Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szellemi kimerültség okozhat...

Szellemi kimerültség okozhat hallucinációt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, jó kategóriában van-e a kérdés, de nem tudtam, hová írjam.


Pár hete furcsa jelenségeket tapasztaltam elalvás előtt.

Nagyon fáradt voltam, szinte bezuhantam az ágyba. Már épp elaludtam volna, amikor azt éreztem, valami húzza le rólam a takarót. Elkezdtem rugdalózni, kapálózni, nagyon megijedtem. Hirtelen valaminek nekiütközött a lábam a takaróban. (Nem volt felgyűrődve a takaró vége.)Fogalmam sincs, minek. Ezután egyszerre megszűnt a rossz érzés. Kiforgattam a takarómat, vajon mibe rúgtam bele, de semmit sem láttam ott, így visszabújtam aludni.

Egy nappal később hasonló jelenséget tapasztaltam, akkor valami emelgette felettem a takarót.

A szobámban félhomály van éjszaka is, ami egyrészt jó, mert könnyen kitalálok, ha a konyhába/fürdőszobába igyekszem, nem kell villanyt oltanom.

Másrészt viszont néha nyomasztó tud lenni, hogy csak a tárgya körvonalát látom. Többször is ijedtem már meg hétköznapi tárgyaktól, amik nem a szokott helyükön voltak/furcsa alakokat formáztak.

A következő esetben azonban nem erről van szó. Először fekete árnyékokat láttam felbukkanni az ágyam végén, utána pedig egy halott lány arcát az ágyam mellett egy pillanatra. Nem volt valami bizalomgerjesztő látvány.


Nem élek tudatmódosító szerekkel, nem szedek gyógyszereket valamint nem szenvedek semmi pszichikai betegségben.



Pusztán a kimerültség okozhat ilyen élethű hallucinációkat?



2013. máj. 8. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Okozhat ilyent a kimerültség, vagy a fáradtság. Főleg akkor, ha hiszel az ilyen ökörségekben.
2013. máj. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Rorschach. válasza:
100%

Az eredeti kérdésre nem tudok kielégíti választ adni, azonban felkeltette a figyelmemet az, hogy ezek a jelenségek mindig elalvás előtt történnek, igaz?


Számomra azonnal az úgynevezett alvásparalízis jutott eszembe. Az alvás előtt, vagy éppenséggel az éjszaka közepén az alvásból felébredve szokták tapasztalni. Bénultság, pánikszerű félelem és egy olyan intenzív, negatív érzéssel társítva, hogy valaki figyel, avagy ott van a szobában... avagy, mint a te esetedben, hallucinációk is előfordulhatnak, bármiféle bizarr lényről.


Az első dolog, amit tudatosíts magadba, hogy ez csak rettentően realisztikus álom, és egy nem-mellesleg ártalmatlan jelenség. Semmi bajod nem fog ebből adódni, mindattól független, hogy rémisztő érzés és/vagy látvány.


Túl sok leírást most magamtól nem adnék, hiszen nálam jóval okosabb emberek elég szép cikkeket írtak erről. Posztom végére bemásolok néhányat Neked.

Inkább a "kezeléséről" ejtenék pár szót.


- Első sorban az, ha a hátadon alszol, csupán ez önmagában előidézhet egy ilyen élményt

- Intenzív stressz, avagy hirtelen változások az életedben is előidézhetik

- Alkoholfogyasztás, de mivel azt mondtad, hogy nem élsz ilyenekkel, így ez kizárhatjuk


De mégis mit tehetnél azért, hogy mindezt elkerüld?

- Figyelj oda, hogy elegendő, rendszeres alvást biztosíts magadnak, kerüld a késői elalvást

- Nézz utána! Ha elegendő háttértudással rendelkezel, legközelebb nem fog váratlanul érni a jelenség

- Stresszmentesítés!


De mi van akkor, ha nem tudod elkerülni?

- Tudatosság! Lélegezz mélyeket, relaxálj, és tudatosítsd magadban, ami éppen történik veled. Próbáld meg a fejedben megfordítani az egészet, ha van elég jó képzelőerőd, csempéssz bele egy kis humort. Rajzolj a kislány arcára egy bajuszt, vagy seprűvel kergesd el az árnyakat, bármi ami hat...:) Próbáld meg élvezni, de ugyanakkor tudd, hogy a jelenség rövid életű.


Oldalak, ahonnan sokat lehet az alvásparalízisről tanulni:


[link]


[link]


[link]


[link]


Remélem segíthettem. :] Sok sikert!

2013. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Rorschach. válasza:
71%

Első!

Nem marhaság, csupán a kifürkészhetetlen agyunk egyik sajátos mellékterméke. Ha nincs elegendő háttér információd, attól még ne ítéld el a helyzetet! Tudod, a bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka. :]

Üdvözletem

2013. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 eNerdzsy ***** válasza:
100%

Az alap kérdésnél maradva, igen.

Szinte törvényszerű, hogy valaki el kezd hallucinálni, ha nem alszik (36-48 óra). Attól függ, hogy ki mennyire hajlamos a dologra.

Ez annyira komoly dolog, hogy már néhány nap nem alvás is visszafordíthatatlan pszichés károkat tud okozni egy ember egész életére.

2013. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 brigivagyok válasza:
honnan veszed, hogy halott az a csaj?
2013. máj. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Régebben sokat olvastam az alvásparalízisről, mert érdekelt a téma. A leírtak alapján azonban valami sokkal rémisztőbbet képzeltem. Ugyanis én tudtam mozdulni, a bénultság nem annyira fizikailag, mint agyilag, úgymond rémület és kisebb sokkhatás formában jelentkezett.


Kedves Brigi!

Abból gondolom, hogy a lány halott volt, mivel egy véres és szétroncsolódott arcot láttam.

2013. máj. 8. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt egy esetem, nagyon fáradtan mentem hazafelé kocsival már hajnal lehetett mikor a sötétben hírtelen egy embert láttam az út közepén, h ne üssem el hírtelen elrántottam a kormányt és majdnem az ellenkező oldalon az árokba mentem, természetesen az úton senki sem volt
2013. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Rorschach. válasza:
100%
Utánam szóló is jót írt. Gondolom az alvásparalízisen belül is vannak megkülönböztetendő fajta jelenségek, szóval tulajdonképpen kire hogy hat, bár ennyire már nem vagyok benne a témában. :c Mindenesetre, így vagy úgy, de egy kis extra alvás lehet rögvest likvidálná a problémádat. :)
2013. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre a válasz: IGEN okozhat. Az biztos, hogy szellemek nem léteznek, tehát valami hallucináció a jelenség oka, talán kimerültségtől..
2013. máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!