Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szellemek élnek a szülői házban?

Szellemek élnek a szülői házban?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy 28 éves vagyok, és egy kis városkában nőttem fel Hatvan mellett.

Gyerekkorom igazán vidám volt, azt leszámítva, hogy láttam szellemeket.

Volt 2-3 szellem aki együtt járt, de nem beszéltek hozzám csak figyeltek, kukucskáltak. Bevallom tőlük nagyon féltem. A nagymamám is látta őket, éppen vártuk haza este az édesanyámat a munkából amikor megjelentek. Azt mondta ne figyeljek oda rájuk, nem szabad tudomást venni róluk, és akkor elmennek.

Aztán volt egy ijesztő nő, akit szerencsére csak párszor láttam, mindig mutogatni akart valamit.

Egyszer 13 éves lehettem és éjjel eljött. Olyan volt mint egy lidércnyomás. Rettegtem tőle. Egy irányba mutogatott, de félelmemben elbújtam a takaróalá, és remegtem. Amikor ez a nő megjelent állandóan fáztam, és alig kaptam levegőt.

Aztán ott volt az én őrangyalom. Nem tudom, hogy tényleg az őrangyalom lett-e volna, de az biztos, hogy akkor volt velem amikor a legnagyobb szükségem volt rá.

Egy éjszaka megjelent álmomban, nagyon szép volt. Egy körben fény volt körülöttünk, a fényes körön kívül pedig korom sötét volt. A sötétből lépett mindig mellém, és segített nekem. Például a tanulásban, és sokat beszélgettünk. A tanárok csodálkoztak a nagy fejlődésen. Semmi otthoni tanulással 4-es-5-ös feleléseim voltak. Azt hozzá kell tennem, hogy délután amint hazaértem az iskolából rohantam aludni, hogy találkozhassak vele, és reggelig aludtam.

Minden nap ott volt a fény és a sötétség, és ő mindig eljött hozzám.

Ez az időszak talán 4-5 hétig tartott.

Aztán egy nap elbúcsúzott, és nem jött többet.

Azt mondta már nincs szükségem rá, pedig én boldog lettem volna, ha marad.

Nagyon szerettem volna látni, és még most is nagyon boldog lennék, ha láthatnám!


Tudom, hogy kicsit hosszúra sikeredett, elnézést kérek.


Van nekem egy 8 éves kislányom.

Párszor már volt a nyaralni, vagy szünetre abban a házban ahol nevelkedtem édesanyámékkal, de ilyen még nem volt, vagy nem merték elmondani. Karácsony után szünidőre elvitték újra a nagyszülők.

Tegnap este kint voltak az udvaron, az édesanyám hátul a kert felé volt, ezért a nagypapával édesapámmal kisétáltak érte. A kislányom fogta az elemlámpát, korom sötét volt, csak azt lehetett látni amit a lámpa megvilágított. Egyszer csak a kislányom erősen meglökte valaki. A nagypapa fogta a kezét, ő is érezte, és teljesen ledöbbent, nem tudta mire vélni a dolgot. A kislányomnak kikerekedtek a szemei, és könyörögni kezdett, hogy menjenek onnan, mert ott van a hosszú hajú néni aki nézi őket, elakarta lökni őt, és nagyon fél tőle. A szüleim odavilágítottak, de nem láttak semmit. Az édesapám sohasem hitt az ilyenekben, de most biztosan állította, hogy a kislányt valami vagy valaki eltaszította/ellökte, és nem volt ott senki más csak ők.


A kérdésem az lenne, hogy létezik, hogy egy dühös női szellem ott él a szülői házban? Miért akarta bántani a kislányomat? Mi oka lehet ilyen gonoszságra?

Lehetséges, hogy az a nő akit én is láttam anno?

Egy ismerőst felhívott az édesanyám, és azt mondta neki, hogy valaki megfog halni, és így jelzett, csak ezzel az bajom, hogy bántás nélkül, ha simán megjelenik bőven elég lett volna... Miért gyerekekre támad?

Mit lehet ilyenkor csinálni?


Köszönöm szépen előre is a segítő válaszokat!


2014. jan. 2. 02:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
van ilyen--sajnos. az öngyilkosságban meghalt emberek a lakóhelyüket nem hagyják el, az égiek nem engedik a menybe 50 évig, tehát elképzelhető, h valaki nem ment föl abból a házból a menybe, vagy egy elhunyt hozzátartozót valaki nem engedte el, és akkor az ott kísérti , zavarja a családot. nálunk is ez van, de olyankor elküldöm melegebb éghajlatra az illetőt, mert tudom, hogy ki zörög a lábosokkal a konyhában, mikor nincs is bent senki ott. olyankor pár napig nyugton marad. vagy leesnek tárgyak onnan, ahol hónapokig elvoltak.
2014. jan. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

méry méry : Nagyon szépen köszönöm a választ.


