Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Létezik olyan, hogy valakit...

Létezik olyan, hogy valakit megszáll az ördög vagy egy démon?

Figyelt kérdés
Rengeteg történetet olvastam már az ördögűzésről, az ördög vagy a démonjai által megszállt emberekről, de néhol videókat is találtam. Olvastam szövegeket az 1960-as években élt Perron család történetéről, sőt sok filmet is láttam róla, köztük a most adásban lévő The Conjuringot a moziban és nagyon meggyőző volt. Oké, nem arra gondolok, hogy a megszállt ember a fehér paplan alól vért köp és Bathshiba boszorkány külsejét utánozza, de csak lehet valami valóságalapja a dolognak. Azt mondják, mindenkiben van gonosz. De azon felül, ha valaki különösen gonosz és az ördög/démonok jelenlétéhez hasonló tüneteket produkál (pl. a megszállt ember által addig nem beszélt idegen nyelv használata, gonosz tettek, öngyilkossági kísérletek és gondolatok, ölés iránti fékezhetetlen vágy, irányíthatatlanság, furcsa gondolkodásmód, ijesztő hangok kiadása, templomok kerülése, az Isten szó és a Bibliai történetek hallatára látható nyugtalanság, és a többi és a többi...), akkor lehet valami köze a gonosz lények jelenlétéhez. Én hiszek ebben a dologban, mivel ha jól belegondolunk, abszolút nem lehetetlen mint pl. vérfarkassá vagy vámpírrá változni. És ha valakit tényleg megszáll az ördög az átok vagy áldás? Képesség, hatalom vagy olyan dolog, amit tényleg minél hamarabb ki kell űzni az áldozatból? Tapasztalatokat, tanácsokat, kiűző szövegeket, egyéb ezzel kapcsolatos történeteket szívesen fogadnék, sőt szükséges is lenne. Köszönöm! Ó és majd elfelejtettem írni, hogy 23 éves vagyok és nem elmebeteg.

2013. szept. 29. 13:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
És ilyenekkel lakok egy országban...
2013. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elfelejtettem írni, hogy kíméljetek meg a bunkó, viccesnek hitt válaszoktól. Köszi.
2013. szept. 29. 13:56
 3/32 anonim ***** válasza:
80%
Én nem hiszek démonok és ördögök létezésében. Szerintem azok akiket "megszállt az ördög" színlelnek vagy bolondok.
2013. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
Akiket állítólag megszáll az ördög, azok valójában különböző elmebetegségekben szenvednek, csak a műveletlen, babonás környezetük ezt nem tudja, ezért inkább ördögűzőt hívnak pszichiáter helyett.
2013. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
Ez nem igaz :)
2013. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

Igen!

Emili Rose Ő eltudná mondani,hogy beteg volt vagy megszálta az ördög.

2013. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%

akkor a sok szkeptikusnak...

a vatikán miért tart fenn papoknak ördögűző intézményt vatikánban, ahol a papok csak komoly ajánlással(megyés püspök) vehetnek részt, és ezután ezen a területen kell tevékenykedniük?

azért mert ez egy létező dolog.

nyilván nagyon sok elmebeteg van, ezeknek ott a pszichátria, de van más is, amikor az orvosi alapú gyógyítás nem elég, akkor jön a papi segítség.

és aki a gugliból okosítja magát...ilyen dolgok nem a netre lesznek felpakolva, hanem maximum tapasztalatból fogja vki megtapasztalni...bár ha ilyen valakivel megtörténik az már nagyon rossz.

2013. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Laylah ***** válasza:
74%

7.-nek igaza van. Meg kell tudni különböztetni az elmebajt a valós megszállottságtól. De a megszállást sem úgy kell elképzelni, mint a filmeken. A gondolkodásmód, a viselkedés változik, mivel a testben nem a jogos "tulajdonosa", hanem egy ilyen lény lakozik. Hajlamosak eljátszadozni a testtel, kihasználva, hogy nem az övék. Mint mikor kölcsönveszik a kocsidat, és folyamatosan 200-al száguldoznak a traffi előtt, különböző közlekedési szabálytalanságokat hajtanak végre, és a végén te jössz ki rosszul, mert a rendszám alapján tiéd a kocsi, ergo biztosan te csináltad ezt végig.

Ugyanakkor spirituálisan fejlettebb lelkű embereknek is gondot okozhatnak ezek a lények, külső segítség nélkül nekik sem biztos, hogy menni fog a testük visszaszerzése, tehát erre nem lehet alapozni. Amitől ezek félnek, az a Biblia és a só. Ha megidézés közben történik a megszállás, akkor megoldás lehet az idézőgyertya eloltása is.

Lehet hülyének nézni, de a beszólogatókkal ellentétben én ezeket (akaratomon kívül, külső szemmel) tapasztaltam.

2013. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%
ezeknél az embereknél, legtöbbször mindig valamilyen pszichológiai betegség húzódik meg Pl. skizofrénia vagy tévképzet. nem képesek el fogadni hogy betegek ezért alternatív módszereket használnak Ördögüzés humbug varázslás minthogy elmennének a pszichiátriára.
2013. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Laylah ***** válasza:
54%
Spiclike: nem mindig, de döntő többségben.
2013. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!