Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi a neve annak a vallásnak,...

Mi a neve annak a vallásnak, ami azt tanítja, hogy a Nap át fog alakulni egy 12-dimenziós alakzattá, a földi lények fel fognak emelkedni energialényekké, és a a Földből egy csillag lesz?

Figyelt kérdés
Kb. 8 éve volt valami ilyen weblap, valamilyen Spiritual Ascension vagy mi volt a címe, a weblapon volt egy kép, hogy mezőn állnak mindenféle állatok köztük oroszlán, talán emberek is voltak rajta.

2013. dec. 28. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Hát, nemtudom, de a jehovások szoktak ilyen "mezőn állnak állatok, meg oroszlán meg emberek" képes szórólapokat, újságokat osztogatni.
2013. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Ezotéria
2013. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az ezotéria mióta vallás???
2013. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos ezoterikus szemléletű emberek hisznek ebben, és tanítják ezt. A Föld csillaggá válása megfigyelhető a Rudolf Steiner álal létrehozott antropozófiai szellemtudományban is, amely szintén ezoterikus irányzat. Az antropozófia tanítása szerint mindez a nagyon távoli jövőben fog bekövetkezni kollektív szinten.

A valódi ezotériának szerintem a jelen, de különösen a jövő nagy "vallásává" kellene válnia, és ez tényleg más, mint a hagyományos vallások. De én mégis meg vagyok arról győződve, hogy az összes hagyományos vallás ugyanabból az eredeti, egységes, ezoterikus gyökerű, közös nagy hagyományból származik. Mindegyik vallás ugyanannak az eredeti igazságnak a különféle megnyilvánulási formáit képviseli. Az persze már más kérdés, hogy mindebből az emberek mennyit értettek meg, és hogy a vallási vezetők mennyit torzítottak el a történelem folyamán.

Véleményem szerint ennek kellene lennie a jövő útjának, hogy a vallások fokozatosan visszaalakuljanak, visszataláljanak a régi, eredeti és valódi ezoterikus hagyományhoz, tanításokhoz, és átminősüljenek.

Amiket a Jehova tanúi állítanak, az nem ezoterikus megközelítés, hanem sokkal inkább olyan, mint a hagyományos, egyházi keresztény vallásé, bár ők élesen elhatárolódnak az utóbbitól. Az ő megközelítési módjuk szerintem eléggé meseszerű, gyermeteg, primitív, olyan, mint a hagyományos egyházaké. Sajnos nem képesek túllépni ezen az alacsony értelmezési szinten. A mai korban már más kell az embereknek szerintem.

2013. dec. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Emberi hülyeség.
2013. dec. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!