Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Elegem van. Tobb mint 5 eve...

Elegem van. Tobb mint 5 eve nem aludtam sotetben,2x-3x probaltam es szornyu kovetkezmenye volt. Hol talalok valakit aki segitene?

Figyelt kérdés

- Minden segitseget elore is koszonok.

Erdemtelen kommentelok ne is koptassatok a billentyuzetet, inkabb csinaljatok valami hasznosabbat abban a par percben amig potyognetek. -


Felek a sotetben ez teny. Gyerekkent is feltem, aztan egy ideig sikerult kordaban tartani aztan tinikent ujra elojott es azota kerulom a sotetseget...


3x probaltam meg evek ota sotetben aludni... leszoktati magam fokozatosan eleinte a fenyrol, de iszonyat volt. Mindg megigerem magamnak hogy nem probalkozom vele tobbet, mert senkinek se art hogy enyhe fenyben alszom, de neha annyira kivannam hogy rendesen aludjak mert elelvasnal neha zavar a kicsi feny is, sotetben viszont parazom... 22-es csapdaja...


1. alkalommal amikor leszokni probaltam akkor fokozatosan csokkentettem a fenyt naprol napra lassan. Alvasparalizis ahogy a nagy konyvben meg van irva. Roviden tomoren, sotet alak felemhajolva nez, keptelen vagyok mozogni csak a szemem mozog aztan hirtelen sikerul szabadulni a mozdulatlansag fogsagabol kislampa agy mellett felkapcsol. Hideg kiver...


2. hugommal sotetben. O nem tud fenyben aludni. Mellettem aludt egy ideig fogta a kezem megnyugtatasnak. Megjegyzes mar 21 voltam o meg 19. Aztan kez ejjel elenged alvas. Altalaban okes vagyok ha mas is van a szobaban vagy tobben vagyunk es nins total sotet. Ha tobben vagyunk lehetett regen kicsit sotetebb mint egyedul, de mar nem birnam. Aztan ejjel oldalt fekudtem. Fulemet kirazza a hideg, az szor felall azon az oldalon e fulem korul ami felfele van ahogy egy demoni noi hang azt mondja nekem "Nekem te nem..." Hirtelen megfordulok nem fejezi be, de az agyamban tudom hogy azt akarta mondani "Nekem te nem parancsolhatsz" Sziv felporog, hugomat keltem, lampa kicsit felkapcsol, megprobal lenyugtatni, fuggony elhuz kinti feny beenged igy alszunk tovabb... ujra felhomalyban a kezemet fogja...


3. tegnap ejjel. Nem is volt sotet. Csak sotetebb mint ahogy szoktam. Probalkoztam volna ujra a fenyero csokkentesevel de mar az elejen elbukott. Alom. Nincs egy lampa se felkapcsolva a hazban pedig a folyoson hagytam egy kis fenyt. Nem ertem. Nem orulok neki de okes vagyok. Viszont elfog egy kellemetlen erzes. Nem mint amikor felek a valosagban a sotetben de olyan nyomaszto hogy inkabb fel akarom kapcsolni a lampat. Kozben mintha horkolo hagot hallok a fejem mogul a karosszek felol... lehet en voltam am? Fel akarok kelni felkapcsolni a lampat. A testem nem mozdult es azonnal mint akinek epilepszias rohama van, talan az erolkodestol remegni kezdek de nagyon durvan. A torzsem megfeszul es razkodik es ez kisugarzik a vegtagokba is... Kellemetlen, de nem faj ahogy erolkodom a megmozdulasert. Hallom a horkolast. Aztan hirtelen meg tudok mozdulni, felpattanok es felkapcsolom a lampat...


Valoszinuleg megyek majd alvasmegfigyelesre belgyogyaszatra ha otthon leszek...

Aki bennevan az ezoteriaban az mit tud erre mondani?

Ki tudna nekem erdemlegesen segiteni?


Voltak meg velem fura dolgok, lattam altalam nem ismert elhunyt rokon szellemet, voltam klinikai halal allapotaban, sokmindent megerzek, igazabol tudomanyos beallitottsagu lennek, de ezeket a dolgokat mar nem tudom megcafolni, vagyis nem mindet...