Nem tudok olyan emberről aki abban a házban halt meg, és rossz ember volt, de a közvetlen szomszédunkban volt olyan nő, igaz elég idősen halt meg.

A házat a nagyszüleim építették, nagyon jó emberek voltak.

Bár a nagy papámat már személyesen nem ismerhettem meg, de a nagymamám és anyukám sokat meséltek róla. A nagymamám pedig egy igazi angyal volt számomra.

Csak róluk tudok, ők sohasem bántanának, inkább megvédenének.


Olyan létezhet, hogy olyan lélek szemétkedik, aki a szomszédban lakott esetleg? Mert akkor sejteném, hogy ki lehet.

Idősen meghalt nő kisérthet fiatalkori arcképével például?

Vagy egy sima kóbor szellem aki nálunk ragadt?

2014. jan. 2. 09:10
 3/13 Passiflora ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Lehet többféle oka annak, ha egy lélek a fizikai test halála után nem távozik a neki megfelelő létsíkra, hanem "itt ragad" a földi síkon. Azok szerint a források szerint, amiket én hitelesnek tartok ebben a témában (és amik annak ellenére, hogy nagyon más módon és más forrásból szerzik az ezzel kapcsolatos tudást, igencsak összhangban vannak egymással), ez valóban gyakoribb pl. az öngyilkosok esetén, de nem nem olyan okból, amit az első hozzászóló írt, miszerint "az égiek nem engedik a mennybe 50 évig" - hanem mert ők maguk ezt választják.


Ennek állítólag az egyik leggyakoribb oka a lélek egy olyan tudatalatti hitrendszere, ami szerint valamifajta számonkérésre, felelősségre vonásra, illetve büntetésre, akár örökös szenvedésre és kárhozatra kell számítania annak, aki önkezével vetett véget az életének - a végtelen, feltétlen nélküli szeretet helyett, ami a valóságban várna rájuk is, mint mindenki másra.


Gondolj csak bele, hogy például egyes vallások és egyházak mit hirdettek, tanítottak ezzel kapcsolatban évszázadokon kereszül, és tanítanak a mai napig is.


A fizikai halál után egyébként minden lélek kap ahhoz segítséget spirituális segítőktől, hogy egy bizonyos időn belül itthagyja ezt a síkot, és elmenjen a "fénybe", de az isteni rend részeként Ők is tiszteletben tartják a szabad akaratot, és nem "hurcolják el innen őket" az akaratuk ellenére.


Számukra nem létezik a mi dimenziónkban ismert, általunk érzékelt lineáris idő; emiatt az ő szempontjukból gyakorlatilag nincs különbség aközött, hogy hónapok, évek vagy akár évtizedek óta vannak itt "megrekedve" - bámilyen nehéz is ezt nekünk elképzelni és elhinni.


Ez a jelenség, amit tapasztaltatok, nem túl gyakori, de nem is annyira ritka, mint feltételeznéd. Nekem is van három, hasonló jellegű esetről tudomásom az elmúlt kb. tíz évben a saját családomban, illetve olyan barátoktól, akiknek sem a szavahihetőségét, sem az épelméjűségét nincs a legcsekélyebb okom sem megkérdőjelezni, de nyilván érthető, hogy senki nem szívesen beszél ezekről a furcsa tapasztalatokról egy szűk körön kívül (család, nagyon közeli barátok, vagy olyanok, akiktől tanácsot, segítséget remél.)


Azt a félelemkeltő gondolatot, miszerint Édesanyád ismerőse szerint a történtek azt jelenthetik, hogy "valaki meg fog halni", szerencsére nyugodtan elfelejtheted. Ha valóban van a Szüleid otthona környékén egy, a mi síkunkon ragadt lélek, akkor ő csakis a saját diszharmonikus gondolatai, érzései, vagy esetleg valamifajta megoldatlan, lezáratlan, befejezetlen ügyei miatt van ott, egy számára sem ideális helyen.


Ha szeretnéd, egy privát üzenetben szívesen elküldöm Neked, amit egy paranormális jelenségekkel is foglalkozó fiatalembertől tanultam arról, hogy hogyan lehet egyszerűen megtisztítani az otthonotokat, vagy bármely helyet az ilyen testetlen entitásoktól.

