Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Létezik olyan, hogy valakit...

Létezik olyan, hogy valakit megszáll az ördög vagy egy démon?

Figyelt kérdés
Rengeteg történetet olvastam már az ördögűzésről, az ördög vagy a démonjai által megszállt emberekről, de néhol videókat is találtam. Olvastam szövegeket az 1960-as években élt Perron család történetéről, sőt sok filmet is láttam róla, köztük a most adásban lévő The Conjuringot a moziban és nagyon meggyőző volt. Oké, nem arra gondolok, hogy a megszállt ember a fehér paplan alól vért köp és Bathshiba boszorkány külsejét utánozza, de csak lehet valami valóságalapja a dolognak. Azt mondják, mindenkiben van gonosz. De azon felül, ha valaki különösen gonosz és az ördög/démonok jelenlétéhez hasonló tüneteket produkál (pl. a megszállt ember által addig nem beszélt idegen nyelv használata, gonosz tettek, öngyilkossági kísérletek és gondolatok, ölés iránti fékezhetetlen vágy, irányíthatatlanság, furcsa gondolkodásmód, ijesztő hangok kiadása, templomok kerülése, az Isten szó és a Bibliai történetek hallatára látható nyugtalanság, és a többi és a többi...), akkor lehet valami köze a gonosz lények jelenlétéhez. Én hiszek ebben a dologban, mivel ha jól belegondolunk, abszolút nem lehetetlen mint pl. vérfarkassá vagy vámpírrá változni. És ha valakit tényleg megszáll az ördög az átok vagy áldás? Képesség, hatalom vagy olyan dolog, amit tényleg minél hamarabb ki kell űzni az áldozatból? Tapasztalatokat, tanácsokat, kiűző szövegeket, egyéb ezzel kapcsolatos történeteket szívesen fogadnék, sőt szükséges is lenne. Köszönöm! Ó és majd elfelejtettem írni, hogy 23 éves vagyok és nem elmebeteg.

2013. szept. 29. 13:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
#7: Ugye tudod, hogy a papnak mielőtt kiűzi az "ördögöt" a páciensből fizetni kell neki busásan.
2013. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%

"akkor a sok szkeptikusnak...

a vatikán miért tart fenn papoknak ördögűző intézményt vatikánban, ahol a papok csak komoly ajánlással(megyés püspök) vehetnek részt, és ezután ezen a területen kell tevékenykedniük? "


Mert megéri fenntartania. A fenntartás költségei alacsonyabbak, mint amennyi bevétel származik a fenntartásából (tehát jót tesz a Vatikán likviditási mutatóinak). Ez pedig azt jelenti, hogy éppen elég elmebajos szaladgál odakint - akinek elég hiszékenyek és pénzesek a rokonai-ismerősei - ahhoz, hogy eltartsanak egy ilyen intézményt.

2013. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

2011. november 30., szerda, 17:45

Szerző: MTI


Címkék: Románia; ördögűzés; ortodox pap;


kinyomtatomKinyomtatom  ElküldömElküldöm Twitter

Szabadlábra helyezték szerdán azt az ortodox papot, aki hat évvel ezelőtt négy apáca segédletével "ördögűzés" címén halálra kínzott egy novíciát.



Daniel Petru Corogeanu a kelet-romániai Vaslui megyei Tanacu település kolostorának házfőnöke volt 2005 nyarán, amikor négy apáca segédletével keresztre feszítette és halálra kínozta Maricica Irina Corniciot, a kolostor szkizofréniában szenvedő 23 éves novíciáját.


A pap meg volt győződve arról, hogy a lányt az ördög szállta meg, és megtett mindent a "gonosz kiűzésére". Kegyetlen szertartás keretében napokon keresztül étlen-szomjan tartotta a beteg lányt, aki három nap múlva belehalt a kínokba. A papot hét év börtönbüntetésre ítélték, aminek kétharmadát töltötte le büntetés-végrehajtási intézetben. A volt házfőnököt most szabadon engedték, miután az erről döntő bíróság figyelembe vette a börtönben tanúsított jó magaviseletét.


