Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A problémám alvásra vonatkozik...

A problémám alvásra vonatkozik! Nem tudom eldönteni, hogy valójában mi is ez! Részletek lent! Megoldást tudtok ajánlani? Elég ijesztő dolgok történnek velem!

Figyelt kérdés
Valójában nem is tudom hogy mit kérdezzek, mivel alvás közben cselekedeteket hajtok végre.. pontosabban futok, állok egy helyben, néha beszélni is szoktam valami más nyelven(leginkább latinnak tűnik). Mindezt úgy élem át mintha félálomban lennék de a testemet nem tudom irányítani... Többször kaptak rajta testvéreim, szüleim hogy ilyeneket teszek. Mi ez? Mi vele a teendő? Kezdjek félni? Egyre gyakrabban jön elő... 20/F

2014. máj. 30. 17:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Alvajárás a neve. Az apám az olajkályhát rakta arrébb alvás közben annk idején.
2014. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
Ez szerintem is sima alvajárás lesz
2014. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Tudom mi az alvajárás! Tanult srác vagyok és érdeklődő vagyok ilyen téren is, de ez nem az.. Elmesélem teljesen a legutóbbi esetet: 3 napja 3 és fél 4 között elkezdtem fel és alá rohangálni a második szinten a házunkban.. Nem csak szimpla szaladgálás volt hanem rohanás! Az egészben az az érdekes hogy mikor édesanyám észrevette hogy valaki mocorog odafent elkezdett feljönni és megnézni hogy jól vagyunk-e, ekkor én észrevéve a lámpa fényét mint egy ijedt vad úgy rohantam vissza az ágyba, pedig tudtam, hogy nincs okom félni! (Hangsúlyoznám még egyszer! Félálomban lévő állapotomban mozgott a testem de nem én irányítottam! Az alvajárás fő tulajdonsága, hogy az illető alszik és tudatán kívül teszi ezt!) Másnap az édesanyám az öcsémet szidta le mert szaladgált, én azt hittem álmodtam de megmondtam neki, hogy az én voltam.. Utána mondta el nekem, hogy irdatlanul gyors voltam (a hangok alapján ítélve), jó persze tényleg jó fizikummal rendelkezem és van bennem erő, de ahogy anya leírta kizárt dolognak tartom...
2014. máj. 30. 18:16
 4/23 anonim ***** válasza:

Ez is alvajárás, néha egészen bizarr formákat ölthet (alva főzés, alva utcára sétálás, alva szexelés, de még alva kocsivezetésre is volt példa). Alva beszélés (néha akár interaktívan, akár "magába") is előfordul, értelmesen vagy értelmetlenül hadoválva, motyogva és kiabálva is.


A lényege egyszerűen fogalmazva, hogy alváskor normál esetben bekapcsol egy részleges "bénító" funkció és egyúttal kikapcsolnak a kognitív funkciók. (Ha az utóbbi nem kapcsol ki teljesen vagy az előbbi ébredésnél/félálmonál megmarad, az ugye az alvásparalízis)

Ha a részleges bénítás marad ki, de a kognitív funkciók "lekapcsolnak" (akár részben => félálom) akkor van alvajárás. Félig ugye álmodsz, álmokban pedig jellemzően elég skizofrén módon működik az ember agya, ezért lehetnek ilyen befolyásoltatásos érzeteid.


Ha úgy érzed, komoly a veszély pl. sérülésre, vagy te/környezeted életminőségére káros, akkor alvászavarokkal foglalkozó kórházba/klinikára kérj beutalót.

2014. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.. bár kételyeim és kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban! Pl.: Miért van az hogy menekültem a közelgő "veszély" édesanyám elől? vagy Az alvásból mint nyugalmi állapotból, hogy a fenébe kerülök félálomba és rohangálok egy zárt ajtót kinyitva a folyosón és a szobám között? Sérülésekre volt már példa, de csak kezemen horzsolások semmi egyéb! Remélem tudsz/tudtok még segíteni, mert lehet hogy alvajárásnak tituláljátok, de nem érzitek azt amit én! Egy érdekesség képen írnám le még! Az alvajárók nem emlékeznek a nyugalmi állapotban történtekről! Én egyszerűen félálomban éreztem magam de olyan lett volna mintha álmodnék... SEGÍTSETEK!!!
2014. máj. 30. 19:54
 6/23 anonim ***** válasza:

Van pánikszerű ébredés amit olykor még félig-álomban menekülés is követ (ágyból felugrás, kiabálás, csapkodás, futás), "night terror" címszó alatt keresd, magyarul nem tudom mi a neve.

[link]

Egy dokumentumfilmben láttam ilyenből durva eseteket, ott tényleg a lakáson végigzúztak teljes erőből, pánikban mindent-mindenkit oldalra lökve ami az útjukban állt.


Alváslaborban ki tudják vizsgálni mi a pontosabb baj és hogy lehetne kezelni.

2014. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 ViolJazzy válasza:

Szia!

Én is hallottam már ilyen történeteket(bár nem ennyire komolyakat)és szeretnék segíteni.Amit én hallottam majdnem ugyanez volt,csak annyiban tért el,hogy az illető nem tudott megmozdulni.Akítől ilyet hallottam egy tanár,tehát sok dolga van.Miután meghalt egy családtagja egyszer esett meg vele egy ilyen eset.Ő dolgozatok javítás közben,kényelmesen az ágyban el kumott.Ő is tudta,hogy nem alszik teljesen,mégis féllt mert érezte,hogy furcsa dolog foróg történni vele.Tehát félig elaludt és hallott egy sikítást aztán megpróbált kikászálódni az ágyból de nem sikerült neki.Mindenét lebilincselve érezte,mintha valaki irányítaná a testét.Látott egy árnyat és ez volt az utolsó emléke a napról,a testvérei találták meg az ágyban.Valami 13 órát aludt ezután a félálomban történt dologtól.Minden olyan valóságosnak tűnt körülötte,csak hát ő soha többet nem, éllt át ilyen furcsaságot.Azért írtam le ezt a történetet,hogy szembesülj,EZ NEM BIZTOS ALVAJÁRÁS!Valam,i szakértőtől kéne tanácsot kérned!!Ha kíváncsi vaggy,még valamire,szívesen segítek!

Remélem segítettem!

2014. máj. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat és segítséget! Ha valaki esetleg nagyon érdekelt a témában legyen kedves még több információt leírni! A night terrornak (éjszakai rémületként ismert) utána olvastam, de a tünetek nem jellemzőek!
2014. máj. 31. 13:05
 9/23 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy papot. Már csak az idegen nyelven való beszéd miatt, ha csak nem tudsz latinul, mert akkor elég egy sima orvos is.
2014. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
csak angolul és németül tudok. De minek a pap?
2014. máj. 31. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!