Van elkepzelesem ezekrol a dolgokrol...

De nem mentem bele sose nagyon a temaba mert tartok az olyan "eroktol" amit nem ertunk es nem uralunk teljes mertekben...


- Minden segitseget elore is koszonok.

Erdemtelen kommentelok ne is koptassatok a billentyuzetet, inkabb csinaljatok valami hasznosabbat abban a par percben amig potyognetek. -



2013. febr. 6. 10:10
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

"egy demoni noi hang azt mondja nekem "Nekem te nem...""


Ez egy tipikus hipnagóg halucináció. Elalvás előtti percekben fordul elő, és nagyon valóságos hangérzetet kelt, mintha valóban hallaná az ember. Én is először megijedtem, de ma már inkább szórakoztat, szinte már irányítani is tudom néha. :D


Az alvásparalízis sajnos tényleg ijesztő, bár nekem még nem volt. Viszont semmi más, csak ijesztő. :)


A többi tünetednek lehetnek pszichés okai, egyfajta kényszerképzet. Gyerekeknél szinte kötelező, de ha ennyi idős korodban is megmaradt, akkor nem szabad félvállról venni, érdemes szakembert keresni, pl. egy pszichológust.

Az ezotériától meg óva intelek, mert valódi segítség helyett csak erősíteni fogja a kényszerképzeteket, és csak ront a helyzeten.

2013. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Problem? válasza:
72%
Éjjeli lámpát használj aminek alig van fénye.
2013. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz, nem kell aggódni, és főképp nem kell ezoterikus dolgokat, misztikus magyarázatokat keresni a dologra.

Biztos vagyok benne, hogy egy pszichiáter viszonylag egyszerűen segítene ezen, szerintem próbálkozz meg vele.


Alvásparalízisem egyébként nekem is sokszor volt, ma már leginkább szórakoztat. Sokaknál előfordul ilyenkor hallucináció, úgy tűnik, nálad is.

2013. febr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Igazabol mindket reszen szerettem volna elindulni, tudomanyos es ezoterikus oldalon is.

Viszont ugy voltam vele amire nem vagyok hajlando az az hogy gyogyszert szedjek ra - ami lehet am segitene, de nem akarok fuggo lenni es gyogyszerrel mukodni- vagy vmi szeanszba kizart hogy belemenjek - ami megint lehet erdekes lenne, de csak kiakasztana vszeg.

Akkor megint ott vagyok ahol a part szakad.


Pszichologussal beszelgetes segitene? Nem tudom...


Kislampas megoldas koszonom, de pont ez az amitol szeretnek megszabadulni... most igy mukodom... De mi van ha lesz baratom, ferjem? Nem kenyszerithetem ra hogy egesz eleteben lampafeny mellett aludjon a szerecsetlen...

Meg nah nem is egeszseges.


Amugy koszonom hogy ilyen normalis hangnemben tudtok irni, meg ha nem is kedvelitek az ezo dolgokat, ez igazan rendes toletek.

2013. febr. 6. 10:47
 5/42 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszem hogy gyógyszert kellene szedned erre. A pszichológus megpróbálja a te segítségeddel, tehát közösen, együtt megfejteni hogy miért félsz a sötétben. Mindenképp hasznos lenne elmenned néhány alkalommal egy ilyen "beszélgetésre". Ártani nem árt az biztos. Meg kell tudnod hogy miért alakult ki benned rettegés a sötétséggel szemben. (Valószínű gyerekkorodban szerezted és nem nőttél ki belőle. Ennek az okára kell fényt deríteni, hogy miért?) Szinte minden kisgyerek fél a sötétben, aztán elmúlik...


Szóval én a pszichológust javaslom, ő, később, tovább tud küldeni, esetleg tudja hogy hova, kihez, milyen szakemberhez, milyen területre lenne érdemes fordulnod. Az ezotériát én sem javaslom.