A négy apáca közül hármat öt év börtönbüntetésre ítéltek, az egyik hat évet kapott. Időközben őket is kiengedték a börtönből, mivel a hármójuk büntetése lejárt, a negyedik apácát pedig a házfőnökhöz hasonlóan, feltételesen helyezték szabadlábra. A tanacui ördögűzés óriási médiavisszhangot kapott annak idején. Az ügyből dokumentumregény is íródott, aminek alapján Andrei Serban világhírű román rendező színdarabot csinált.



kinyomtatomKinyomtatom  ElküldömElküldöm



CloseEZT MÁR OLVASTA?

Szakértők szerint Kína a komplex új hatalom »


APRÓHIRDETÉSEK

Eladó iPhone telefonok, használt, új, 3G...

iPhone

Albérletek, albérlet szolgáltatások

Albérlet

Versenyképes szakmára vágysz?

Szolgáltatás

Thule tetőcsomagtartó

Autófelszerelés, alkatrészek

Szélezetlen akác kerítés- és karámdeszka

Egyéb termékek

tovább az apronet.hu-ra »

ÁLLÁSOK

Sales Support Analyst

Randstad

Technical helpdesk

Randstad

Karbantartási csoportvezető

Hire-One Személyzeti Tanácsadó Kft.

Minőségügyi mérnök

Adecco

Értékesítési Tanácsadó

Randstad

tovább a jobline.hu-ra »

HVG HIRDETÉSFELHŐ

Értékes nyeremények - Hörmann  Sikeres KKV cégvezetés? 


Kinevezték Kuvait új miniszterelnökét Kinevezték Kuvait új miniszterelnökét » Az előzetes végeredmény szerint az osztrák koalíció 50,9 százalékot kapott Az előzetes végeredmény szerint az osztrák koalíció 50,9 százalékot kapott » Kasmírról és a kétoldalú viszony javításáról tárgyalt az indiai és a pakisztáni kormányfő Kasmírról és a kétoldalú viszony javításáról tárgyalt az indiai és a pakisztáni kormányfő » Irán Irán "nem tárgyal" az ország urándúsításhoz való jogáról »

TOP 24 ÓRA

Borzasztó hideg jön

Dopeman Orbán fejét a magasba emelte

Mi van, ha a Bükkben szembe jön egy farkas?

HVG Hetilap Bábeli zűrzavar: kik tarolnak a nyelvtanítási piacon?

Itt egymilliós minimálbért adnak a Lidlben

további híreink »


A ROVAT HÍREIBŐL

Az előzetes végeredmény szerint az osztrák koalíció 50,9 százalékot kapott

Kasmírról és a kétoldalú viszony javításáról tárgyalt az indiai és a pakisztáni kormányfő

Irán "nem tárgyal" az ország urándúsításhoz való jogáról

Öngyilkos merénylő robbantott Kurdisztánba, 60 halott

Kedden kezdődik a szíriai vegyi fegyverek megsemmisítése

további híreink »

AJÁNLJUK MÉG

Meggyilkolták az észak-oszétiai mufti helyettesét

Meggyilkolták az észak-oszétiai mufti helyettesét szerdán késő este a kaukázusi orosz köztársaság fővárosa közelében - jelentette a Ria Novosztyi hírügynökség.

Kettős merénylet Thaiföld déli részén

Kettős pokolgépes merényletet követtek el szerdán Thaiföld többségében maláj muzulmánok lakta déli részén, ahol szakadár szélsőségesek gyakran folyamodnak ehhez az...

Robbanás a szentpétervári rendőrségen

Robbanás történt kedden Szentpétervár egyik rendőrségi lakóépületében, a katasztrófának legalább egy halottja van - jelentette az Interfax orosz hírügynökség.

