Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg tudom változtatni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg tudom változtatni a barátnőm rossz tulajdonságait, szokásait, vagy ha ezek zavarnak inkább felejtsem el? (bővebben lent lesz, hosszú)

Figyelt kérdés

Tehát aranyos kedves lányt. Amíg ő lakott nálunk tökéletesen felvette a család rutinjait, nagyon finomakat főzött idővel, tiszta volt, rendet rakott maga után, felvette a rutinjainkat.


Most viszont egy ideje az ő családjánál lakunk és hát az anyja elég rendetlen és esetlenül viszi a háztartást. A barátnőm elvan a koszban, ráadásul ha hozzászólok valamihez, mert engem pl nagyon zavar, h pl fekete kb a wc környéke, meg büdös minden, kb semmihez sem merek hozzáérni, de ha nekiállok, vagy nekiállunk feltakarítani az anyja megőrül....


Ezzel az egésszel meg úgy érzem magam mintha elvennék a jól megszokott irányítást gyakorlatilag kiherélnének, megalázó hülye elnyomott szerepbe kerülnék és elkezdtem félni attól, hogy ez talán így is marad és csak addig nem volt így, amíg egy modern normális környezetben volt velem a barátnőm.


Szóval. Most őszíntén?

Mennyi rá az esély, hogy ezek egyszerűen ilyen disznók és jobb lenne ha le sem állnék ezzel a lánnyal mert csak tönkretesz?


Vagy csak az itthoni szar környezet miatt viselkedik így velem és én vagyok lebaszva ha mondjuk finoman megjegyzek, hogy mi mit hogy szoktunk vagy hogy lehetne okosabban, esetleg megjavítok valamit.


Eleve mennyire normális és elnézhető az, hogy ha segítek egy idegen háztartásban, azt tolakodásnak, behatolásnak veszik? Ilyenkor úgy érzem mintha átprogramozódna az agyam és az abnormális lenne az új normális ami nekem nem tetszik mert konkrétan egy életre el tudja rontani a józan ítélőképességemet, tervező, szervezőkészségemet és egy gusztustalan tehetetlen amőbát csinál belőlem ami már lassan meg sem mer szólalni? Mert így érzem magam.



Hozzátenném.

A ház két részből áll, az egyik részét most tervezzük beépíteni a barátnőmmel. A barátnőm biztosít affelől, hogy az a mi privát részünk lesz és senki nem szól bele semmibe, de még 1,5 hónapot itt kell lennünk addig. Én úgy érzem még az is esélyes, hogy hiába kerülünk utána saját környezetbe, a barátnőm már rutinból (mert az anyjától így szokta meg a rövid idő alatt) nem fog rám hallgatni és le fogja hordani az amúgy jó ötleteimet, szokásaimat tanácsaimat....


Szeretem egyébként nagyon, de ebben az ideköltözős helyzetben úgy érzem magam mintha ki lennék herélve, de az építkezés miatt kénytelen vagyok itt lenni, nyelni, és próbálni jópofizni, bizonyítani.


Bizonyítani azt, amit amúgy nem kellene.... bizonyítani hogy az ő megszokott normális életmódja az abnormális, nem pedig az én környezettudatos, tiszta, modern, kényelmes életvitelem. Eleve furcsa az is, NAGYON, hogy bizonyos emberek egyszerűen jól, és otthonosan érzik magukat egy gyakorlatilag kényelmetlen lakótérben! Egy használhatatlan konyhában, ahol még pult sincs, teljesen kusza fürdőben ahol hegyekben áll a büdös mosatlan. Én megőrülnék és megőrülök, ő viszont (a barátnőm anyja) nem érti miért, mert talán sosem tapasztalta meg mi az a normális, és azt sem látja át, hogy néhány bútor áthelyezéssel, párezer forintos tárolók vásárlásával, barkácsolással, szereléssel, takarítással, rossz szokások kizárásával (sáros cipővel bemenni a fürdőbe!!!) modern kényelmes otthonná lehetne varázsolni a lakását.


Szóval nem engedi. És én elfogadom persze mert vendég vagyok de mégis bennem van egy olyan hogy akkor most összecsomagolok és keresek egy olyan lányt akinek normális a családja.


Vagy bírjam ki?