2013. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
Ez bizony /nem sötétben alvás/ baj. [link]
2013. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nálad ezek a tapasztalataid a félelmeidből táplálkoznak, azok generálják ezeket.Előre bocsátom, nem vagyok szkeptikus, pontosan tudom, miről írsz, mert velem is történtek hasonló esetek éveken keresztül, ennél durvább esetet is átéltem, ráadásul én úgy, hogy nekem nem a félelmem volt az oka.Nálam inkább az egyedüllét játszhatott volna szerepet, mintha "valami" arra várt volna, hogy egyedül legyek a szobában...szóval, gondolhatod!De miután rájöttem arra mi fán teremnek az ilyen élmények és hogy valójában sosem eshet fizikai bántódásom, így ebbe belenyugodtam és nem paráztattam feleslegesen magam.A legjobb, amit javasolhatok, hogy vedd be a leszarom tablettát és ne törődj ezekkel a dolgokkal, akkor megritkulnak.És ne aludj világosban, mert nem egészséges!Van olyan hormon, ami csak sötétben képződik és fontos a szervezetnek.

Egyébként fontos lenne tudni, pontosan miből ered a félelmed?Ha konkrétan a sötéttől félsz, akkor ez kicsit megfoghatatlan, hiszen a sötétben sok minden lehet(a fantázia számára).És hogy az agyad jobban beazonosítsa félelmed tárgyát, így testet, hangot adhat neki, így a sötétségtől való félelemből könnyen kreál a fantázia horkoló, vagy bármilyen más, kellemetlenkedő démont is.De ettől függetlenül lehet az igazi is...Tudom, ezzel nem nyugtatlak meg, de ez van.Nekem igazihoz volt szerencsésem.Csak én akkor még nem féltem.

2013. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

melatonin termelodik a sotetben a corpus pinealeban azaz tobozmirigyben, igen, tudom hogy nem jo a feny.


az egyedullet nekem is megvan, mintha csak arra varna valami hogy egyedul legyek a sotetben. ettol az erzestol felek, igy az arnyak is megrsmisztenek.

egyebirant tegnap bevettem a leszarom tablettat azert se kapcsoltam vissza a lampat azonnal de nezd meg mi tortent... pedig ugy voltam vele leszarom, bajom nem eshet. "sose tudnak ugymond kozel jonni es bantani" ok volt mar rajtam lila folt, karcolas, seb de sztem azt napkozben szereztem vagy elaludtam a karom...

de felek az egesz gondolattol a sotetsegtol most megint annyira hogy inkabb ne kockaztassam meg a sotetben alvast...


ez a rangatodzas ez nagyon kellemetlen volt...

allitolag csinaltam mar almomban is, majd megkerdezem mennyire es hogyan...

2013. febr. 6. 13:08
 9/42 anonim ***** válasza:
40%

"mintha csak arra varna valami hogy egyedul legyek a sotetben"


Ezek szerintem kényszeres gondolatok. (Hasonló, mint a kényszeres cselekvés, pl. Monk). Nehéz leküzdeni, bár nem lehetetlen. Mindenképpen pszichológust javaslok, mert akár életed végéig is megkeserítheti a mindennapjaidat.

2013. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Nem igazan komalom am a pszichomokusokat.

Egyszer egy ismeros pszichologus pszichologus ismerosevel leveleztem amikor depis voltam aztan egyszer csak ignoralnk kezdett.

Azt a not meg felrugnam am basszus xD annyi gerinc se volt benne hogy szoljon hogy bocsanat de nem erek ra viszont vannak ifjusagsegito csoportok nezz be oda, lehet segitene! Nah mindegy... unprofessional p.csa.


Ismeros volt Csernusnal, nah arra en is kivancsi lennek. :) Vajon o ert ilyenekhez. Meg mondjuk nekem is van egy megmondos bunko stilusom amit a tarsadalomban el tudok nyomni hogy szalonkepes legyek, de vele szivesen beszelgetnek ugy xD meg masrol amugy is akartam dumalni csak ugy kibeszelni, vannak mas defektjeim is, nem olyan veszesek nem zavarnak annyi vizet mint ez az alvasos hiszti...

2013. febr. 6. 13:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!