni.
2012. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hű, tényleg kemény. Egyszer régebben, amikor ismerkedtem a témával, erre külön felhívták a figyelmem, hogy kerüljem a szemkontaktust. Tulajdonképpen te irányítasz, az fog történni, amit te szeretnél, de nagyon fontos, hogy ne félj.


Nekem is volt alvásparalízisem évekig. Akkor szűnt meg, amikor ráéreztem, hogy én irányítok.

2012. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért látom más is átél durva dolgokat. :S Az a baj velem, hogy én nem tudom irányítani. És fogalmam sincs, hogy miért. Olyan, mintha nem csak a testem lenne lebénulva olyankor, hanem a tudatom is. Volt olyan, hogy erősen arra koncentráltam, hogy felébredjek, de nem ment. Tudtam, hogy álmodok ez, még ha ébren is vagyok félig, de mégsem tudtam kezelni a helyzetet. Sok gondom-bajom van, de szerintem nem normális, hogy így jönnek ki rajtam. Sokszor úgy fekszem le aludni, hogy nem merek elaludni, előre félek, hogy legközelebb mit fogok álmodni. :(
2012. okt. 25. 19:07
 7/11 anonim válasza:
Én is szoktam régebben képzelődni, mint például azthiszem alvás közben valaki figyel, de rájöttem hogy ez hülyeség. Felkapcsolom a villanyt és minden rendben. Valami viccesre és jóra gondoltam, és nekem teljesen elmúlt már. Nagyon jól alszok és általába szépeket álmodok azóta.
2012. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
És még valami semmi okod nincs a félelemre az a valami nem tud ártani neked.
2012. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is régen sokszor előfordult ,igazából rájöttem ,hogy az alvás előtti félelmem ettől az állapottól váltotta ki többször is ezt. Mivel a tudat olyankor ébren van emlékezni fogsz erre ha akarsz: Szembe kell nézned velük, legyen bármilyen félelmetes is a helyzet ,tudnod kell ,hogy ez az agyad műve, és ilyenkor az ember legbelső félelmei vetülnek ki. De azt is tudnod kell ,hogy az agyad soha semmilyen körülmény között nem fog a tested ellen fordulni ,szóval fizikai károsodás semmiképp nem fog érni ez miatt. Így talán könnyebben letudod majd győzni ezt az állapotot.
2012. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "szerencsére" nem voltak ilyen durva dolgok, én csak sokáig mindenbe beleképzeltem mindent és képtelen voltam egyedül aludni...nekem az vált be, hogy világos van a szobámban éjjel is. Redőny félig felhúzva, minimum! Azóta sem tudok aludni sötétben...sokszor a laptop előtt alszom el, mert berakok egy filmet...talán segít neked is..valahogy a világos biztonságot ad nekem. Próbálj ne erre gondolni elalvás előtt..tudom, könnyű mondani :(
2012. nov. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!