2014. febr. 13. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Én elismerem,hogy lehetnek koszosak,de az akkoris a ő lakásuk,szóval neked nemigen van jogod beleszólni.


"A barátnőm biztosít affelől, hogy az a mi privát részünk lesz és senki nem szól bele semmibe"

Ha tényleg szereted,akkor higgy neki.

2014. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hu, akinek ez nagyon hosszú az egész maszlagot két képpel ábrázolnám csak:

barátnőméknél: (illusztáció csak)

[link]


Nálunk:

[link]


És igazából nem kell dúsgazdagnak lenni. Pl ha nem csak egy villanykörte van fellógatva a konyha közepén és az a világítás, hanem ledes spotlámpák vannak 12 voltra kötve körbe, valami szarból vágnak egy konyhapultot, lemázolják. Átalakítják a meglévő bútorokat és kitakarítanak már elérhető ez a hatás. Ráadásul ugyanazzal foglalkozom mint apám és ő építette fel pl az otthoni konyhánkat is.


De ezzel a hozzáállással, hogy az nem olyan egyszerű, azt nem úgy kell meg különben is ne szóljak bele már a saját konyhámtól is simán elvette a kedvem a barátnőm anyja, meg az is, hogy a barátnőm hagyja, hogy ezt csinálja vele, és velem az anyja. Miért nem fogadja el a segítséget?

2014. febr. 13. 22:40
 3/6 A kérdező kommentje:

Tényleg, az első képen már egy ledszalag is sokat dobna a felső szekrénysor alatt....

Nem tehetek róla, a mi lakásunk egyszerűen annyira kényelmes volt, hogy szar ilyen emberek között lenni. Még akkor is ha szeretem a barátnőmet. (társadalmi osztályok közötti hézag?)


És ha megcsináljuk fulluxusra saját erőből a hátsó házrészt nem fog idővel ellentét létrejönni köztem és a barátnőm anyja között? A tipikusan nekünk biztos azért olyan jó mert tőle vesszük el paraszt hozzáállás miatt?

2014. febr. 13. 22:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom szegény barátnődet.

De miattad.

2014. febr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne légy ilyen irányításmániás. Lehet, hogy rendetlenek, de amíg vendég vagy, ne te akarj irányítani ott, beleavatkozni a háztartásba, és kioktatni őket, hogy a te ízlésed az egyetlen helyes berendezkedés. A barátnődben volt annyi nyitottság és udvariasság, hogy alkalmazkodjon a te családod szokásaihoz, neki nem kiherélés, hogy tiszteletben kell tartani mások ízlését, és más házában nem ő parancsol, nem úgy tűnik, mintha tőle kellene tartani, hogy tönkretesz és lehord téged.
2014. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Moszuke ***** válasza:

először is te egy vendég vagy.

mocsok ide vagy oda.. az nem a te lakásod és soha nem is lesz.

te ott egy megtűrt személy vagy..

milyen lenne ha átmennék a haveromhoz és elkezdenék rendet tenni mert nekem az a rend kevés ami náluk van?


szép és jó, hogy van egy elképzelésed a ház körüli pompáról, de ezt majd a te saját házadban érvényesítsd.

ez ilyen egyszerű.. arrogáns, önző cigány munka mások házát fikázni és elkezdeni takarítani. ki vagy te, hogy nekiállj? tettél te oda bármit is? te vagy az ura a háznak? nem.. valszeg nincs ura mert biztos szingli a barátnőd anyja.. de az nem jelenti azt, hogy akkor neked kell pótapát játszani.


ti ketten a kis részeteken tartsatok rendet és kész.

én is voltam hasonló szituban, ragadt minden a mocsoktól, de a mis kis zugunk "megfelelő" volt.

egy dolgot tehetsz. tisztázhatod mindezt a pároddal, hogy neked ez nem frankó és a ti saját kis részeteken örülnél ha rend lenne. ebben a párod is biztos melletted áll majd, hiszen amikor nálatok laktatok akkor ő is rendtartó volt.

sok hasonló esetben a gyerek ráadásul kb szégyenli a putrit amit a szülei megengednek maguknak... szal biztosan egyetért majd veled.


azonban a nem tetszésednek itt helye nincs. ez nem a te házad.

és pont.

2014. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!