Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit javasoltok "elegem van...

Mit javasoltok "elegem van már a gyereknevelésből" erre az érzésre?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van már, tiszta idegbeteg vagyok. türelmem már nulla.... Idegességemben kidobnám az ablakon (tudom most sok szülő megvet emiatt a kijelentésen miatt, de valljuk be sokan így érzünk is, még ha nem is mondjuk ki!!)

Elegem van, hogy minden reggel küszködéssel, meg sírással kezdődik, aztán napközben is folytatódik. Hagyom küszködni, nyígni, sírni, mert már nem érdekel, semmit se tegyek mellette? Szaladjon a ház? Ne is fésülködjek csak állandóan vele foglalkozzak? Az etetés meg megint egy külön idegbaj, hol szépen eszik, hol meg csak nyíg, szenved, nem akar enni.... (fél éves múlt) Mit lehet ilyenkor tenni?? Mi az eget csináljak, mert már nem bírom! Teljesen kész vagyok idegileg! MÁr az is megfordult a fejemben, hogy minek kellett nekem gyerek.... Teljesen el vagyok keseredve :(



2013. ápr. 4. 12:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
36%

Hu,és még azt hittem nekem nincs türelmem.

Bocsi ha nem lesz kedvedre való a válaszom,de a helyedben keresnék egy pszichológust.

Nekem a fiam a kezdetektől sírós,és nagyon sok problémám volt szinte mindennel mert első baba,de azért én nem gondoltam olyanokra mint te.

Sajnálom a babádat.

2013. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%

Az "ablakon kidobni" részen kívül én is éreztem már így. Volt, hogy hagytam nyűglődni mert már mindent kipróbáltam, de semmi nem volt jó neki.

Az etetésen is sokszor felhúztam magam, pedig mindenki elmondta hogy ha éhes a gyerek, akkor eszik. És így is van: azóta ha nem eszik rendesen, akkor elpakolok. Aztán pár óra múlva kap újra, akkor megeszi szépen. Az étel nem játék. Persze ha gondok vannak a súlyával, akkor ezt nem lehet megtenni.


A másik, hogy eljárok szórakozni. Egy ideig nem mentem, mert megszóltak érte, de most már nem érdekel. 1-2 hetente pénteken a barátnőimmel megyek koktélozni, moziba, vagy csak egyedül sétálni, vásárolni. Ez olyan 4-5 óra, nem hiszem hogy ettől lesz lelki sérült a gyerek.


A férjed mennyit segít be? este van egy kis időd nyugodtan lezuhanyozni, hajat mosni, olvasni, pihenni? Nekem ez is sokat segít.

2013. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
18%
Orvosi eset vagy, jól mondja az elsö!
2013. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%
Kérj segítséget barátnőtől, anyukától anyóstól, néhány napig ha veletek lesznek segítenek a baba körül, feltöltődsz. Szedj magneb6-ot, egyébként miért sír egész nap? Fáj a hasa? Jön a foga? Derítsd ki mi baja, lehet utána egy csapásra megjavul. Elmondanám az én fiamnál igen csak nem kell sírósabb baba egy nap legalább 5 órát sírt látszólag ok nélkül, én is kiborultam. De hagytam a házat a fenébe, és állandóan vele foglalkoztam, 100 orvoshoz elvittem, hogy mondják meg miért sír ennyit! Kiderült a gyomrával van gond, refluxos marja a sav a nyelőcsövét, torkát. Kapott rá antireflux tápot és azóta sokkal jobb a helyzet!!
2013. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%
Találj egy olyan pontot, ami mindkettőtöknek jó. Pl. vedd az öledbe, ringatózzatok a fotelban, ha az idő engedi sétáljatok. Hagyd a francba a háztartást! Nem az a legfontosabb (van, hogy mondom a páromnak, ma azt eszünk amit találunk, mert nyűgös volt a legény). Lehet, hogy most valami nem stimmel a babádnál. Mocorog a foga, időváltozás van, vagy csak szimplán szar kedve van. Ne akadj ki, mert azt ő is megérzi és még ramatyabbul lesztek. Próbálkozhatsz pihifotellel, babakocsival a lakásba, játszószőnyeggel..valami csak bejön?
2013. ápr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Jégtánc ***** válasza:
61%
Babád megérzi ha te feszült vagy.Végy nagy levegőt.Igenis szaladjon a ház.Nem ráér? Ha elaludt a babád aludj te is.Komolyan xard le a háztartást.Próbálj a babára hangolódni.Hidd el ahogy megérzi hogy nyugodt vagy,ő is teljesen más lesz.
2013. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

