Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ehhez mit szóltok szkeptikusok...

Ehhez mit szóltok szkeptikusok még hogy nincsenek szellemek?

Figyelt kérdés

tessék itt a bizonyíték nem rossz minőségű biztonsági kamerás felvétel kopogószellemről azaz poltergeistről erre mit léptek?


[link]



2014. júl. 20. 19:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
40%
Mit nem értesz? Tárgyi bizonyíték, mindenki által elvégezhető megfigyelés vagy reprodukálható kísérlet. Ezek közül ha egy bizonyítja a szellemek létét, akkor elfogadjuk. Ha 7545238562739849236554671437125736124983568154252408135706387264254061635236587461841568411436416546 youtube videót linkelsz be, akkor sem fog senkit érdekelni, amíg a fent említett módszerek egyike meg nem erősíti a dolgot. Ha vannak szellemek, miért nem képes senki tervezni egy kísérletet, ami kimutatja őket? Hajrá, tervezz egy ilyen kísérletet, és én esküszöm elvégzem. Nem olyan bonyolult. Nem értem, mit kell ezen értetlenkedni meg sértegetni meg minden. Ha valami létezik, akkor ki lehet mutatni. Hajrá, mondd meg hogyan, és én kimutatom. Amíg meg csak youtube videókkal tudsz dobálózni, addig nem vesz senki komolyan.
2014. júl. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
38%

Én értem mit mondanak a szkeptikusok, hogy az bizonyított, amit többszörösen megismételtek mindent kizáróan.

És ez a videó jó, de tényleg nem lehet tudni hamis-e avagy sem.


Ettől függetlenül a szkeptikusoktól megkérdezném, hogyha ez egy valós jelenség akkor mégis, hogy gondolják a bizonyítást?

A szellem nem fog az ő kényük kedve szerint laborba ballagni, hogy reprodukálja azt ami a videón látható.


El kell fogadni, hogy vannak jelenségek, amelyek a tudományos módszertan szerint nem reprodukálhatóak, de ettől függetlenül még létezőek.

Ott vannak a gömbvillámok, amiket laboratóriumi körülmények között nem sikerült előállítani, mégis létezőek lettek, nagy nehezen elfogadták őket.


George Adamski

2014. júl. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
utolsó OTT A PONT nah és ehhez mit szóltok a gömb villám is csak kitaláció nektek?? Na most már elhiszitek?
2014. júl. 21. 11:10
 14/24 anonim ***** válasza:

"Ettől függetlenül a szkeptikusoktól megkérdezném, hogyha ez egy valós jelenség akkor mégis, hogy gondolják a bizonyítást?"


Ez nem az én dolgom. Ha valami szerinted valós jelenség, akkor találd ki, hogyan lehet bizonyítani. De például vannak szellemidézők meg ilyesmik. Betesszük őket egy steril üres szobába egy ablakkal. Ők leülhetnek a szoba egyik végébe, a másik végébe meg teszünk valamit, amit megpróbálhatnak a szellemekkel elmozgatni. Sőt, ilyen kísérletet csináltunk is, a misztikusoknak valahogy sosem sikerül a dolog.

Az ilyen random szellemjelenségekre nehezebb bizonyítékot találni. De nagyjából annyi a lényeg, hogy találjanak egy "szellemjárta" házat/területet. És akkor tudósok ki tudnak oda menni, felszerelni mindent kamerákkal, kizárni minden tényezőt a szellemeken kívül (emberek, állatok, automata berendezések, videómanipulációk, stb.).

A lényeg az, hogy a kísérlet ellenőrzött környezetben történjen. Ne valahol valamikor, amit valami random ember lekamerázott és felrakott youtube-ra.

2014. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%

Irgalmatlan sok olyan dolgot ismer a tudomány, amely kívül esik az érzékelésünkön, s mégis létezik. Le is lehet írni tudományos módszerekkel. A nem látom, nem hallom, nem érzem még nem zárja ki a létezését.

A videó egy gyenge hoax. Ennél sokkal durvábbat is láttam. Kilincset bárki nyomogathatja az ajtó mögött. A fiókokat is lehet rejtve tologatni, vagy papírlapokat ide-oda mozgatni.

Pontosan nem emlékszem a felvételre, de minden ilyen nyilvánvaló trükközést ki lehetett zárni.

Nagy bútordarabok mozdultak meg. Néhányuk olyan mozgást végzett, amelyet csak nagyon összetett szerkezettel és hosszas utómunkával lehetett volna megrendezni. És ez még a filmes korból származik.

2014. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
25%
Ki nem sz*rja le az egészet! Nekem csak annyi jött le hogy elvettél 5 percet az életemből ezzel a béna videóval :)
2014. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Ott vannak a gömbvillámok, amiket laboratóriumi körülmények között nem sikerült előállítani, mégis létezőek lettek, nagy nehezen elfogadták őket."

Ami azt illeti, Teslának sikerült.

Sőt, azóta is jó párszor, csak épp az újabb kísérletek azért vita tárgyai, mert olyan módon állították elő őket (pl magas hőfokú mikrohullámú gerjesztés), ami kétséges, hogy a természetben, teljesen magától is ugyanígy reprodukálhatna hasonló képződményt.

2014. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A videó lejátszás sebességét állítsátok 0.25-re, majd:

- 4:03-4:06: az ablaküvegen át látszik, hogy a papírokat balról dobták be az ajtó elé.

- 4:06-tól már lefelé esik, pedig az eredeti irány szerint egyenesen a falnak kéne csapódnia. Közben a nyomtatóról eltűnt a papírhalom, és figyelembe véve a nyomtató helyzetét a dobás irányához képest a papírhalom a fél szobát körberepülte, úgy, hogy közben nem esett szét. Erről miért nincs felvétel? Sokkal látványosabb, de nehezebben hamisítható.


Én hajlandó voltam képkockáról képkockára végignézni a videót, és van még egy hiba az ugyanebben a szobában leeső másik papírhalommal.

[link]

[link]

Az első képen, amíg a halom az asztalon van, sokkal nagyobb, mint a levegőben. Ráadásul az asztaltól a plafonig vezető utat itt sem láthatjuk, ami felveti ugyanazt a kérdést, amit egyszer már említettem.


A videó ezek alapján hamisítvány. De annak legalább jó minőségű, és majdnem hibátlan.

2014. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy én hiszek a szelemekben, de ez eléggé amatőr munka, még egy olyan ezósnak is mint én. Látszik a cérna, a papírok is... hát jó sz*r mit be mindjak...
2014. júl. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

tudjátok mit szánalmasok vagytok és nem is jellemezlek titeket mert nincs rátok szó...pfff


A kákán is csomót kerestek vita lezárva ez az én kérdésem lezártam ne írjatok többet léteznek és kész



----------------Zárolt kérdés----------------------------

2014. júl. 24. 05:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!