HIRDETÉS



GÓCPONTOK

Irak

Csecsenföld

Közel-Kelet

Afganisztán

Szudán

Irán

Kolumbia

Észak-Korea

Koszovó

Kasmír

Dél-Oszétia

Kurd

Elefántcsontpart

Ciprus

Algéria

Szomália


ELÉRHETŐSÉGEK

Telefonszámunk:

+36 1 436 2000


Terjesztés HVG Kiadó Zrt.:

+36 1 436 2045

ugyfelszolgalat@hvg.hu


E-mail címünk:

A hvg.hu szerkesztősége:

hvg.hu@hvg.hu


A HVG Hetilap szerkesztősége:

hvg@hvg.hu


Szerkesztőségeink címe:

1037 Budapest

Montevideo utca 14.


OLDALUNKRÓL

Impresszum

Adatvédelem

Írjon nekünk!

RSS hírek

Kiadványok és szolgáltatások

Hirdetési információk

ROVATOK

Itthon

Világ

Gazdaság

Tech

Panoráma

Sport

Vélemény

Autó

Vállalkozás

Egészség

Karrier

Ingatlan

Élet + Stílus

Nagyítás

A HVG CSOPORT OLDALAI

Jobline

Adózóna

Eduline

Aprónet

Hírszerző

HVG Konferenciák

HVG Könyvek

hvg ˆ Minden jog fenntartva! 2009 - 2013 HVG Kiadó Zrt.

Kik nyernek az ingyenes nyelvtanfolyamokon?

Mit mesél a bombagyárosként elítélt Dietmar Clodo?

Milyen helyzetből kezdik a pártok a ka

2013. szept. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
bocs a feleslegért
2013. szept. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%

"akkor a sok szkeptikusnak...

a vatikán miért tart fenn papoknak ördögűző intézményt vatikánban, ahol a papok csak komoly ajánlással(megyés püspök) vehetnek részt, és ezután ezen a területen kell tevékenykedniük? "

A Vatikánnak hivatalból HINNIE kell a gonsoz létezésében. Ha pedig hisz, (vagy úgy tesz, mintha hinne) valamit villantani kell a hívők felé: lássátok testvéreim, megteszek mindent a lelki üdvötökért.

2013. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
86%

"Én hiszek ebben a dologban, mivel ha jól belegondolunk, abszolút nem lehetetlen mint pl. vérfarkassá vagy vámpírrá változni."

Valóban nem lehetetlen, hiszen annyi vérfarkas, meg vámpír szaladgál az utcákon...

2013. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy nem lehetetlen mint a vámpírféle lények létezése, félreértetted a szöveget. :)
2013. szept. 30. 18:02
 18/32 anonim ***** válasza:
73%
A papok átverik az embereket. És, hogy miért népszerű a társadalomban? Azért mert egy anyuka könnyebben elfogadja azt, hogy a fiát megszállta egy ördög, mint azt, hogy bolond.
2013. szept. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 zoltan119 válasza:
46%
Bár lehet hogy hihetetlennek tűnik de én már magam is tapasztaltam ilyesmit. A nyáron voltam egy hívő baptista táborban és az egyik este történt egy olyan eset hogy az egyik lány elájult és aztán elkezdett ordítani magán kívül olyasmiket hogy "Távozz, Jézus velem" meg hasonlókat. Vagy 3 órán keresztül folyamatosan imádkoztak érte még végül lenyugodott. Mind ez pont azok után történt miután aznap korábban olyasmiket mondott hogy megbánta hogy megtért és hogy elfogadta Jézust az életében. Tudom hogy nehéz mindezt elhinni de az hogy valakit megszállhat az ördög vagy egy démon az létezik
2013. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
36%

Az ördög létezik!

Hogy megszált vagy sem valakit azt nem tudom.

De köztünk van az bíztos!

2013. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!