Bátor vagy, hogy mindezt így ide le merted írni :) majd fogod kapni a "minek kellett neked gyerek?" "ezt vállaltad" kezdetű szövegeket...

Gondolom nem minden napotok ilyen, csak most kicsit besokalltál, és jó volt ezt kiírni magadból.

Én megértelek, mert tudom, hogy nem gondolod komolyan amiket leírtál, de az ideg, a türelmetlenség főleg a kialvatlanság és fáradtság hoz ilyen gondolatokat. Aki még nem volt így egy percig sem, annak angyali jó babája lehet, aki sosem sír, vagy csak nyüsszög és átalussza az éjszakát.


Nekem mindkettőben volt/van részem, és nekem is voltak ilyen pillanataim, mint neked. Na, jó, azért az ablakon nem akartam kidobni :) de konkrétan kironhantam volna a világból. És pont ekkor jött öcsém meg anyukám, velük sem tudtam normálisan beszélni, csak öcsémnek annyit mondtam, hogy gyere el velem vásárolni. Elmentünk a közeli bev. kp-ba, nézelődtünk, vásároltunk, kb. 1,5 órát voltunk távol, pont elég volt (persze a párom dolgozott napközben).


Szóval az én tapasztalatom, hogy a kikapcs a jó megoldás erre, illetve az, hogy a baba érzi és tudja, hogy milyen a lelki állapotod. Ez egy ördögi kör. Ha ideges, feszült vagy, a baba is az, és minél többet sír, te annál feszültebb leszel... tudom, nehéz de valahogy kapcsolódj ki.

Segítség? Párod? nagyszülők?

Én koktélozni mentem el két barátnőmmel egyik este, nagyon nagyon jót tett.


Mondom ezt úgy, hogy két tündéri gyerkőcöm van, a 8 hónapos lányom mostanában sosem nyűglődik, elvan, meg játszunk, a 3,5 éves fiam a dackorszakát éli, de ő is szófogadó. Amikor betegen mindketten itthon vannak és nem szabadulunk ki, ráadásul én is ballábal kelek, meg ez a hüle idő is rátesz a hangulatomra... na akkor néha kiakadok... de erről nem ők tehetnek!


Próbálj meg egy kicsit lazítani és átértékelni a helyzetet, a pozitívumokat látni. Kitartás! Ja, és aludj, amikor csak lehet!

2013. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagy egyedül a problémáddal. Tudod, ha te feszült vagy, a babád is az, megérzi. Tehát nyugodj meg, igyál citromfű teát, vegyél egy nagy levegőt és puszilgasd a babádat!

Volt olyan, hogy én is ki akartam ugrani az ablakon, de az eszembe sem jutott, hogy a gyermekemet dobjam ki.

2013. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
77%
2-es vagyok: a citromfűtea nekem is segített.
2013. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Köszi azoknak a hozzászólást, akik dokihoz küldenének, és azoknak is, akik megértenek! Tudtam, hogy ki fog mindenki akadni ezen az ablakkidobáson, de nagyon mérges és ideges szoktam lenni, szét tudnám verni az egész lakást!! .... sajna ez van.

Segítségem az elejétől fogva nincs. A párom reggeltől estig dolgozik, még hétvégente is sokszor.... így magamra maradok a babával.

2013. ápr. 4. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!