2014. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Ilyen esetekre apukám azt szokta mondani, hogy áld meg a helyet egy imával, a szeretet tiszta fehér fényével és ha felbukkan/nak akkor nekik is mondd, hogy a szeretet tiszta fehér fénye járja át őket és távozzanak békével. Ha rossz szándékúak akkor úgyis elmenekülnek a fénytől. Nem tudom pontosan az imát, de itt hasznos dolgokra lelhetsz: [link]
2014. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 feher.farkas@tihi ***** válasza:
21%

SZIA!!!

Nem nagyon orvendek ennek a kerdesnek! A bajom az hogy nekem is egy ilynesetem van. jo en 12 eves vagyok de mar tobben mondtak nagyon tapasztalt vok az ilyesiben. Na a lenyeg az hogy az a no nem hasonlit A KOR cimu filmbol arra a fekete haju csajra. mert ha igen akkor kozos problemeank van. a 14 eves baratommal alkottunk egy KUTATO klubbot. a klubb harom tagos. szellem esetekkel torodunk. egy hazunkbeli rejtejjel torodunk az esetet 50% szazalekra megoldottuk de meg van sok. itten nincs szo semilyen kepzeletrol csak szolok. most is raz a hideg es minden fele hulyesegeket kepzelek. ez lenyegtelen a dolgok nagyon rosszak voltak. a baratom latott egy regi szobaban elsuhano dolgokat. o kapott egy esemest is hogy: szia! egy bizonyos kannannabella-tol. mi harman halottunk egy nagy eros verfagyaszto sziszegest is. es meg sorolhatnam. nagyon durva sokszor ertelmetlen utesek es karmolasok is vannak rajtam. meg birom problemak nelkul. ugyhiszem hihetetlen amit most irok de te kedves kerdezo biztos elhiszed. en magamat batoritom azzal hogy karomkodok neki es megalazom. sajnos megamban tudom hogy ez meg roszabb. nem tudom mit tegyek hiaba vagyok jartas ebben. fel sem fogjuk hogy mekkora ero rejtozik mindenek mogott. na a segitovalaszom az lenne hogy soha ne felj. legyel erosebb. jo most ez olyan hogy tojas tanitja a tyukot tojni de remelem meghalagatsz. reszben felek es orvendek is hogy radtalaltam . es tudod minek bizok hogy alitasod igaz, onnan hogy nagyon hoszu es szinte arad belole a felelem (jo ez egy kicsit szektasan hallatszik) de valahogy igy van. mi egy fajta kivalasztottak vagyunk. es orvendj hogy te is ilyen vagy. sok sikert kivanok a tovabbiakhoz!!!! viszhall

2014. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Napkiraly ***** válasza:

Nem értem. Leírod az elején, hogy láttál ilyesmit. Ugyanott. Tulajdonképpen egyértelmű, hogy ha valóban láttál ilyet, akkor ugyanahhoz van szerencséd.

A megoldás, hogy ne vidd oda a lányod, legalábbis estére/éjszakára.

Milyen irányba mutatott? Mi van arra? Milyen korból származhatott?

2014. jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

# 3 : Nagyon szépen köszönöm a választ! Köszönöm, nagyon örülnék, ha privátban elküldenéd nekem. Remélem sikerülni fog.


# 4 : Nagyon szépen köszönöm neked is a választ, és linket is. Édesanyámék minden nap sokat imádkoznak. Fehér gyertyát gyújtottak édesapámmal, és a kislányommal és kérték hogy távozzon, a házból! Hihetetlen, hogy a szüleim is ennyire megijedtek.

Én nem lepődtem meg, a hír hallatán, inkább dühös lettem, hogy hogy merészelte bántani a kislányomat. Bár, lehet így akart üzenni, de az ilyen üzenet sohasem jó.

2014. jan. 3. 15:43
 8/13 A kérdező kommentje:

Véletlenül elküldtem, elnézést.


Szóval akkor a folytatás.


# 5 : Köszönöm a választ! Nem, nem hasonlít a Kör-ös Samara-ra. :D

Teljesen "normálisan" néznek ki, de van olyan köztük akire, ha ránézel rettegni kezdesz, ha pedig Ő rád néz, akkor lefagysz, légszomjad lesz, és sírnál a félelemtől.

Nem folyik ki a szemük, nincs előrefésülve a hajuk, de félelmetesebbek mindennél!


# 6: Igen. De nem akartam/akarom elhinni, hogy a kislányom előtt is megjelent ugyan az a nő. Engem fizikailag sohasem bántott, nem lökött el, csak rettegtem tőle. Alig kaptam levegőt, lefagytam tőle.

Nem értettem, hogy mit akarnak ezek a szellemek tőlem, miért én? A jóknak persze örültem, de a rosszak.....

