Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Egy álom? Mi lehet ez szerinte...

Egy álom? Mi lehet ez szerintetek?

Figyelt kérdés

Nehéz leírni úgy hogy a dolog teljesen összefüggő legyen de igyekszem minél értelmesebben.

Az első eset 1 évvel ezelőtt volt körülbelül. Hajnal volt és én aludtam. Mélyen aludtam de még is éber voltam. Ez így borzasztó hülyén hangzik de tényleg így volt, és nem félálomról beszélek. Meleg volt a szobámba és félig kivoltam takarózva. Rövidnadrág és egy póló volt rajtam. Annyit éreztem hogy valaki a lábamat végig majd az oldalamat végig simítja majd a fülembe szuszog egyre hangosabban és én felriadok.

Ezután az eset után úgy 3-4 hónapra a falamból olyan hangok szűrődtek ki mintha valaki kaparná belülről. Íjesztő volt főleg hogy az első esetet még közel sem felejtettem el de azért arra fogtam a furcsa hangokat hogy biztos valami vezeték, vagy a csövekben esetleg patkány vagy valami bogár van.

Jött a második eset ami tegnap hajnalban történt. Szintén aludtam majd mintha ébren lettem volna de még sem voltam ébren azt éreztem hogy valaki folytogat és egyre kevesebb a levegőm a takaró rajtam elnehezül és éreztem hogy fel kell kelnem és ahogy felkeltem alvás és ébren lét között valami mély férfi hang ordibálja nekem hogy "ÉN!" Mikor felkeltem a pulzusom az egekben nagyon megijedtem. Elmondhatom magamról hogy sokat álmodok és általában emlékszem is rájuk és különbséget tudok szerintem tenni a között hogy ez álom volt e vagy valami több és biztos vagyok benne hogy több volt, de mi? Mind a két esetnél ugyanazt éreztem és kezdem őket összefüggésbe hozni..


Esküszöm hogy nem kitaláltam, nem az unalmam eredménye ez komolyan megtörtént. Szerintetek ez mi lehet?



2013. aug. 5. 12:26
 1/8 anonim válasza:
100%
hát elég érdekes. ez nem csak egy álomnak tűnik. mindenesetre sok szerencsét,nehogy roszabb legyyen.
2013. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Talán alvásparalizis, netán testen kívüli élmény.Olyankor sok furcsaságot tapasztalhat az ember.

A fal kaparászásra nem tudok mit mondani, tényleg lehet akár egér is, vagy bogár, sokan panaszkodtak már, hogy cserebogár van a falban és kapar!

2013. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kedves97 válasza:
azt hogy valaki a füledbe kiabált, lehet csak álmodtad, tudom hogy mondtad hogy tudsz külömbséget tenni de az agyad néha meg tud viccelni, esetleg nem lehet hogy nyitva volt az ablakod,mikor érezted a simítást, ez megmagyarázzná. "aludtam mégis mintha ébren lennék, a takaró elnehezül" lehet alvásparalízis hiszen ilyenkor sok ember halucinál és fél ezért lehetett a pulzusod az egekben és a hang szintén lehet a halucináció része. a falkaparás meg lehet tényleg valami bogár vagy vezeték :)
2013. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy előző életedből kisért valaki, aki nem tudott továbblépni : / Am én nemtom, nem értek az ilyen dolgokhoz.
2013. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Alvásparalízisre én is gondoltam már! Viszont ezt a testen kívüli dolgot nem igazán értem, lehetne hogy elmagyarázd?

2013. aug. 5. 16:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbálom elmagyarázni a testen kívüli élményt(saját tapasztalataimból is kiindulva).Ez sokszor alvás paralizissel kezdődik(de nem feltétlenül).

Ezután a tudatod valamennyire kiemelkedik, eltávolodik a testedtől és az érzékelésed felerősödik, valamint érzékelhetsz olyasmit is, amit éber állapotban nem .

