Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A lélek teljsen elkülönül az...

A lélek teljsen elkülönül az érzelmektől?

Figyelt kérdés
Ahogy tudom az érzelmek bizonyos kémiai folyamatok összessége és inkább az testhez pontosabban az agyhoz kapcsolodik,tehát anyagi.Igen ám de azt nem értem hogy ha valami trauma ér minket akkor miért mondják hogy lelki betegseg amikor a lélek elkülönül a testtől .
2013. dec. 23. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
A "lelket" az agy generálja
2013. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olvasgass [link] igazából a lélek maga a személységed amikor valamilyen trouma éri az ember akkor magába fordul és értelmetlennek látja az életét. Na akkor van szügség pszichológus segítségére, aki segít feldolgozni a traumát. ezzel nem arra utalnak, hogy spirituális lélek, hanem az emberi személyiség megnevezése...

Üdv, J Ügynök

2013. dec. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úpsz! "trouma éri az embert" :-D
2013. dec. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert a lélek nem különül el a testtől. Amit lélekként azonosítunk, azt valóban az agy generálja, ahogy első írta. Tehát a lélek nem egy fizikailag külön létező valami, hanem szoros része az agynak. Ha értesz a számítástechnikához, akkor úgy tudnám modellezni, hogy a test a számítógép, az agy a proci-memória-HDD kombó, az ismereteink, tapasztalataink, tudásunk pedig az adatok, amelyeket eltárolunk a HDD-n, vagyis az agyunkban.

Az operációs rendszer, vagyis az a szoftver, amely segítségével az agy kapcsolatot tart a test és a külvilág között, az pedig a lélek.

2013. dec. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fordítva van, a szellem generálja a lelket és a testet is. Olvassatok többet erről.
2013. dec. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én pont a spirituális lélekre gondoltam,ami halálunk után elhagyja testünket.
2013. dec. 24. 10:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Elmagyarázod, hogy hogyan különülhet el a lélek a testtől. maga a spirituális lélek nem letezik. csak híszel benne kérdező, de ennek semmi bizonyítéka még magyarázata sincs egy tájszokásból következtetsz a lélek létezésére attól, hogy én hiszek a jedik létezésében nem valószinű, hogy léteznek. a pszichológus nem a spirituális lélekre utal, hanem a személyedre az érzelmeket is szépen megmagyaráztad. Na kérdem én, akkor hol itt a spiritualitás?

J Ügynök kellemes ünnepeket. ;)

2013. dec. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom taglalni az en nezopontomat ,mert nem hiszem hogy egyetertenek es nem szivesen szalok ilyen vitakba se.Nem nezzek le senkit azert mert mas hogy latja a vilagot nyugodtan tartssa meg a maga igazat ,mert mindenkinek valakilyen szinten igaza van.
2013. dec. 24. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!