Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ha minket zavarnak, hagyjuk...

Ha minket zavarnak, hagyjuk figyelmen kívül?

Figyelt kérdés
Sok kérdésben olvastam, hogy "szellem van a házba" vagy "valami kísért" stb. Felteszik a kérdést, hogy Ouija táblát célszerű-e használni. A válaszolók, nem tanácsolják, sőt tiltják. Itt jövök én: Ismerem én is az Ouija táblás szertartásokat, én sem tanácsolom, főleg hozzá nem értő személy NE foglalkozzon vele. Nagyon veszélyes, amikor váratlan helyzetbe (mert adódik) kerülsz az idézes alatt, és elveszted az uralmat stb... Na, de a kérdésem lényege: Ha zavarnak minket, ijesztgetnek, bántanak fizikailag, lelkileg vagy mittudomén hogyan, s a szóbanforgó táblával meg akarjuk idézni, hogy megtudjuk a jelenés vagy hogy is nevezzük "entitás" akaratát, célját, vagy csak egyszerüen ki az, mi az, miért ne használjuk? Én sem ajánlom, de bizonyos esetek megkövetelik, itt a Gyakori-n meg tiltják. Megértem. De nem erőst olvasom, hogy "használjatok Ouija táblát". Remélem értitek mire gondoltam, így tudtam megfogalmazni.

2014. febr. 18. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
" De nem erőst olvasom, hogy "használjatok Ouija táblát" Mi van?
2014. febr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Kérdező az "erőst" helyett más szót szeretett volna írni, csak elgépelte (vagy kijavította egy "okos"telefon.) Szerintem ha valakit már tényleg zavarnak, bántanak a szellemek, kísértetek, akkor emmiképpen se próbáljon "maszek" megoldást keresni rá, hanem kérjen szakszerű segítséget. (Pl. a TV - t sem állsz neki megjavítani saját magad, mindenféle előképzettség nélkül, hanem kihívod a szerelőt, mert ha egyedül kotorászol benne, még az is lehet, hogy megcsap az áram...)A szakember tudni fogja, hogy adott esetben mi a teendő.
2014. febr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mutass fel nekem olyan eseteket, amikor valakinek bármi baja esett (persze az ijedtségen kívül) Ouija-tábla használata, vagy bármilyen szellemidézés, szeánsz közben. Nem rémsztorik kellenek, hanem dokumentált esetek.


Hopp, szóval nincsenek ilyenek? Lehet, hogy ez nem véletlen?


Ha valami, amit ennyien ismernek és használnak, valóban veszélyes, valóban képes bajt, kárt, sérülést okozni, az tutibiztos, hogy más okozott kárt, bajt, sérülést. Ezekről pedig az esetek egy részénél elengedhetetlenül készül feljegyzés, esettanulmány, leírás.


Az igazság az, hogy még senkinek nem esett konkrét baja szellemidézés közben, vagy ha esett, annak hétköznapi okai vannak, és semmi közül az idézéshez vagy szellemekhez. Az egész csak hiszti.

2014. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Laylah ***** válasza:
A kérdés már ott hibádzik, hogy ha alapjáraton már ott van az adott helyen a szellem, akkor minek kell megidézni? Semmi szükség rá, te se hívod fel a spanodat, hogy jöjjön már át hozzád, mikor ott ül a szobádban.
2014. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor fogalmazzak ugy, hogy "kapcsolatba lépni"
2014. febr. 23. 18:43
 6/7 Laylah ***** válasza:
A valóban hozzáértőknek nincs szükségük a táblára, a többi meg ne szórakozzon vele. Szerintem. :)
2014. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na mi lett éltek még?
2015. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!