Van úgy, hogy a kilépés nem igazán sikeres, csak olyan félig-meddig, éppen hogy eltávolodsz a fizikai tesstől, ezt is könnyen össze lehet keverni az álommal vagy alvásparalizissel, mert nagyon hasonlít egy valós élményhez, na de tulajdonképpen az is, csak nem a fizikai dimenzióban.Na, ez így lehet hogy furán hangzik, de azért remélem érthető.

2013. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kedves97 válasza:
De az is lehet hogy egy démon van a szobádba, és meg akar szállni, hisze érezted hogy a takaró nehéz szóval rajtad volt, a folytogatás pedig lehet az érzés hogy épp megszállni készül, és azért kiabálta azt hogy 'ÉN' mert átakarta venni a testedet és hogy ne kelj fel mert most Ő jön keress egy papot
2013. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SuperUrzu7 ***** válasza:

Az eset valóban többrétű lehet.


1.-Egy dolog visszaemlékezni egy álomra, de az emlékeid is az álmaid része. Ez annyit tesz, ha te igazinak véled az álmodat úgy is fogsz rá emlékezni. Nem feltétlen volt más ez az álom a többitől, csupán nagy hangsúlyt kerítettél neki és így eltérővé vált.

2.-A probléma gyökereihez való eljutás lehet a múltadban keresendő, de lehet akár jelen béli probléma is. A volt egy akár ki nem derült traumád kiskorodban, az kiválthat ilyen jellegű álmokat, ha bármi olyan történik veled, ami kötődik hozzá. De ilyen fel nem ismert trauma lehet akár a napjaidból is.

3.-Az agy egy végtelenségig bonyolult rendszer, ami mégis a lehető legegyszerűbben van összerakva. Az agy először feldolgoz, majd memorizál, végül a letárolt adatokból döntéseket hoz. Nem bonyolultabb a képlete egy számítógépnél, csupán annyi adattal dolgozik, hogy bonyolulttá válik. De nem az. Leírható akár egy matematikai számítási rendszer.

4.-A 3. paragrafusból kiindulva az agyba érkező jelek és a valóság között mérhetetlen nagy különbség van. Csak egy egyszerű példa: A valóságban nem léteznek színek. Csupán különböző hullámhosszú fénysugarak. Csupán az agy ezeket feldolgozza, majd emészthető formában megeleveníti neked. Létrehozza a színeket amelyek valójában csak az elméd kivetülései nem többek. Ergo az, hogy te mit vélsz valóságnak illetve hamisnak az nem feltétlen számottevő. Az agy könnyen megvezethet, amit esetenként szándékosan is megtesz amúgy. Álmokkal szokott jelezni olyan előre csak sejthető dolgokat, melyeket te nem veszel észre, csak ő... Vagy ilyen jel a nem tudatos bűnbánat. Ha nem érted az érzést az annak a jele, hogy az autonóm agyad jelzett. Lehet szándékosan jelezni próbál neked valamit.

5.-Valóban lehet hallucináció. Ahhoz viszont legalább részben te is hozzájárultál. Vagy tudatosan vagy tudat alatt, de vágytál valami izgalomra, félelemre. Ez a folyamat játszódik le általában a halál pillanatában is. Az agy megjeleníti azt, amit látni akarsz. Ott a mennyországot, itt az ijesztő incidenst. A szóhasználatod alapján én erre tippelnék, bár nem tudok hozzá eleget.

Összegzés: Sok, még le sem írt oka lehet annak amit tapasztaltál. Már maga az aktív tudatos alvás is okozhat ilyen lehetőséget, de te ezt cáfolni vélted így nem írtam. Sokan úgy gondolják hogy az agyban csupán ők lapulnak, de ez nagyon nagy tévedés. Rengeteg dolog amit az ember tapasztal vagy észlel az nem az ő saját akaratából születik, csupán természetesnek vesszük. Ha csak a vizelési ingerre gondolunk. Azt sem mi váltjuk ki ugye... De erről több kötetes könyvet kiadhatnánk ami még a Harry Potter-t is megszégyenítené. Hogy igazak voltak-e az álmaid az te tudod csak eldönteni, de hogy valódiak voltak-e azt még te sem tudhatod. Noha nem valószínű...

Remélem segített valamit.

2013. aug. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!