Hogy ne vigyem oda? Ott laknak a szüleim, és elég messze is van tőlünk, muszáj ott aludnia. Máshogy nem lehet.


Milyen korból lehetett? Nem tudom, de hosszú ruhája volt. Nem bő szoknya volt, hanem olyan lenge, selyem esésű.

A nagyszoba felé mutatott, BP irányába, de nem értem mi volt az értelme. Sok minden történt utána.

Olyan volt mintha azt mutatta volna inkább, hogy vigyázzak valamire, vagy húzzak el a szobából. Ő.ő Nem tudom, de mióta elköltöztem szerencsére nem találkoztam vele. Sokáig rettegtem, hogy velem jön, de hála az égnek nem.

Viszont a mai napig találkozok néha szellemekkel, de már mindegyiktől félek, lehet ezért ritkultak meg ezek a jelenségek. Egyszerűen félek, ezért nem akarom látni őket.


Talán pont múlt télen gondolkodtam, hogy lehet nem is rossz ez a képesség, csak fejleszteni kellene, és lehet tudnék segíteni is nekik, vagy ők nekem akárhogy.

Ekkor este megjelent előttem egy szellem. Nem tudom, hogy jó vagy rossz, de mivel nem fagytam le úgy gondolom jó lehetett, vagy semleges.

Először poénosnak tartottam ahogy az asztalon játszott a papírral, majd amikor elkezdett össze-vissza mozogni nagyon megijedtem, és átszaladtam a férjemhez. Hiába mondta, hogy ez jó, én féltem.

Túl sok volt nekem, nem vagyok lelkiekben felkészülve rá. Hogy lehet az ilyet elfogadni?

2014. jan. 3. 16:21
 9/13 Napkiraly ***** válasza:

Másképp kérdezem: a nagyszobán túl mi van még arra? Házak? Mező? Templom? Temető?

A leírás alapján akár évszázadok óta ott lehet. Az agresszió nem utal jóra. Viszont valamit közölni akar.

Én a helyedben nem akarnám ezt fejleszteni, használni, kerülném ezt a dolgot.

Azért kérdem, hogy mi van arra, amerre mutatott,mert nem-e arra mutatott,amerről a lányodat eltaszította? Lehet túl közel került ahhoz, amitől távol akart tartani.

Gondolok itt arra, lehet oka van annak, hogy több ilyen entitás működik egy helyen. Lehet egy olyan negatív entitás is jelen van, amelyik ezeket maga köré gyűjtötte, a "női alak" pedig ennek a jelenlétére akar figyelmeztetni, távol akar tartani tőle?

Esetleg ez egy magányos entitás, amelyik elég erős volt ahhoz, hogy materializálódjon (a mi anyagi világukban erőt fejtsen ki),a támadás pedig öncélú. Azért mutatott arra, hogy kihívjon és megtámadjon? A leírásod alapján az utóbbi lehet igaz.

[link]

Itt meg tudod nézni mi volt 150 éve a házatok helyén. Lehet, állt ott egy másik ház, abban lakott, halálakor pedig ott maradt és mindig is ott volt?

Eleve érdekes ez a képesség,olyan helyen dolgozom, ahol nyüzsögnek a hullák,mégse láttam ott soha semmi ilyesmit.

2014. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

# 8 : Köszönöm szépen! Megnéztem és ha jól látom szántó volt 150 éve a házunk helyén.

Nem, a kislányom nem arrafelé taszította. BP felé mutatott, ha kinézünk a házból arrafelé van egy régi vásártér, meg egy kocsma! XDDD

Nem akarok ezzel foglalkozni, ha nem tudom irányítani.

A gond az, hogy félek nem csak bajt hozok a nyakamra, nem tudom őket majd elküldeni. Ezért nem is próbálkozom. Igaz soha nem is próbálkoztam, csak úgy jöttek amikor ők akartak, én meg féltem, vagy örültem. :)

De tényleg olyan sok kedves is volt. Találkoztam a dédimmel is aki fiatalon meghalt, úgyhogy én nem tartom ezt olyan rossz dolognak, még ha félek is tőle. A nagymamás is elbúcsúzott tőlem amikor meghalt, és ezek mind fájó, de szép emlékek nekem.

Egyébként van két testvérem ők sem látták őket soha, csak kirázta őket a hideg, meg nagyon féltek, és gyerekkorukban nem maradtak meg egy szobában sem egyedül, mert "valaki figyelte őket".

Attól még, hogy te nem látod őket, léteznek, és ők viszont látnak is téged. :D

Azért szívesen elmennék egyszer a munkahelyedre amikor egy öngyilkost sem visznek be. Félelmetes lehet, legalábbis nekem az lenne. :)

2014. jan. 3. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!