Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Az elme nem tud kitalálni új...

Az elme nem tud kitalálni új dolgokat, vagyis, amit mondunk az létezik. Akkor a Sliders sorozat időugró csapata és technológiája is létezik?

Figyelt kérdés

Meglévő szavakkal csak meglévő dolgokról tudunk beszélni, újat nem tudsz alkotni.Ahhoz hogy valami újról beszéljünk, annak már valahol léteznie kell, különben fogalmat sem tudunk róla alkotni.

Magyarul az összes scifi film csak szivárogtatás, hogy az emberek készüljenek ezekre a dolgokra.



2014. márc. 27. 12:00
1 2 3
 1/25 Passiflora ***** válasza:
82%
Süsü, a sárkány, meg a hétfejű rokonai is léteznek vajon valahol hús-vér sárkányként az Univerzumban? :-)
2014. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Az alapfelvetés egy baromság. A badacsonyi görényember is valódi?
2014. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem szóösszetételekre gondoltam, mint amit az utolsó írt.Olvasd el újra a kérdést, mert gondoltam, te az első közt leszel, aki bebüfögi a szokásos hülyeségét.Mi van, szünet van az iskolában?
2014. márc. 27. 12:09
 4/25 anonim ***** válasza:
Akkor a chupakabra is létezik!?:0
2014. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igen, keress rá a google-ban!
2014. márc. 27. 12:18
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Az ember szerintem képes kitalálni új dolgokat. De ha a te felvetésed vesszük alapul, miszerint nem tud akkor is arra bizonyosan képes, hogy az általa megismert jelenségeket végtelen módon kombinálja. Így képes olyan dolgokat "kitalálni" amik a természetben nem, vagy nem feltétlenül fordulnak elő. Csak a csupakabrs példánál maradva:

- Kutyaszerű lény (van ilyen, kutya, farkas, róka, stb)

- Vérszívó (ilyen is van: egyes denevérfajok)

Ez még nem jelenti azt, hogy létezik is...


A Sliders alapötlete pedig a párhuzamos dimenziók elméletén alapul. Az elmélet (tudomásom szerint) nincs bizonyítva. Olyan szintű felhasználásra pedig ami a sorozatban van pedig biztosan nincs (legalábbis ebben a dimenzióban, lehet, hogy egy párhuzamosban igen :P).

2014. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Képes kitalálni szerintem is, de csak az ismert világ szűkös keretein belül fellelhető dolgokat kombinálva.

Ami azon túlmutat, már elképzelni is nehéz.

2014. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

"Képes kitalálni szerintem is, de csak az ismert világ szűkös keretein belül fellelhető dolgokat kombinálva.

Ami azon túlmutat, már elképzelni is nehéz."


ez a kérdés is ezt feltételezi, amit te írtál...de kicsit lepontosítva.

Ismert világ szűkös keretein belül...szóval azokat a fogalmakat vagy szavakat amit megalkotunk, már valahol léteznie kell, mert különben nem lehetne megalkotni sem, és pl arról valamit elkezdeni híresztelni, vagy bemutatni, hogy erre meg erre képes.

2014. márc. 27. 13:12
 9/25 anonim ***** válasza:

Igen múltkor én is láttam az erdőben Törppapát Okoskával vitatkozni, még egy tündér is repkedett körölöttük...


Az emberi elme nagyon sokmindenre képes, simán ki tud találni új dolgokat, kombinál, továbbfejleszt, megváltoztat... Tulajdonképp a kutatók is mind ezt teszik, az írók egy része is, meg néhány mérnök is.

Gndolj csak bele, ha csak a meglévő dolgokat használnák, és semmi újat nem tudnánk kitalálni, akkor én se írnék most ide, főleg nem mobilról, meg te se olvasnád, hanem mindannyian keresnénk a megfelelő tuskót, hogy agyonütthessük a vacsorára való őzet...

2014. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

De pl a tudósok egy része nem azt csinálja, hogy felállít egy hipotézist, majd utólag igazolja, mert a fizikai megfigyelésen alapuló fizika, meg a hozzá tartozó kísérletezés már rég megfordult, sok mindent először papíron kikísérleteznek, ha stimmelnek a számok, utána viszik a gyakorlatba át.

Akkor így lehet ez a való életben is, magyarul új dolgok nincsenek, azok már valahol vannak.

2014. márc. 27. 13:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!